Lista ocen Citroen Xsara II (153) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 156 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Maciek
Hatchback 2.0 HDi 110KM 81kW
Zarówno granie jak i chłodzenie jest bardzo wydajne. Mankamentem jest osprzęt półautomatyczne klimy. Po 185 000 km, musiałem wymienić sterownik wentylatora wnętrza. W 20 letnim dużym fiacie to ocalało , a tu musiałem wyłożyć ok. 600 zł -lipa. Nie wiadomo dlaczego pękają kratki nawiewów wnętrza , ale to się zdarza . Pierwsza chłodnica klimatyzacji poszła po 185 000 km. Wymieniłem u specjalisty na super dobrą niemiecką . Wraz z nabiciem,...
~Maniek maniekmon@wp.pl
Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW
Dmuchawa wiatraka mało wydajna ale jest to chyba wina żle rozwiązanego układu wlotu powietrza z zewnątrz do środka aut tzn. na przednią szybę , a zwłaszcza na boczne szyby na które mało co dmucha, np. w renault megane, sam pęd powietrza wieje z taką smą siła na przednią i boczne szyby jak umnie przy wlączonym wiatrku na 1-2 pozycji. Taki wydajniejszy samoistny pęd powietrza daje lepsze chłodzenie auta latem i ogrzewanie zimą przy mniejszym...
~ojojoj
Kombi 2.0 HDi 90KM 66kW
Ogrzewanie jest i owszem ale długo się suto grzeje. 10km jadąc delikatnie i auto nie złapie temperatury optymalnej która, wynosi ok 82 st. Ta sama trasa tylko w odwrotną stronę gdzie jest pod górę i silnik o wiele szybciej się grzeje. Mam webasto więc zobaczę jak to będzie w zimnie. Jak silnik złapie już temperaturę to ogrzewanie działa dobrze choć w samym sterowaniem jest mały problem bo ciepło-zimno odbywa się za pomocą elektryki co nie...
~grabcio@hotmail.com
Kombi 1.6 i 16V 109KM 80kW
Sam wentyalator jest do bani. Nie jest w stanie osuszyć szyb w czasie deszczu. Klima rozwiazuje problem całkowicie. Pokrętła ustawione "nienowocześnie" - obieg wewnętrzny i 4 jego prędkości na tym samym pokrętle co obieg zewnętrzny. Jak jedziesz za ciężarówką i chcesz odciąć dopływ śmierdzącego powietrza to kręcisz tym pokrętłem w kólko. W lepszych wersjach (z klimą elektroniczną), obieg wewnętrzny jest rozwiązany za pomocą jednego przycisku.
~dePrezes@logi.pl
Kombi 2.0 HDi 90KM 66kW
Opcja z klimatyzacją pozwala na szybkie ogrzanie samochodu. Jedyne co nie rozwiązali za dobrze to przy dużej zimie różnica temperatur na szybach bocznych przekłada się na parowanie. Nawiewy nie idzie nastawić tak by to wyeliminować. Wyregulować to możesz przez obniżenie teperatury klimatyzacją. Przednią szybę bardzo szybko idzie ogrzać i doprowadzić do wysokiego stopnia widoczności.
~Xy
Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW
W zasadzie wzorowo pod każdym względem. Nadmuch działa szybko. Wieje tam, gdzie ma wiać. Silnik nagrzewa się szybko, a co za tym idzie także i w kabinie w zimie szybko leci ciepłe powietrze. Klimatyzacja wydajna, szybko działająca. Na plus zaliczam także bardzo łatwą dostępność i szybką możliwość wymiany filtru kabinowego.
~BenK
Hatchback 2.0 VTS 167KM 123kW
Automatyczna klima od poczatku dzialala jak jej sie podobalo w dodatku przy wysokich temeraturach w lecie zasysala jakis smrod z komory silnika(!) w nowym samochodzie. Serwis Citroena przez 3 lata nie potrafil zidentyfikowac problemu (!) W lecie w upaly aby pozbyc sie smrodu trzeba bylo wlaczyc obieg zamkniety. Porazka.
~Piotrek604
Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW
Ogrzewanie w sezonie zimowym sprawdza się bardzo dobrze - jest wydajne i w aucie szybko jest ciepło nawet z tyłu. W lato klimatyzacja daje sobie radę i skutecznie schładza wnętrze samochodu. Czterobiegowa dmuchawa daje sobie radę z rozprowadzaniem powietrza po samochodzie; sporadycznie wydaje dziwne dźwięki.
~dad1
Hatchback 2.0 HDi 90KM 66kW
Było by wyżej ale szwankuje klima - nieszczelność w układzie i ostatnio przerywana praca. Jeżeli wszystko jest sprawne to wentylacja jest świetna. Zimą szybko osusza szyby, a klima chłodzi błyskawicznie. Regulacja półautomatyczna daje radę. Auto długo się nagrzewa przez wysoką wydajność silnika.
~Mr__Z
Kombi 1.6 i 16V 109KM 80kW
Mam wersje z klimą manualną jednostrefową i powiem tak, nie jest mega zimno, ale w zupełności mi wystarcza. W gorące dni szybko się schładza i da się przelecieć nawet długą trasę w największe upały bez męczącego gorąca. W zimie nagrzewa się mega szybko, wkurzają mnie tylko parujące się szyby.