Lista ocen Citroen ZX Hatchback 1.4 i 75KM 55kW 1991-1997 (68) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 82 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Plewson
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Nawiewy świetnie dmuchają, w środku zimy po kilku minutach robi się przytulnie jak przy domowym piecu. Na minus brak możliwości zamknięcia obiegu powietrza (przynajmniej ja takiej funkcji nie znalazłem), więc zanim nagrzewnica się nagrzeje, mimo wyłączonego nawiewu do środka wlatuje zimne powietrze, trzeba ręcznie zablokować poszczególne nawiewy.
~Venga Boy
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Kiedy wentylacja jest sprawna jest super. Nagrzewa się momentalnie. A zimne powietrze fajnie chłodzi w lato. U mnie niestety trzeba odpowietrzyć układ oraz sprawdzić czy niema kamienia w nagrzewnicy. Brakuje wewnętrznego obiegu. Trzeba się liczyć z tym, że smród spalin może się dostać do kabiny podczas stania w korku.
~dwabulaje
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Ogrzewanie działa rewelacyjnie. Silnik się szybko nagrzewa i już po paruset metrach mamy ciepło w kabinie. Z wentylacją również nie ma większych problemów, chociaż przydałoby się zastosować jakiś filtr powietrza, żeby nie ciągnęło kurzu z zewnątrz.
~Fabian
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
dałbym doskonale bo grzeje szybko i bardzo mocno ale brak jednego ustawienia nawiewu naraz nogi stopy i szyba wszystkie auta to mają z konkurencji a tu nie jest tylko osobno.A latem jest szyberdach średnio wydajny
~AdamolSS
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Wentylacja działa bardzo dobrze. Nawet w zimie na dwójke wentylator włączam na krótki czas kiedy szyby są zaparowane. Bardzo szybko odparowują. Z tyłu oczywiście troszkę gorzej, ale w jeździe tył nie ma znaczenia.
~piotrex
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Daje tylko 4 za chałas jaki robi wentylacja to utrapienie .Chyba w Syrence było ciszej.Ale zimową porą jazda jest rozkoszą ciepełko i to bardzo szybko niech Golfiarze i inne niemiaszki zazdroszczą.
~honzikh
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Powoli się nagrzewa, ale za to latem o dziwo leci z nawiewów chłodne powietrze i to mimo braku klimatyzacji. Szyby da się w miarę dobrze odparować, choć przy dużych mrozach trwa to bardzo długo.
~Jarek
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Wentylacja jest świetna. Zimą bardzo szybko się grzeje. Nawet przy 10 stopniowych mrozach nigdy nie skrobałem przedniej szyby. Wystarczy 10 minut od odpalenia auta, ogrzewanie i nadmuch na max na szybę. :-)
~pozytywny
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Nie miałem na co narzekać. Z szyb szybko schodziła para, silnik nagrzewał się szybko i w zimie już po ok. 1km było w aucie ciepło. Dałbym 5, ale nie miałem klimy :(
~MateuszZx
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Wszystko super ! :) Jedyny brak filtra kabinowego - ale w zasadzie to nie przeszkoda, bo i nowsze samochody tego nie ma (np. lanos produkowany po dziś dzień na obczyźnie)
Citroen ZX Hatchback