Lista ocen Citroen Xsara II Kombi (33) - Ergonomia

Na liście zabraknie 48 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~stefanwwa
Kombi 2.0 HDi 90KM 66kW
wygodna pozycja...regulowana, łącznie z wysokością fotela kierowcy, to jest bardzo duży atut dla osób niższych, fotele wygodne, kierownica wygodna regulowana naprawdę dobrze, jest gdzie się oprzeć (lewa ręka) brak podłokietnika nie uważam za minus, ponieważ wiem jak w wielu autach psuje to wygodę wrzucania biegów...tu przy dobrze dostrojonym fotelu do własnych potrzeb lewarem zmiany biegów jest w idealnej pozycji...
~ojojoj
Kombi 2.0 HDi 90KM 66kW
Więc tak, niby wszystko ok,regulacja fotela w trzech kierunkach plus regulacja podparcia, regulacja kierownicy w dwóch.......... ale ja sobie nie potrafię znaleźć optymalnej pozycji za kierownicą... Reszta kabiny jest w porządku, spore schowki w drzwiach. Zielone podświetlenie, które jest słabe na panelu ogrzewania. Wygodne sterowanie radiem przy kierownicy
~Damian
Kombi 2.0 HDi 90KM 66kW
Nie przekonuje mnie rozmieszczenie schowków, nigdy nie miałem gdzie schować portfela i dokumentów. Chowając je w zamykanym w podłokietniku zawsze zapominałem zabierać je ze sobą, w efekcie samochód potrafił stać z dokumentami w środku przez całą noc. Może to przeciętna ergonomia, a może to mój brak rozgarnięcia ;-)
~piotrvz800@poczta.onet.pl
Kombi 1.9 D 71KM 52kW
Moim zdaniem wnętrze zaprojektowano doskonale. Ładna deska rozdzielcza, wszystkie przełączniki w zasięgu ręki, schowki w podłokietnikach spotykane chyba tylko w Xsarach. Dyskusyjne może być umieszczenie przełączników podnoszenia szyb na panelu środkowym, jednak mi takie rozwiązanie bardzo odpowiada.
~Maybach
Kombi 1.6 i 16V 109KM 80kW
Przełączniki do otwierania okien na desce rozdzielczej to fatalny pomysł! Schowków jest wystarczająco, ale stojaków na napoje można tylko pozazdrościć właścicielom droższych aut, nie licząc tych w schowku przed pasażerem z których wszystko wypada.
~Igor
Kombi 1.6 i 16V 109KM 80kW
chyba nigdy nie siedzialem w tak wygodnych samochodach jak citroeny. Naprawde francuzi sie postarali i fotele sa mieciutkie i wygodne. Jest w tym aucie calkiem sporo miejsca, a panel nawiewow jest prosty i intuicyjny w obsludze
~tomekk79@o2.pl
Kombi 1.9 D 71KM 52kW
Słyszałem negatywne opinie o środkowo umieszczonych przyciskach podnośników szyb- jakies nieporozumienie- to właśnie umieszczone w dżwiach są niewygodne te natomiast są bardzo poręczne. Co do reszty w tej kwestji to ok.
~Mr__Z
Kombi 1.6 i 16V 109KM 80kW
Wszystkie przełączniki pod ręką, lecz na początku nie mogłem się przyzwyczaić do sterowania szybami z konsoli środkowej. Na dodatek sterowanie radiem z kierownicy co też umila jazdę.
~marcin
Kombi 1.9 D 71KM 52kW
wszystko jest pod ręką (oprócz przycisków do otwierania szyb). Bardzo wygodna pozycja za kierownicą. Jazda naprawdę sprawia przyjemność.
Dziennik kosztów dla Citroen Xsara II Kombi
6,8
8,3
11,6
~Tom
Kombi 1.6 i 16V 109KM 80kW
ogólnie ok, z tym, że mało praktyczne sterowanie szybami na sierodkowym panelu i brak podświetlenia panelu podgrzewanymi fatelami.
Citroen Xsara II Kombi