Lista ocen Citroen Xsara II (161) - Widoczność

Na liście zabraknie 148 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piotrek604
Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW
Widoczność z przodu jest bardzo dobra. Przez przednią szybę widać dobrze miejsce, w którym kończy się przód, co ułatwia manewrowanie na parkingu. Słupki A nie są zbyt grube. Lusterka są dostatecznie duże. Widoczność z tyłu jest trochę gorsza, za sprawą bardzo szerokich słupków C - w ich miejsce można by wstawić dodatkowe szyby, oraz pochylonej tylnej szyby. Nie mniej, nie sprawia to dużych problemów w manewrach do tyłu.
~Marcin Lublin
Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW
Do przodu i na boki bardzo dobrze, wręcz wzorowo. Trochę gorzej do tyłu ze względu na szerokie słupki i zagłówki (nawet opuszczone). Ale i tak jest o niebo lepiej niż w innych samochodach tej klasy. Duże lusterka (sterowane elektrycznie i ogrzewane) ułatwiają cofanie. Posiadają także pole redukujące martwą strefę. Gdyby widoczność do tyłu (odwracając się i patrząc przez tylną szybę) była lepsza dałbym 5 gwiazdek ;)
~Emil
Hatchback 1.9 D 71KM 52kW
Przód OK, ale tył trochę kiepsko. Szerokie słupki i nachylona szyba robią swoje. Na plus duża wycieraczka z tyłu, chociaż podczas jazdy w deszczu szyba i tak jest prawie sucha, pewnie kwestia opływu powietrza. Co do jazdy w nocy, to super. Chyba tylko xenony lepiej oświetlają drogę. Miłym zaskoczeniem są halogeny soczewkowe zintegrowane w przednim reflektorze.
~etnon
Hatchback 2.0 HDi 90KM 66kW
Moja cytrynka to coupe, co sprawia że tylna szyba jest bardziej elementem ozdobnym aniżeli pomocnym przy cofaniu. Trzeba nauczyć się korzystać z lusterek jak w samochodzie dostawczym. Z kolei brat ma xsarę kombi - widoczność do tyłu jest dobra. Poza tym problemów z widocznością nie ma. Daję ocenę dobrą ze względu na wspomnianą tylną szybę (chociaż to tylko kwestia przyzwyczajenia)
~Xy
Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW
Dobra i poprawna. Widoczność do przodu ograniczają słupki "A" przez co czasem trudno dostrzec pieszego na przejściu lub auto znajdujące się np. na rondzie. Ale to rzecz przyzwyczajenia. Poza tym nie mam się do czego przyczepić. Widoczność do tyłu bardzo dobra.
~sireplama
Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW
Jest poprawnie, z przodu bardzo dobrze, aczkolwiek trochę belki między przednią a boczną szybą przeszkadzają przy skręcaniu (mnie osobiście zasłaniają kluczowe miejsce, ale inni tego nie potwierdzają). Z tyłu przeciętnie, szyba jest trochę za mała i trochę za wysoka
~Mika
Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW
Regulowany na wysokość fotel kierowcy, kolumna kierownicy regulowana, bardzo dobrze osadzona szyba. W moim modelu mam niebieska szybe i bardzo sobie ja chwalę. Niestety, koszt wymiany na nową - bo tak już ma swoje... spory( w szybach wtopione są czujniki m.in. do wycieraczek).
~Piotrek1984
Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW
Z tą widocznością to jest tak że coś kosztem czegoś. Przednia maska dość długa lecz idzie się przyzwyczaić ,tył natomiast jest bardzo ładny i zgrabny natomiast na tyle wysoki że przeszkadza przy cofaniu (gdyby nie boczne lusterka przez które widać świetnie było by ciężko ).
~piotrvz800@poczta.onet.pl
Kombi 1.9 D 71KM 52kW
Widoczność podobna jak we wszystkich współcześnie stylizowanych samochodach. Opadający przód utrudnia wyczucie samochodu, przeszkadzają też szerokie przednie słupki, ale tak ma większość obecnie produkowanych samochodów. Pole widzenia na boki i do tyłu bez zarzutów.
Dziennik kosztów dla Citroen Xsara II
6,1
7,9
~Rafał wawa
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Widoczność do przodu idealna, natomiast do tyłu to nie za dobrze, po za tym są szerokie słupki z przodu ale te z tyłu to jakiś de..l zaprojektował wyjechać tyłem z parkingu tym autem to koszmar już mi łatwiej Sprinterem Blaszakiem się wyjeżdża