Lista ocen Dacia Duster II SUV (82) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 76 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Radzio
SUV 1.6 SCe 115KM 85kW
Tak wiem, są bardziej ekonomiczne samochody. Spalanie oscyluje ok 7,6l/100 (na trasie litr mniej, po mieście trochę więcej). Ale robię mało kilometrów ( rocznie ok 10 tys.) i nie przeszkadza mi to.Po za tym można w ten silnik założyć gaz - tanio i wszyscy sobie chwalą. A już widziałem fury po rodzinie (benzyny z turbinami) które były mega ekonomiczne, a jak się rypły to to co się zaoszczędziło na paliwie x3 pakowało sie w remont.... DZIĘKUJE...
~induktor
SUV 1.6 SCe LPG 115KM 85kW
Fabryczna instalacja LPG. Tanie ubezpieczenie, przeglądy wykupione na najbliższe 5 lat, a więcej tym autem nie będę jeździć. Spalanie na trasie w 4 osoby z bagażami i z klimą 8,5 l lpg/100 km prędkości do 100 km/h, silnik niedotarty. Autostrada, 4 osoby i bagaż, prędkość 140-150 km/h 11,5 litra, przy prędkości 110/120 km w 2 osoby już 9,5 litra. Myślę, że jak się silnik dotrze, to osiągalne będzie 8 l/100 przy spokojnej jeździe.
~Nemeczek
SUV 1.0 TCe LPG 100KM 74kW
Jest OK - auto pali w granicach 8.2 - 9.0 litra LPG na 100 kilometrów w cyklu mieszanym. Serwis podobno jest niedrogi, także części. Także faktycznie miało być tanio i jest. Na pewno to jest jeden z najbardziej oszczędnych w eksploatacji samochodów nowych o tej wielkości dostępny na rynku. Taniej już się nie da.
~Nemeczek
~pavulon78
SUV 1.6 SCe 115KM 85kW
Spodziewałem się większego spalania. W mieście pali ok. 7,5 l/100km, na wakacyjnej trasie autostradami prawie 4000km przy tempomacie ustawionym na 130 km/h + plus około 1000km po drogach lokalnych, średnie spalanie z całego wyjazdu wyszło 7,3 l/100. Przy prędkościach 90-100 km spokojnie da radę uzyskać 6 l/100.
~DBCS
SUV 1.6 SCe 115KM 85kW
koszty: na razie wlewamy paliwo i koszty przeglądów gwarancyjnych. Po zakupie samochody przy przebiegu 9000 tyś. km - mimo wszystko zmieniłem olej i filtr - choć diler twierdził, że zrobili to przy przeglądzie (tak jak pisałem sam, kupiony z przebiegiem 9 tyś km - użytkował go pracownik daci).
~Mały
SUV 1.0 TCe LPG 100KM 74kW
Tu nie ma sobie równych. Niska cena zakupu, chyba, że ktoś woli pięcioletniego Hyundaia, albo Kia. Ja wolę mieć nowe auto. Spalanie niskie, przez pierwszych pięć lat zero kosztów poza oponami. 3 lata gwarancji i 5 lat serwisu w promocyjnej cenie. W BMW kosztowało to 7 tys, w Dacii chyba 2090zl.
~Serpentes
SUV 1.6 SCe 115KM 85kW
Na razie koszty to wyłącznie paliwo ubezpieczenie i przeglądy na co ma się niewielki wpływ. Pierwszy przeglad po roku około 900 w ASO. Wymieniałem olej i filtr po kilku tysiącach km to zapłaciłem około 300zl. Ubezpieczenie było promocyjne w salonie. Nie wiem ile będzie wynosić po roku.
~barakuda
SUV 1.6 SCe 115KM 85kW
Przez pierwszy rok nie było żadnych potrzeb - jeszcze nie miałem takiego auta. Zmieniłem dwie spalone żarówki i tyle. Do tego biorąc nowe auto wykupiłem pakiet serwisowy - jestem właśnie po pierwszej wizycie na 20000 km. 90% czasu jazdy po mieście klocki zużyły się w 40% reszta nienaganna.
Dziennik kosztów dla Dacia Duster II SUV
7,9
8,4
~Szkrobi
SUV 1.3 TCe 150KM 110kW
Prawdopodobnie (tak sądzę) będą dość wysokie, zwłaszcza że jestem przyzwyczajony do diesla który palił mi średnio 6 l/100. Jednak faktyczne koszty utrzymania to ewentualne koszty napraw a tych się nie spodziewam w najbliższych 5 latach (gwarancja).
Dacia Duster II SUV