Lista ocen Dacia Dokker (35) - Silnik

Na liście zabraknie 16 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Bartek
Mikrovan 1.6 MPI LPG 84KM 62kW
parę słów o silniku - co prawda świadomie wybrałem tę jednostkę 1.6MPI z LPG ale nie spodziewałem sie takich słabych osiągów, generalnie dokkera z tym silnikiem można polecić osobie która potrzebuje duży i pojemny samochód i nie będzie użytkowała go na autostradzie, ja wybrałem ten silnik ze względu na super prostą sprawdzoną i teoretycznie trwałą konstrukcję więc miejmy nadzieję bezawaryjną, muszę w tym miejscu podzielić sie wrażeniami z...
~Kamil
Van 1.5 dCi 90KM 66kW
90KM jest w miarę ok, chociaż podczas wyprzedzania brakuję trochę mocy, zwłaszcza przy wyższych prędkościach, aby coś uzyskać należy mocno zredukować i zastanowić się dwa razy czy należy wyprzedzić. Roomster miał trochę lepsze przyspieszenie, ale irytujące dźwięki mnie drażniły. Z kolei Partner przy mocy 100KM był o wiele wolniejszy. Może to kwestia rozmiaru, wysokości.
~Pawel
Mikrovan Facelifting 1.6 SCe 102KM 75kW
Oszczędny. Przy spokojniej jeżdzie (75 - 115 km/h) na trasie, obciązonym autem, przeciętne spalanie PB95 to 6,2 l/100 km. W mieście przeciętnie 9 l/100 km. Silnik do bardzo spokojnej jazdy. Wolno przyśpiesza. Największa wada to brak 6 biegu. Auto przy 3000 obrotów na biegu jest głośne. Sensowana, komfortowa prędkość maksymalna to ok. 120 km/h.
~Mich
Mikrovan Facelifting 1.6 SCe 102KM 75kW
Silnik jest ok. Trzeba pamiętać ,że to benzyna i nie pociągnie tak jak diesel. Mimo to nawet załadowany daje radę. Natomiast z pusta paką nie trudno stracić przyczepność przyspieszając nawet na 2 biegu. Niejedna osobówka musi się ostro napocić by dogonić tego vana. Max prędkość 170km/h . Tak do 130 km, jedzie się całkiem przyjemnie.
~Krzysztof
Mikrovan 1.5 dCi 90KM 66kW
Oszczędny, jednak osiągi ma słabe jeśli ktoś oczekuje dynamicznej jazdy. Przyzwoity do sprawnego wyprzedzania tirów. Narazie nie sprawia żadnych problemów, jazda z ładunkiem 300 kg + przyczepa z ładunkiem 250 kg nie było wielkim wyczynem.
~Kaszpir77
Mikrovan Facelifting 1.6 SCe LPG 102KM 75kW
Słaby, głośny, o fatalnej charakterystyce. Podobno betonowy i dobrze tolerujący LPG. Jak na lata swojej świetności, przynajmniej wg Renault wymaga dość drogiego oleju 5W40. Dla posiadaczy LPG - zawory na płytkach wiec droga regulacja.
~Komputerowiec
Van Facelifting 1.5 dCi 75KM 55kW
Dynamika wystarczająca do codziennych obowiązków, na trasę wybrałbym 90 KM, na obwodnicy wyciągnąłem 150 km/h i to jest max:-). Cichy, ekonomiczny. Nie jest to rajdowiec ale przy obecnych przepisach drogowych to nawet zaleta.
~Paweł
Mikrovan Facelifting 1.5 dCi 90KM 66kW
Do 90-100 na godzinę dość dynamiczny i mało pali. Udało mi się rozbujać auto na bardzo długiej prostej do 180 ( licznikowego). Funkcja eko - strasznie go zamula. Czasami też denerwuje mnie start-stop.
~Łukasz
Van 1.6 MPI LPG 84KM 62kW
Silnik do miasta dobry a nawet bardzo dobry. Biegi pierwsze krótkie więc auto jest silne i ciche. Za miastem pow. 100km/h bardzo głośne. Jedyna awaria i laweta - zaciął się termostat i zagotował silnik.
~Mateusz
Mikrovan Facelifting 1.6 SCe LPG 102KM 75kW
Po wciśnięciu pedału gazu podczas jazdy na 1. albo 2. biegu, dokker wydaje z siebie dźwięki niczym maluch. Przy prędkości 90 km/h jest już ponad 3000 obrotów