Lista ocen Citroen ZX Hatchback 1.4 i 75KM 55kW 1991-1997 (91) - Silnik

Na liście zabraknie 59 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~zamo
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Auto posiadam od prawie dwóch lat. Sprowadziłem go z Niemiec. Zaraz po tym zamontowałem w nim instalację gazową. Początkowo wszystko działało niezawodnie, lecz po przejechaniu ok 20 tyś km. silnik na benzynie zaczął źle pracować, i tak trwa do dzisiaj. Na gazie silnik pracuje bez zarzutów. Kolejny poważny problem to ciężko pracująca skrzynia biegów (ciężko wchodzi bieg 2 i 3), ale dzieje się tak tylko na zimnym silniku, jak się rozgrzeje to...
~^ziki^ (Kalisz)
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Jeśli chodzi o silnik to ja jestem w 100 % zadowolony. Wystarczy wymianiać podstawowe rzeczy takie jak (świece, filtry, olej,płyny) i napewno wszystko bedzie ok. Ten silniczek różni sie znacznie od innuch 1,4 bo jak wiadomo maja one zdolności to spalania dużych ilości paliwa ale nie w zx-ie moj pali przy jezdzie 90-110 cos w tych granicach 6L gazu na 100 km. Jest to rewelacyjny wynik. Planuje zejść do 5 może sie uda ;) , jeśli chodzi o...
~AdamolSS
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Na dzień dzisiejszy jego osiągi są raczej mizerne, dalekie są od tych jakie miał 7 lat temu. Przebieg wg. licznika to ponad 230tyś. km. Jaki jest w rzeczywistości trudno powiedzieć. Wiem że był kręcony bo strzałka od prędkościomierza źle wskazuje co może tylko oznaczać jakies nieudolne korekty faktycznego stanu licznika. Na plus silnika wpływa jego całkowita bezawaryjność. Do auta mam od początku założoną instalację gazową II generacji Lorenzo...
~Marcin (Klub Cytrynki)
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Silnik z gaźnikiem zrywny i dynamiczny na ta masę ok.960kg, śmiało poradzi sobie z golf3 1,4 i 1,6 vectra A 1,6, czy octavia 1,4 1,6(75KM). Jest już dość słyszalny powyżej 3tys obrotów. Na zimnym pali na dotyk, jak ciepły postoi z 1h to trzeba trochę pokręcić rozrusznikiem, ale tak już jego urok nawet w instrukcji jest tak napisane. Jeśli regularnie wszystko wymieniamy to nie będzie problemów żadnych śmiało przehula wiele miłych km :).
~dwabulaje
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
W moim odczuciu silnik jest elastyczny i jak na 75 koników dobrze sobie radzi, chociaż przy czterech osobach w kabinie mógłby mieć więcej kucyków. Według mnie mankamentem jednostki napędowej jest ręczna regulacja luzu zaworów. Szkoda, że producent nie zastosował zaworów z automatyczną regulacją luzu, co obniżyłoby zapewne o parę decybeli pracę silnika, a także sprawiłoby użytkownikowi mniej kłopotów serwisowych.
~herbu herbu@interia.pl
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Silnik bardzo elastyczny, na 5 da się nim jechać nawet 40 km/h i jako tako przyspieszać. Pzy -33 stopniach zapala za pierwszym razem. Brak jakichkolwiek wycieków. Wysoka kulura pracy, jak na ten rocznik, przebieg i pojemność. Zadziwiająco szybkie auto - Vmax 195 ( z górki), na prostej bez problemów 180 km/h. Troszkę za głośny ale np. dużo ciszej niż w Golfie 1.8, którego poprzednio miałem.
~henek.e@poczta.fm
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Witam!mam zx od tygodnia.Ogólnie jestem zadowolony.Mam jednak poważny problem.Gdy troche pojezdze po miescie silnik regolarnie dodaje gazu i puszcza,tak jakbym noga dodawal gazu i to dzieje sie na wolnych obrotach.Podczas jazdy sam przyspiesza po czym zwalnia.Bardzo prosze o porade!Co sie dzieje?Czy to poważna usterka?Jak to naprawić?Dziękuje i pozdrawiam wszystkich wielbicieli zx"a
~właściciel zx´a 1400 avantage
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
nie popadam w euforię - nie jest źle ale dobrze też nie jest - zrobiłem pełne uszczelnienie silnika ale nadal coś w nim stuka, wcześniej miałem dwa poldki - w nich silnik pracował pewniej ;) - przy obrotach od 2000 coś zaczyna stukać w silniku - w serwisie stwierdzili, że tak ma być - te silniki przy większym obciążeniu gdy dostają zapłonu na 4-tym cylindrze mogą dziwnie pracować - i tak właśniej jest
~bootsman
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
- : glosny, zarloczny (do 9 w miescie), troche za slaby przy pelnym aucie - choc z drugiej strony wtedy jezdze spokojniej :-) Japonski silniczek przy tym silniku robilby sobie zdjecia. Aha - cos dziwnego - odkad go mam, ma taki nawyk, ze po kopnieciu gazu na luzie wchodzi na 1500 obr, i potrafi przez minute schodzic do 1000 + : zrywny, elastyczny, niezawodny
~marek
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Jest naprawdę bez zarzutu, dopiero co kupiłem 94 roczek od pierwszego właściciela przywieziony, pooglądałem dokładnie odbyłem jazdę próbną i po prostu urzekł mnie ten ZX 3d, fiat seicento przy nim to po prostu jeździdełko nawet ten 1,1 a cena i zużycie benzyny takie same i nie rdzewieje jak fiat. Autko do normalnej jazdy idealne, polecam.
Citroen ZX Hatchback