Lista ocen Citroen ZX Hatchback 1.4 i 75KM 55kW 1991-1997 (78) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 72 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Plewson
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Bardzo dobrze dobrane przełożenia, autko nie boi się dynamicznego ruchu miejskiego. Przy utrzymywaniu stałej prędkości można bez problemu jeździć powyżej 50km/h na piątym biegu. Na minus mechanizm wyboru biegów, spore luzy, dla nieprzyzwyczajonego do francuzów osobnika może być to szok. Poza tym wsteczny trzeba wrzucać "sposobem", czyli mocno i stanowczo, bo inaczej lubi nie wchodzić. Poza tym dźwignia jest strasznie dłuuuuuga.
~AdamolSS
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Miałem wymienianą ze dwa lata temu skrzynkę bo coś tamta rzęziła. Wymiany dokonywał pewien magik który ponoć się znał. Wynalazł mi drugą skrzynię ze szrotu czy skąś tam. Moim zdaniem jest to zmodyfikowana wersja od diesla,albo od innej wersji silnikowej. Spalanie skoczyło mi o półtra litra do góry szkoda gadać. Pomimo tych wad do dziś służy bez jakichkolwiek problemów.
~Marcin (Klub Cytrynki)
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Chodzi dobrze jest dość precyzyjna. PSA nie przewiduje do tej skrzyni wymian, ale warto co 100tys wymienić sobie ten olej kosztów dużych nie ma bo to tylko 50zł 2l Shell, a wsio na zdrowie dla naszych cytrynek. Dość chyba szybko pada synchronizator i trzeba wolniej i na niższych obrotach wrzucać 2bieg, krótko da się z tym żyć i przyzwyczaić, w końcu to nie jest auto sportowe :P
~piotrex
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Moim zdaniem mogła by mieć lepiej dobrane przełożenia .Jadąc Peugotem na 5 40km nie czułem szarpania płynął a tu niestety szarpania,tak samo jadąc 120km mam uczucie jakby silnik chciał wyskoczyć z ramy a przy okazji robi się nieprzyjemnie głośny.Ale biegi wchodzą pięknie jedynie czasami są problemy z wstecznym.
~dwabulaje
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Skrzynia biegów sprawuje się dobrze i nie ma problemów z wymianą oleju (bo się podobno nie wymienia). Dźwignia biegów pracuje lekko, co sprawia czasami wrażenie, że działa mało precyzyjnie, ale i tak nie ma problemów z włączeniem odpowiedniego biegu.
~amator kierowca
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Lepiej niż w C5 prosto z salonu (mam to wiem). Po 224 tys. km musiałem wymienić jakieś tam łożysko przy skrzyni bo bardzo wyło podczas jazdy. Łożysko 34 zł, wymiana 110 zł. To wszystko na temat skrzyni biegów po 13 latach. Nic dodać nic ująć
~Jacek
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
dobrze zestopniowane biegi byłoby doskonale gdyby nie duze róchy lewarka biegów podczas jazdy podczas duzych nierówności na drodze np. nieutwardzonej lewarek tak lata ze potrafi czasem sam wyłączyć bieg ale to zdaża się bardzo zadko
~sicilia
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Autko ma już trochę lat. Biegi czasem wchodzą opornie, nieraz na światłach muszę wciskać dwa razy sprzęgło, żeby jedynka wskoczyła, co może zdenerwować. Ciężko też wchodzi dwójka przy redukcji z trójki, ale da się przyzwyczaić.
~właściciel zx´a 1400 avantage
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
znowu o poldkach - w moim poldku może i skrzynia nie była najlepszą ale przynajmniej wszystkie biegi wchodziły rewelacyjnie - tutaj niby źle nie jest tylko dlaczego wsteczny zgrzyta (nie zawsze) i dlaczego 5-ka wchodzi tak daleko
Dziennik kosztów dla Citroen ZX Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
8,9
~Venga Boy
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Długa \"dwójka\" plus długa \"czwórka\", niestety trochę za króciutka \"3\". Żwawo przyspiesza. :) Wsteczny czasami haczy ale to chyba norma w samochodach z tego rocznika. Reszta biegów wchodzi jak bajka.
Citroen ZX Hatchback