Lista ocen Citroen ZX Hatchback 1.4 i 75KM 55kW 1991-1997 (83) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 67 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~AdamolSS
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Atuko przeznaczone raczej do spokojnej wręcz luksusowej jazdy ( w porównaniu do szajswagona golfa). Nierówności pokonuje gładko jak auto o klasę wyższe. Jeźdże teraz skodą fabią i jak się z cytrynki do skody przesiadam to jak w tandetnej taczce się czuje. Dodatkowo jak w większości aut francuskich tylnia belka skrętna co właściwości jezdne poprawia. Do wyścigowej jazdy się nie nadaje, ale i silnik nie jest przeznaczony do wyścigów. Mocniejsze...
~dwabulaje
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Do układu jezdnego nie mam zastrzeżeń. Autem się po prostu płynie. Nie odczuwa się nierówności terenu, tak jak ma to miejsce w innych markach samochodów. Układ jezdny doskonale tłumi mankamenty nawierzchni, ale przy polskich drogach nie może mieć dłuższej żywotności, a z tym się wiążą większe wydatki na remont, bo dochodzi serwis tylnego zawieszenia. Ale i tak cytrynką się jeździ najwygodniej ! Auto nawet przy większych prędkościach doskonale...
~pozytywny
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Mój ZX nie posiadał wspomagania, więc dosyć dobrze czuło się to co się działo na drodze. Z racji zawieszenia auto mocno pochylało się na zakrętach co nie każdemu się spodoba. Hamulce są dosyć twarde i żeby skutecznie zahamować trzeba mocniej \"depnąć\". Raz mało co przez to nie miałem stłuczki. Narzekać nie mogłem na komfort spowodowany francuskim, tylnym zawieszeniem :)
~Marcin (Klub Cytrynki)
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Pasywnie skrętna tylna belka po prostu cud, przed zakrętem lekko puszczasz nogę z gazu gdy wejdziesz w zakręt zaraz gaz w podłogę i lecisz jak po szynach ;). Jeśli dbamy o nią to koszta utrzymania nie muszą być straszne, zaś jeśli nie dbamy to po 160tys słyszymy różne dźwięki z niej, a kółka stoją tak / to koszt regeneracji ok. 700-800zł i przez kolejne 160tys spokój :)
~piotrex
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Autko świetnie się prowadzi jest elastyczne nie to co Golfy .Daje poczucie panowania nad autem i komfort prowadzenia a co za tym idzie przyjemność z jazdy tym autkiem.Gdyby jeszcze nie ta tylnia belka.Ale i tak jest lepiej jak w Peugocie tam co roku było coś w zawieszeniu do roboty zawsze coś stukało a tutaj narazie nic wszystko OK.
~Plewson
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Auto trochę buja się na zakrętach, jednak zawsze jeździ się nim pewnie. Pożera dziury - tam gdzie w nowych autach można wybić sobie zęby, cytrynka zdaje się lewitować ponad asfaltem. Na minus osiadający tył przy trzech osobach na kanapie, choć to już raczej kwestia zużycia belki w moim egzemplarzu.
~BARTI
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Zawiachy są po prostu super- samochód pływa po drodze a nie jedzie- b.dobrze tłumi wszystkie nierówności. Jak sprowadziłem go z Niemiec było ok. Wystarczyło mu 2 tys km. po naszych dziurach i zawieszenie do wymiany. Po wymianie zawiachów jeżdżę już 30 tys i jest jak tuż po sprowadzeniu.
~bootsman
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
+: od nowosci nie robione amory - wychodzi na testach sprawnosc 65-70% po 10 latach. komfort zawiechy - bardzo OK. Na zakretach - cudo, jezdze po gorach stowka z wielka przyjemnoscia. - : na lacznik stabilizatora mam juz abonament - co najmniej raz do roku, bo stuka. Ale 50zl, wiec co mi tam.
~MateuszZx
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Miękko, wygodnie - części naprawdę tanie! Jedyne co jest a 4+, a nie 5 to końcówki drążków się szybko zużywają - trzeba kupić droższe zamiast 15zł dajmy 25zł i żywotność dłuższa o 30 tysięcy:) Wymiana elementów gumowych 150zł z wymianą - to jest dużo za komfort ? :)
~KUDLATYELK
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
JESLI CHODZI O PROWADZENIE TO JEST NAPRAWDE DOBRY, KPOD WARUNKIEM ZE MAM SIĘ DOBRE OPONY. JAK MIALEM Z PRZODU POLSKIE KORMORANY BYLY PROBLEMY Z KOLEINAMI-MYSLALEM, ŻE AMORKI DO WYMIANY. PO ZMIANIE OPON NA ZIMÓWKI PROBLEM ZNIKŁ. WNIOSEK JEDEN. OGÓLNIE ŚWIETNY JAK W KAŻDEJ CYTRYNIE :-)
Citroen ZX Hatchback