Ocena kierowcy - Dacia Duster II SUV

Tomekkk, 3 lata temu
Silnik 1.3 TCe 150KM 110kW
Rok produkcji 2019
Dacia Duster II SUV 1.3 TCe 150KM 110kW 2018-2021 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Idealne na dziurawe drogi.
Samochodem tym jeżdżę od roku. Jestem mega zadowolony. Nie mam z samochodem żadnych problemów. Jest cichy i ma bardzo dobre zawieszenie dzięki czemu dziury na drogach to nie problem. Mam go w wersji Prestige, wydałem ponad 70tys. zł i nie żałuję ani złotówki. Silnik jest dynamiczny. Wyprzedzam bez żadnego problemu. Napęd tylko na przód. Uważam, że 4x4 jest zbędny jak się nie mieszka w górach. Byłem w zimie w Zakopanym i radził sobie doskonale. Spalanie bardzo przyzwoite, na trasie 5l/100, miasto 7-8
Nie ma z nim żadnego problemu.Jest naprawdę cichy i dynamiczny. Wyprzedza się bezproblemowo i bez redukcji. Przed zakupem porównywałem różne wersje silnika i stwierdziłem, że jedynie ta wersja będzie odpowiednia.Czuć różnicę między 150,a 130.Nie mówiąc już o silniku 100KM bo ten jest bardzo zmulony
Nie miałem z nią żadnych problemów. Biegi wchodzą gładko.
Bardzo dobre miękkie zawieszenie. Różnica w prowadzeniu SUVa, a niskopodłogowego samochodu kolosalna. Tu nie ma problemu z dziurami i wysokimi krawężnikami. Mam porównanie bo jeźdżę też zwykłym samochodem i mimo ostrożnej jazdy nie raz gdzieś się o krawężnik zahaczy.
Po roku czasu nie widzę żadnych mankamentów. Polecam Dacię w jasnych kolorach. Czarna czy granatowa zaraz po umyciu jest znowu brudna. Na jasnych kolorach typu beż czy biel kurzu nie widać:) Oczywiście umyć co jakiś czas by wypadało:]
Przy widoczności daję 4 gwiazdki na 5. Ogólnie wszystko dobrze widać, ale jak bym się miał czepiać to przednie słupki mogły by być nieco cieńsze:]
Rozmieszczenie wszystkich przycisków jak najbardziej na plus. Wszystko jest pod ręką. Minus jedynie za uchwyt na kawę. Jest za bardzo z tyłu. Ratuje tylko jedno miejsce na kubek z przodu, ale można było to trochę inaczej wykombinować.
Wentylacja i ogrzewanie również na plus. Bardzo szybko się nagrzewa. W mojej wersji mam klimatyzację automatyczną, działa bez zarzutu.
Auto jest naprawdę bardzo przestronne, ma dosyć dużo miejsca. Zarówno z przodu jak i z tyłu można wygodnie usiąść. W wersji Prestige mam fotel gdzie wysuwa się część lędźwiową. Bardzo fajne na dłuższe trasy dla kręgosłupa.
Tak jak pisałem wyżej samochód bardzo dobrze wyciszony. Robi się głośniej powyżej 140km, ale bez przesady. Można normalnie rozmawiać. Powyżej tej prędkości słychać po prostu trochę toczenie kół. Silnik pracuje cicho.
Nie poniosłem żadnych dodatkowych kosztów oprócz wlewania paliwa więc chyba jest dobrze:]
Za te pieniądze naprawdę porządny samochód. Dla mnie nie istotne, że ma plastikową deskę rozdzielczą. Jest ona naprawdę dobrze spasowana i nic nie trzeszczy. Wolę taką niż np. zamszową deskę na której osadza się mnóstwo kurzu i paprochów. Samochód polecam każdemu!
Nie wystąpiła u mnie żadna nawet minimalna usterka.
Nie wystąpiła u mnie żadna nawet minimalna usterka.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 TCe 150KM 110kW [l/100km]

6,3