Ocena kierowcy - Dacia Duster II SUV

Krzysztof, 3 lata temu
Silnik 1.6 SCe 115KM 85kW
Rok produkcji 2018
Dacia Duster II SUV 1.6 SCe 115KM 85kW 2018-2019 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Wygodne prowadzenie i podróżowanie.
Przejechałem już prawie 60 000 km, więc podzielę się spostrzeżeniami odnośnie samochodu. W przeszłości miałem już ich kilkanaście, także myślę że moja opinia będzie stosunkowo miarodajna i przyda się przyszłym nabywcą. Zamontowałem indywidualnie instalacje gazową przy przebiegu 40 000 km i od tego okresu śmigam na LPG, Wygląd zewnętrzny - kwestia gustu, mi tam się podoba, wewnątrz też dramatu nie ma. Deska wygląda w miarę nowocześnie i nie ma się czego wstydzić. Dużo podzespołów w samochodzie to nissan i renault, a znaczkiem na masce się nie jeździ. Osobiście polecam samochód. 60 000 ki i nigdy mnie nie zawiódł, wsiadasz odpalasz silnik i jedziesz !
1,6 sce 115 km demonem prędkości może nie jest ale mi w zupełności wystarczy do sprawnego przemieszczania się. Niedobór mocy jest wyraźnie odczuwalny dopiero przy pięciu osobach na pokładzie. Mój egzemplarz cierpiał na choroby wieku niemowlęcego typu falujące obroty przy porannym odpaleniu szczególnie zimą, jednakże wina była po stronie samego softu wtrysków a nie silnika. W ramach gwarancji na przeglądzie wgrano nowe oprogramowanie. Ponadto mój silnik potrafi wziąć około setkę oleju /1000 km. W serwisie stwierdzono że zgodnie z instrukcją wszystko w normie (0,1-0,5/1000km może wystąpić zużycie)
Brak uwag. Po prostu poprawnie i w miarę precyzyjnie pracuje.
Chyba największy atut tego samochodu jak dla mnie. Auto prowadzi się bardzo komfortowo i zarazem miękko nie tracąc przy tym precyzji. Nie straszne mu żadne drogi szczególnie Polskie. Śmiało można nim zjechać na ścieżkę polną i śmigać mimo braku w moim egzemplarzu napędu 4x4. Krawężniki - co to ...
Kolor acatama orange jak dla nie bomba. Raczej wszystkim się podoba. Po dwóch latach gdzieniegdzie widać już drobne ryski eksploatacyjne. Lakier raczej miękki, tak że trzeba uważać.
Wszystko dobrze widać. W samochodzie wysoko się siedzi i inne auta raczej nie rażą światłami. Ponadto posiadam tylne czujniki parkowania dzięki którym cofanie jest bezpieczniejsze (warto dokupić)
Raczej wszystko pod ręką. Z dziwnych rzeczy to np. umiejscowienie włączania tempomatu koło hamulca ręcznego - mogli inaczej umiejscowić przełącznik ponieważ rozkojarza podczas jazdy szukanie go. Ponadto brakuje bardzo podświetlenia przycisków w kierownicy nocą. Mednia Navi Evolution na duży plus, bezproblemowe sterowanie. Deska z przodu może plastikowa, ale nie trzeszczy i łatwo się ją czyści.
Grzeje ok - bez uwag. Klimatyzacja taka sobie - potrzebuje trochę czasu aby schłodzić samochód latem.
Nie jest to duży suv ale dla rodziny 4 osobowej w zupełności wystarczy miejsca.
Jak dla nie jest poprawnie. Dźwięk podczas jazdy nie przeszkadza, nawet podczas przemieszczania się autostradą - oczywiście przepisowo.
Silnik jeżeli chodzi o zużycie Pb jest moim zdaniem oszczędny jak na takie gabaryty samochodu. Po zamontowaniu LPG - bomba (około 8 litrów /100km) !!!.
Za te pieniądze rewelacja. Mój egzemplarz kosztował 52 000 zł - essentiale z dodatkami( navigacja, pseudo skóra, czujniki parkowania). Nic lepszego nowego za te pieniądze w tej klasie nie kupi. Jestem zadowolony.
Drobnostki opisane powyżej - dziwne obrony po odpaleniu samochodu przez kilkanaście sekund szczególnie w zimę ( wgrano nowy soft ) oraz komputer między zegarami prze wysokiej temperaturze w lato zaraz po zakupie potrafił się zawiesić ( również wgrano soft i po sprawie).
Brak jakichkolwiek poważnych usterek do chwili obecnej - 60 000 km.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 SCe 115KM 85kW [l/100km]

6,6