Lista ocen Dacia Duster II SUV (79) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 79 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Paweł
SUV 1.6 SCe LPG 115KM 85kW
Tu mam swoje żale - zapewne trafiłem tym razem na słabszy egzemplarz, bo poprzednio miałem dwie Dacie po sobie i nie było z nimi żadnych problemów. Radio fabryczne było bez czytnika CD ale przede wszystkim, słabo łapało fale. Poza miastem zostawało praktycznie tylko Radio Maryja i "Jedynka" PR. Tak mnie to wkurzało, szczególnie brak CD, że wymieniłem je na inne i te 1200 zł już trochę zabolało (przy kierownicy wielofunkcyjnej instalacja jest...
~pavulon78
SUV 1.6 SCe 115KM 85kW
Tu jest prawdziwy dramat: - zawieszający się komputer pokładowy w upalne dni (problem dotyczy praktycznie egzemplarza dustera 2) - wyskakujący check engine przy nadużywaniu pierwszego biegu na zimnym silniku - delikatne szarpanie przy 2200 obrotów przy mocno wciśniętym gazie na każdym biegu - teraz jeszcze pojawił się problem z miganiem kontrolki stop i ciśnienia oleju przy odpalaniu samochodu. ASO na razie bezradne jak dziecko.
~Marcin T.
SUV 1.3 TCe 150KM 110kW
Jak w poprzednim komentarzu, wszystko niby działa, ale tak naprawdę nie działa. W zasadzie jest bezużyteczne, mogło by tego nie być. Dwa razy zawiesił się pływak w zbiorniku paliwa (podczas tankowania do pełna) odwiesił się po kilku kilometrach. Fotel się buja, był już raz wymieniany, teraz jest to samo, w dodatku teraz się nie podnosi.
~DS
SUV 1.0 TCe LPG 100KM 74kW
Po 3 miesiącach użytkowania, poluzowała się linka otwierania wlewu paliwa, w efekcie czego otwarcie klapki musi być zaangażowana 2 osoba (jedna trzyma dźwignię, a druga ciągnie klapkę). Ponadto raz zawiódł kluczyk, a właściwie breloczek do otwierania drzwi. Trzeba było się wspomóc awaryjnym kluczykiem z breloczka.
~Edward
SUV 1.6 SCe 115KM 85kW
Wiesza się komputer pokładowy, serwisy Renault/dacia niepoważne - udają że to nie jest wada i nie chcą naprawić w ramach gwarancji. Podobnie ze spadającymi obrotami, na warsztacie im się nic nie dzieje, więc palą ..., że nie ma żadnej awarii. O problemach na pewno wiedzą, bo dotyczy to wszystkich samochodów z silnikiem 1,6.
~Szkrobi
SUV 1.3 TCe 150KM 110kW
Żadnych. .............................................................................................................................................................................................................................................................................................
~Kamil
SUV 1.6 SCe LPG 115KM 85kW
Na razie kilka ... ale to dopiero 9 miesięcy jak mam auto: 1. odpryski na lakierze i ryzy nawet po otarciu się podczas jazdy o owady :) 2. LPG nie zawsze się załącza 3. klima słabo wydajna 4. czujnik drzwi tylnych ... załącza się na rondzie 5. uszczelki okien tylnych wyglądają jak falbanki
~Paweł
SUV 1.6 SCe LPG 115KM 85kW
Trafił mi się jakiś felerny egzemplarz - jeździłem w sumie czterema Daciami, tylko ten był taki, w innych nic nawet nie pisnęło. A tu a to drzwi skrzypiały, a to pedał sprzęgła piszczał, a to coś innego. Same drobiazgi trudne nawet do wskazania w serwisie, ale denerwujące.
~Krzysztof
SUV 1.6 SCe 115KM 85kW
Drobnostki opisane powyżej - dziwne obrony po odpaleniu samochodu przez kilkanaście sekund szczególnie w zimę ( wgrano nowy soft ) oraz komputer między zegarami prze wysokiej temperaturze w lato zaraz po zakupie potrafił się zawiesić ( również wgrano soft i po sprawie).
Dziennik kosztów dla Dacia Duster II SUV
7,9
8,4
~Nemeczek
SUV 1.0 TCe LPG 100KM 74kW
Póki co odpadła spinka tapicerki w bagażniku. Być może udam się na wcześniejsze sprawdzenie wtrysków LPG, lub ew. aktualizację softu: moim zdaniem praca jest nierówna, samochód podszarpuje, również przy schodzeniu z obrotów. Być może jednak "ten typ tak ma".
Dacia Duster II SUV