Lista ocen Citroen ZX Hatchback 1.4 i 75KM 55kW 1991-1997 (57) - Ergonomia

Na liście zabraknie 93 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~honzikh
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Wszytsko na swoim miejscu. Fajny pomysł z klapką do radia. Do tego wysoka jakość plastików. Klakson nietypowo - we włączniku kierunkowskazów, ale da się do tego przyzwyczaić. Fajna sprawa to przesuwana i dzielona tylna kanapa. Niefajny to koło zapasowe umieszczone pod samochodem - rdzewieje i ciężko się do niego dostać, a poza tym trzeba bytle z gazem umieścić w bagażniku, zajmując jego część.
~pozytywny
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Jeśli chodzi o rozmieszczenie elementów to jedynie mam zastrzeżenia do klaksonu(nie był typowo na kierownicy, lecz trzeba wcisnąć klawisz na manetce od kierunków). Irytowało mnie też strasznie brak jakiegokolwiek schowka żeby schować np. telefon(nie liczę tego w drzwiach i przed pasażerem). Pod konsolą środkową jest pusta przestrzeń gdzie spokojnie mógłby być tam schowek.
~Venga Boy
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Tutaj świetnie. Wszystko pod ręką. Schowek pojemny. Dodatkowe schowki w drzwiach oraz pod komputerkiem. Elegantino. Dziwny tylko klakson w kierunkowskazach. Ale to kwestia przyzwyczajenia. Ma to dobre strony. W innych samochodach czasami udawało mi się wcisnąć przypadkowo klakson podczas wsiadania. :)
~bootsman
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
-: mojej zonie nie podoba sie, ze nie widac kontrolek wylacznikow umieszczonych wokol deski (zaslania je kierownica) +: a mi sie to akurat podoba. Poza tym fotele (wersja Prestige) bardzo wygodne, i wszystko pod reka. Lampka do czytania mapy w suficie tez wygodna.
~Plewson
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Wszystko pod ręką, tam gdzie można byłoby się tego spodziewać, "po europejsku". Od samego początku czułem się w cytrynie jak w domu. Na ogromny plus regulowana w pionie kierownica, a także nieziemsko wygodne, lecz dobrze trzymające fotele.
~janko01@o2.pl
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Wiele ciekawych rozwiazan, przesuwna tylna kanapa, schowki, jedyne zastrzezenie to, ze przy podniesionej kierownicy nie widac niektorych kontrolek na desce w calosci, lecz to nie jest wielki mankament
~MarcinL
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
fotele wygodne, możliwosc dostosowania wysokości kierownicy, wszytskie przełączniki pod ręką. tylna kanapa bardzo miękka i sprężysta. Jak ktoś lubi to jest ok.
~herbu herbu@interia.pl
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Wszytstko na swoim miejscu. Trzeba się przyzwyczaić do klaksonu umieszczonego klasycznie po francuzku - z boku przełącznika kierunkowskazów. Poza tym wszystko na swoim miejscu.
~geo
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
wszystko w miare namiejscu ale ten klakson, nikt z moich znajomych nie wiedzial gdzie jest kazdy szukal na kierownicy a jest w galce kierunkowskazow
~Sebastian
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
dla mnie ok – sceptycy mogą się przyczepić do sposobu włączani świateł i klaksonu które są umieszczone w tym samym przełączniku co kierunkowskazy
Citroen ZX Hatchback