Ocena kierowcy - Dacia Duster II SUV

marcopolo.17, 3 lata temu
Silnik 1.6 SCe 115KM 85kW
Rok produkcji 2018
Dacia Duster II SUV 1.6 SCe 115KM 85kW 2018-2019 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : wiedziałem że kupuję auto z nadwoziem suv ale w tym aucie działa naprawdę jazda po cięzkim terenie i w kazdych warunkach a poza tym wysoko zawieszone podwozie sprawdza się nawet w mieście na dziurach ,krawęznikach itp.
auto w tym przedziale cenowym super , jak się ktoś na nie decyduje to nie może się spodziewać luksusów jak w drogiej limuzynie , natomiast jeżeli się ma skłonności do narzekania i szukania dziury w płocie to trzeba wybulić 2 lub 3 stówy i kupić sobie superauto podnoszące nasze ego . moje zdanie jest takie że jak dla przeciętnego użytkownika auto jak najbardziej zasługuje na zainteresowanie się nim i rozważenie jego zakupu . ogólnie w swojej klasie może naprawdę dużo więcej jak jego konkurencja.
jest w sumie ok pracuje dobrze ale mógł być trochę mocniejszy ,punkty zbiera w praktyce za to że jest prosty , sprawdzony i bezawaryjny.
pracuje dobrze ale aż się prosi w trasie o 6 bieg , mam wersję 5 biegową
nie można się w praktyce do niczego przyczepić , bardzo dobrze wybiera nierówności i daje sobie doskonale radę w kazdym terenie
jak dla mnie super , ale to kwestia indywidualna a jak się nie podoba to po co kupować generalnie nie kupuje się auta po wyglądzie ale w przypadku dustera wygląd chyba u większosci właścicieli zdecydował o zakupie
wysoko się siedzi to powinno być w porzadku ale do tyłu to nie działa , bardzo się przydają czujniki i kamera cofania
parę rzeczy można by poprawić no ale limuzyna za pół miliona to nie jest więc ogólnie jest ok
klima , wentylacja i ogrzewanie rewelacja myslę że w niejednym dużo droższym samochodzie jest gorzej
z przodu jak najbardziej ok , tył może być wyższym pasażerom trochę mało miejsca na nogi
wewnatrz auta praktycznie nie słychać silnika i odgłosów z zewnątrz wyciszenie to największe zaskoczenie biorac pod uwagę gabaryty auta
przeglądy bardzo tanie , eksplatacja na codzień też nie jest jakaś tragiczna
za tą cenę samochód praktycznie nie ma w swojej klasie konkurencji na rynku , jak go kupowałem to praktycznie ze wszystkim co jest potrzebne do codziennej jazdy czyli klima ,nawigacje elek.szyby , kamera cofania itd. kosztował 59000 co u innych producentów pozwalało na zakup małego auta miejskiego
przebieg prawie 40000 praktycznie baz najmniejszej usterki , nic nigdy nie nawaliło
podobnie jak przy drobiazgach auto sprawuje się narazie na 100%

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 SCe 115KM 85kW [l/100km]