Lista ocen Dacia Duster II SUV (82) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 76 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Leemaxx
SUV 1.0 TCe LPG 100KM 74kW
To wg mojej subiektywnej oceny najsłabszy element Dustera.Auto nagrzewa się szybko zimą nawet przy dużych mrozach.Niestety czasem mam wrażenie, że to ogrzewanie starcza dla przednich siedzeń, a z tyłu ta wydajność mocno spada mimo nawiewu pod fotelami.Efekt taki,że kierowca jedzie i się poci kiedy z tyłu dzieci krzyczą:tato włączyłeś ogrzewanie?albo możesz jeszcze podkręcić?Podobnie jest z wentylacją. Przy opadach,różnicach temp.szyby szybko...
~Pazuzu
SUV 1.3 TCe 150KM 110kW
Klimatyzacja jest wydajna, tak samo jak ogrzewanie. Szybkie odparowywanie przedniej szyby jest skuteczne. Problematyczne jest sporadyczne (ale jednak) zawieszanie się klimatyzacji w trybie automatycznym. Podczas dłuższej jazdy potrafi nagle zacząć wiać zimnym albo ciepłym powietrzem mimo stałych warunków. Dla mnie wada jest również 0-1 regulacja ogrzewania foteli. W większości przypadków grzanie jest po prostu za mocne. Przydało by się...
~KRAKUS 2
SUV 1.3 TCe 150KM 110kW
5 dziur w desce robi swoje, Auto w miarę szybko się chłodzi choć przy 35 st na polu już ma problem- lodówki z auta nie zrobimy. Zima - szybko się nagrzewa, szyby też przyzwoicie się odmrażają/ odparują. Jest tam dodatkowy guzik który włącza grzanie plus klimę na maxa. Wystarczy chwilę poczekać a szyby będą czyste i suche. Tutaj przydały by się dodatkowe wyloty powietrza z tunelu środkowego na tylnią część auta.
~Marko68
SUV 1.6 SCe 115KM 85kW
Klimatyzacja automatyczna wygląda i działa jak za milion dolarów, zwłaszcza odparowanie przednich szyb realizowane jednym dedykowanym przyciskiem jak w climatronicu mojej laguny z dawnych lat. Nie dopatrzyłem się nawiewów na tylne siedzenia niby umieszczonych pod przednimi fotelami. Klimatyzacja automatyczna jest, w instrukcji jest, o wyższej opcji nie słyszałem a nawiewów pod siedzeniami nie ma.
~Marcin T.
SUV 1.3 TCe 150KM 110kW
Mogła by grzać lepiej, przy mrozach około -8 stopni był problem nagrzać w aucie do momentu kiedy się szybciej nie jechało. Grzeje się bardzo długo, dopiero po 8-10 km w aucie zaczyna robić się przyzwoicie ciepło, ale taka podobno specyfika nowych jednostek napędowych, generują mniej ciepła. W 20 Hondzie miałem cieplutko w środku po 2 km. Klimatyzacji jeszcze nie sprawdzałem.
~Mika
SUV 1.0 TCe LPG 100KM 74kW
W porządku, ale automatyczna klimatyzacja lepiej chłodzi niż grzeje. W upały nie było problemu, ale gdy jest chłodno i deszczowo, szyby czasem parują na ,,auto'' i trzeba ręcznie przestawić nawiew na szybę. Klimatyzacja ma za to wygodny, dedykowany guzik do "szybkiego czyszczenia szyb", bardzo fajne choć głośne!
~a
SUV 1.0 TCe LPG 100KM 74kW
Silnik jest ze stopów aluminium a do tego ma zintegrowany kolektor wydechowy blisko bloku silnika dzięki czemu nagrzewa się szybko. W temperaturach w okolicy 0 stopni ciepłe powietrze zaczyna leciec po 1-2 minutach jazdy, a po 5 minutach w kabinie jest ciepło. Klima działa wydajnie.
~Jan
SUV 1.0 TCe LPG 100KM 74kW
Bardzo szybko chłodzi i nagrzewa. Fajna jest wersja turbo nadmuchu na szybę. W zimie bardzo szybko ją odmraża. Niestety silnik 100TCE jest strasznie zmulany przez klimę. W gorący dzień polecam wyłączać klimatyzację przy wyprzedzaniu ;)
~Szkrobi
SUV 1.3 TCe 150KM 110kW
Wielka poprawa w stosunku DD1. W tej wersji klimatyzacja automatyczna. Dodatkowa funkcja "widoczność" która kieruje nadmuch na przednią szybę szybko ją odparowując lub rozmrażając. Ogrzewanie działa szybko i sprawnie, chłodzenie również.
~Nemeczek
SUV 1.0 TCe LPG 100KM 74kW
Klimatyzacja słabiutka - po włączeniu czuć spadek mocy auta. Ogrzewanie lepsze, ale silnik 1.0 TCE LPG nie nagrzewa się szybko. Nawiewy ulokowane poprawnie, odparowanie wilgoci z szyb poprawne, ale bywało lepiej.
Dacia Duster II SUV