Ocena kierowcy - Dacia Duster II SUV

Silnik 1.5 dCi 110KM 81kW
Rok produkcji 2018
Dacia Duster II SUV 1.5 dCi 110KM 81kW 2018 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Opinia po pół roku użytkowania - wciąż bym nie zamienił na coś droższego. Spełnia swoje zadanie bez dwóch zdań. Odpala, jedzie - i tak powinno być. Jak ktoś szuka samochodu do jazdy a nie do pokazania się - nie musisz szukać dalej. Poprzednia opinia: https://www.autocentrum.pl/oceny/dacia/duster/ii/silnik-diesla-1.5-dci-110km-2018-2018/ocena-kierowcy-i211246/
Jeśli chce się korzystać ze wskazówek komputera dotyczących zmian biegów - dynamika słaba. Jak go wkręcisz na ciut wyższe obroty to naprawdę może zaskoczyć.
Krótkie przełożenia (w wersji 4x4). Kupując to auto musisz się z tym liczyć. Jeśli wiesz co kupujesz, to kwestia przyzwyczajenia. Osobiście nie używam jedynki jeżdżąc po mieście.
Nie ma nic do zarzucenia. Działa tak jak trzeba. Po przyzwyczajeniu się do elektrycznego wspomagania kierownicy, ciężko się przesiąść do auto z hydraulicznym wspomaganiem.
Pomijając uszkodzenie przez własną głupotę - wszystko z nią w porządku. Nie ma się do czego przyczepić.
Nie ma się do czego czepić. Czasem trzeba się wychylić przy skręcie w lewo, żeby kogoś na pasach nie zabrać ze sobą, ale to chyba jak w każdym aucie.
Wszystko pod ręką. Po kilku tygodniach użytkowania fizyczne przyciski włącza się bez patrzenia. Tak samo przełączanie napędu czy tempomat.
W końcu można coś więcej powiedzieć. Przy jesiennych pogodach jestem mile zaskoczony. Posiadam klimatyzację manualną. Przy deszczowej pogodzie wsiadam do auta, ustawiam nawiew na szyby na "2" i spokój. Nic nie paruje.
Jechałem raz z tyłu - byłem mile zaskoczony, że jest OK. Niestety była to krótka trasa, więc nie wiem jak na dłuższą metę spisują się siedzenia z tyłu.
Nie jest to limuzyna, że nic nie słychać, ale jest OK. W zależności od tego czym jeździłeś wcześniej będziesz albo zadowolony, albo zawiedziony. Po przesiadce z 19-letniego Renault - super. Przyzwyczajony do swojego auta, wsiadłem do starszego diesla (Opel) i byłem mocno zdziwiony, że aż tak silnik słychać.
Jeszcze przed wymianą oleju. ASO policzyło wstępnie koło 450 zł za olej i filtr oleju z robocizną.
Za to co dostajemy to cena jest bardzo niska. Diesel, napęd na 4 koła, wysoki prześwit. Jest super!
Póki co brak.
Póki co brak.