Lista ocen Citroen Xsara II Kombi (37) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 44 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~ojojoj
Kombi 2.0 HDi 90KM 66kW
Ogrzewanie jest i owszem ale długo się suto grzeje. 10km jadąc delikatnie i auto nie złapie temperatury optymalnej która, wynosi ok 82 st. Ta sama trasa tylko w odwrotną stronę gdzie jest pod górę i silnik o wiele szybciej się grzeje. Mam webasto więc zobaczę jak to będzie w zimnie. Jak silnik złapie już temperaturę to ogrzewanie działa dobrze choć w samym sterowaniem jest mały problem bo ciepło-zimno odbywa się za pomocą elektryki co nie...
~grabcio@hotmail.com
Kombi 1.6 i 16V 109KM 80kW
Sam wentyalator jest do bani. Nie jest w stanie osuszyć szyb w czasie deszczu. Klima rozwiazuje problem całkowicie. Pokrętła ustawione "nienowocześnie" - obieg wewnętrzny i 4 jego prędkości na tym samym pokrętle co obieg zewnętrzny. Jak jedziesz za ciężarówką i chcesz odciąć dopływ śmierdzącego powietrza to kręcisz tym pokrętłem w kólko. W lepszych wersjach (z klimą elektroniczną), obieg wewnętrzny jest rozwiązany za pomocą jednego przycisku.
~dePrezes@logi.pl
Kombi 2.0 HDi 90KM 66kW
Opcja z klimatyzacją pozwala na szybkie ogrzanie samochodu. Jedyne co nie rozwiązali za dobrze to przy dużej zimie różnica temperatur na szybach bocznych przekłada się na parowanie. Nawiewy nie idzie nastawić tak by to wyeliminować. Wyregulować to możesz przez obniżenie teperatury klimatyzacją. Przednią szybę bardzo szybko idzie ogrzać i doprowadzić do wysokiego stopnia widoczności.
~Mr__Z
Kombi 1.6 i 16V 109KM 80kW
Mam wersje z klimą manualną jednostrefową i powiem tak, nie jest mega zimno, ale w zupełności mi wystarcza. W gorące dni szybko się schładza i da się przelecieć nawet długą trasę w największe upały bez męczącego gorąca. W zimie nagrzewa się mega szybko, wkurzają mnie tylko parujące się szyby.
~stefanwwa
Kombi 2.0 HDi 90KM 66kW
trochę zbyt długo się nagrzewa...mój dieselek niestety ale przy -15 stopniach jest na tyle nie dogrzany że 15 kilometrowa trasa jest na zimnych silniku co rzutuje na temperaturę we wnętrzu pojazdu, klima chłodzi, nawiewy są dosyć mocne, zaparowane szyby to kwestia minuty i po kłopocie.
~Mateusz
Kombi 1.6 i 16V 109KM 80kW
Niby jest klima, ale to raczej bym okreslił nie jako klime a chłodny zefirek. Co prawda przyjemnie schładza, ale bardzo lekko. Grzać też grzeje tak sobie. Z przodu grzanie i chłodzenie jeszcze w miare OK, ale z tyłu porażka.
~Bartek
Kombi 2.0 HDi 90KM 66kW
gdy wentylator właczony jest na poziom drugi UWAGA UWAGA przy zakretach wentylacja \"dzwoni!!!\". Mechanik powiedział żeby to naprawic nalezy caly kokpit rozebrac... więc sobie odpuscilem... Dziwna sprawa :)
~Kazimierz
Kombi 2.0 HDi 90KM 66kW
bez zatrzeżeń, super wentylacja i ogrzewanie, najlepsza to blokada napływu powietrza w miejscach, gdzie wylewa się lub wyrzuca obornik - nie czuje sie tegosmrodu
~Tom
Kombi 1.6 i 16V 109KM 80kW
Przeciętnie, ponieważ wszystko ratuje klimatyzacja, gdyby nie ona to jak jest ciepło to w aucie nie da się wysiedzieć a jak pada to nic nie widać przez zaparowane szyby.
~piotrvz800@poczta.onet.pl
Kombi 1.9 D 71KM 52kW
Czterostopniowa dmuchawa skutecznie ogrzewa wnętze. Pierwszy, najczęściej wykorzystywany bieg jest praktycznie niesłyszalny. Jedynie klimatyzacja jest trochę zbyt mało efektywna.
Citroen Xsara II Kombi