Lista ocen Dacia Dokker (26) - Ergonomia

Na liście zabraknie 25 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kamil
Van 1.5 dCi 90KM 66kW
Obsługa samochodu jest prosta, intuicyjny układ przycisków, sterowanie radiem pod kierownicą bardzo ułatwia. Zestaw głośnomówiący obsługiwany za pomocą korby całkiem niezły. Przyciski otwierania szyb w panelu kierowcy i pasażera, w przeciwieństwie do Partnera, gdzie trzeba wsadzić rękę między radio a skrzynię biegów. Dla mnie najważniejsze dla innych to pewnie pierdół, czyli włącznik świateł w kierunkowskazie a nie w desce od strony drzwi....
~Pawel
Mikrovan Facelifting 1.6 SCe 102KM 75kW
To najsłabsza cecha auta. Po pierwsze, przy podłokietniku centralnym fatalny dostęp do hamulca ręcznego. Po drugie, nie widać wszystkich pozycji gałki nawiewów, zarówno siły jak i kierunku nawiewu. Po trzecie, otwieranie tylnych szyb niewygodne, nieintuicyjne, w zasadzie trudno otworzyć szyby tylne siedząc z tyłu, trzeba wstać. Plastiki do otwierania tylnych szyb bardzo twarde, ostre. Dalej - dostęp do regulacji wysokości przednich świateł...
~kosukos
Van Facelifting 1.6 SCe LPG 100KM 74kW
Wnętrze w miarę przemyślane, składane tylne fotele. nie ma za dużo wyposażenia w najwyższych wersach ale wszystko poukładane przystosowane do intuicyjnej obsługi. Najbardziej mnie irytują włączniki ogrzewania foteli których trzeba szukać pod udem. w czasie jazdy nie jest łatwe. Druga sprawa to regulacja zasięgu świateł mijania za pomocą pokrętła na linkę gdzieś pod kierownicą. (po raz pierwszy się spotkałem z takim rozwiązaniem)
~Paweł
Mikrovan Facelifting 1.5 dCi 90KM 66kW
Szału nie ma. Ustawienie świateł jest w tragicznym miejscu, trochę nie rozumiem dlaczego nie ma sterowania radia w kierownicy tylko w dźwigni za nią ( na kierownicy sterujemy tylko tempomatem). Trochę mało schowków i mało pojemne. Super za to jest półka nad przednią szybą. Mogło by coś jeszcze się znaleźć z tyłu i wyło by już całkiem fajnie.
~Kaszpir77
Mikrovan Facelifting 1.6 SCe LPG 102KM 75kW
Poziom powyżej akceptowalnego. To mój pierwszy wynalazek z grupy francowatych więc trzeba się przyzwyczaić. Wszystko pod ręką, może nie szczególnie precyzyjnie ale działa. Ilość miejsc na odłożenie czegoś powyżej przeciętnej, niektóre firmy mogłyby się uczyć. Czego mi brakuje to jakiś kieszeni w przestrzeni bagażowej.
~Grzegorz
Van 1.6 MPI 84KM 62kW
Duzo schowkow .mogly by byc uchwyty na kubek wyzsze bo termos potrafi wypadac lub haczy o niego lewarek. Kierownica z przed liftu wytarla sie i przy tym przebiegu wyglada jakbym juz z 700tkm zrobil
~Andrzej
Mikrovan 1.6 MPI LPG 84KM 62kW
sterowanie radiem i telefonem mam przy kierownicy ,włączniki w zasięgu ręki , trochę gorzej z klaksonem bo trzeba szukać go na przełączniku świateł- może czepiam się
~Komputerowiec
Van Facelifting 1.5 dCi 75KM 55kW
Wszystko pod ręką i czytelne. Denerwuje mnie tylko zbyt czuły Start&Stop, można wyłączyć ale trzeba za każdym razem pamiętać.
~ziom w dacii
Van 1.6 MPI 84KM 62kW
Dziwne, ale brakuje regulacji lusterek od wewnątrz, a za to pokrywa silnika unosi się na siłownikach. Poza tym 3 pokrętła na krzyż.
Dziennik kosztów dla Dacia Dokker
6,2
8,8
10,8
~Mariusz Popko
Mikrovan 1.5 dCi 90KM 66kW
Zawsze można coś poprawić. Orginalna nawigacja z radiem i bajerami super. Przydaje się nawet sama mapa. Ekstra pomysł.