Lista ocen Citroen Xsara II Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW 2000-2004 (31) - Silnik

Na liście zabraknie 27 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Gietki1990
Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW
Wiecie to jest 1,6 Coupe to nie demon prędkości ale jak na 1,6 jest żwawe prędkość przelotowa to 90-110 max to 140 potem to jest już głośno i nie przyjemnie :)chyba że ktoś lubi jak jest głośno noo... przy 160 km/h mamy 5000 obr. :) a kultura pracy ? hymm... do 4000obr. jest dobrze do 3000obr. jest cicho pięknie, nie buja na wolnych obrotach (po 250000 tys.)nie psuje się przynajmniej dla mnie ;p ,a jestem 3 właścicielem rozrząd około 400zł (z...
~Maniek maniekmon@wp.pl
Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW
Jeżeli chodzi o silnik, to zadowoli prawie każdego kto chciałby pojeżdzić dynamicznie i czuć sie bezpiecznie przy wyprzedzaniu itp. sytuacjach. Silnik zaskoczył mnie niespotykanie b. dobrym przyśpieszeniem jak na tę pojemność 1.6. U mnie chodzi jak żyleta i mimo instalacji LPG nie stracił mocy, nie było z nim do tej pory żadnych problemów, poza tym lubi wyższe obroty, najlepiej czuje się przy ok. 3500 obr/min (największy kop) przy tym...
~Marcin Lublin
Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW
Nie jest to auto sportowe ale jak na 1.6 i 110 koników radzi sobie na trasie wyjątkowo dobrze. Na autostradzie z kompletem pasażerów i bagażem także nie odstaje od innych samochodów często droższych, większych i mocniejszych. Motorek cichy, pracuje równo, spokojnie i nie szarpie. Ten silnik jest optymalny do tego auta. Przy tym charakteryzuje się rozsądnym zużyciem paliwa o czym niżej:)
~Paweł
Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW
Silnik oceniam bardzo dobrze, jak na 110 koni mechanicznych z pojemności 1.6 zapewnia naprawdę przyzwoite osiągi i elastyczność przy stosunkowo niewielkim zużyciu paliwa (8l/100km w cyklu miejskim). Pomimo 100 tysięcy kilometrów przebiegu praktycznie nie zużywa oleju i jak do tej pory spisuje się bez zarzutu. Uważam że jest to obok zawieszenia najmocniejszy punkt samochodu.
~Jeż (lujezyn@poczta.onet.pl)
Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW
Silnik ma dwa oblicza: delikatnie traktowany i przy niskich obrotach mało pali. Ale gdy się go wkręci powyżej 3tyś. jest całkiem zrywny. Niestety ma jedną wadę. Zimny dławi się na chwilkę po przejechaniu kilkudziesięciu mertów. Facet w Citroen Polska powiedział, że u niego też tak jest... Może ktoś wie, co to jest i czy da się z tym coś zrobić - proszę o mail.
~Xy
Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW
Jednostka 1.6 16V to dobry i przyjemny silnik. Dynamika nawet poprawna, na autostradzie jest możliwość jazdy z maksymalną dozwoloną prędkością. Natomiast przy szybkościach powyżej 120 km/h dokucza duży hałas (tak silnika jak i szumów powietrza). Zużycie w mieście waha się od 7.4 do 8/100. U osoby, której nie bawią wyścigi od świateł do świateł :)
~Piotrek1984
Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW
Silniczek pali na dotyk i jest bardzo dynamiczny .Pracuje cicho ,dopiero po około 3tyś obrotów zaczyna warczeć lecz muszę przyznać że nie jest to denerwujący warkot. Wadą jaką zauważyłem jest to że gdy auto stoi przy minusowych temperaturach na dworze po odpaleniu lubią mu falować obroty (od 900 do 1100 )ale gdy go lekko przekazuję silnik się uspokaja.
~Gaco
Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW
Silnik jest bardzo dobry, ma odpowiednią moc i kulturę pracy. Wytrzymuje duże przebiegi i ogólnie nigdy nie sprawiał problemu. Jednakże: czasem mam wrażenie, jakby sobie lekko poszarpywał, zwłaszcza na zimnym silniku zaraz po odpaleniu. Silnik lubi jeździć na oleju syntetycznym i nie warto na tym oszczędzać.
~Piotrek604
Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW
Silnik jest bardzo zrywny, jeżeli jedziemy w pojedynkę. Wystarcza spokojnie dla 3 pasażerów z niedużym bagażem. Przy większej ilości pasażerów brakuje mu trochę mocy. Jeżeli jedziemy ze sporym obciążeniem (3 lub więcej pasażerów + duży bagaż) to silnik staje się mułowaty - przydałoby się trochę więcej mocy.
Dziennik kosztów dla Citroen Xsara II Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW
7,8
9,1
~wole pomarańcze
Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW
Poprzednie moje autko to Xsara I z którego byłem bardzo zadowolony wiec pokusiłem sie o awans i zakupiłem nowszą wersję tego modelu co okazało się dużym błędem. Nie jeżdżę dużo a mimo tego występuje bardzo dużo usterek. Silnik daje rade chociaz trzeba go dość mocno wkręcać żeby uzyskać pożądany efekt.
Citroen Xsara II Hatchback