Ocena kierowcy - Dacia Lodgy Minivan Facelifting

Michał, 5 lat temu
Silnik 1.6 SCe LPG 102KM 75kW
Rok produkcji 2018
Dacia Lodgy Minivan Facelifting 1.6 SCe LPG 102KM 75kW 2017-2019 - Oceń swoje auto
Inne : Ergonomia. Przestrzeń pasażerska i bagażowa. Całkiem zrywny jak na swoją masę i pojemność silnika.
Silnik : Za wysokie obroty na zimnym silniku. Zacinająca się stacyjka
Ogólnie jestem zadowolony. Jest kilka uwag, ale myślę, że kupiłbym ponownie.
Pół na pół. Ogólnie uważam, że 102 KM na tę masę i gabaryty to w sam raz. Silnik nie muli. Nie mam zarzutów co do osiągów, ale jestem mocno zawiedziony tym, że silnik rozgrzewa się przy 1,5 tys. obrotów. Przy ruszeniu z jedynki i zrzucaniu na luz obroty skaczą na 2 tys. obrotów. Podczas przyspieszania silnik momentami hamuje. Po dłuższej jeździe i rozgrzaniu silnika obroty się uspokajają. Na pewno nie jest to normalne. Samochód jest na gwarancji, a w ASO twierdzą, że tak powinno być. Standard: wzięli pieniądze i nic więcej ich nie interesuje...
Ogólnie bardzo dobrze. Dobrze wyregulowane przełożenia. Brakuje 6-tego biegu na trasie.
Ogólnie spoko. Wspomaganie działa jak należy. Minusem jest mały kąt przy skręcaniu. Samochód jest długi przez co manewrowanie staje się momentami uciążliwe.
Czas pokaże... Auto ma dopiero 2 miesiące. Samochód został zabezpieczony antykorozyjnie zaraz po wyjechaniu z salonu. Blacha jest cieniutka jak papier co słychać szczególnie, gdy coś drobnego spadnie nam na dach. Jeśli sami o nią nie zadbamy to nie ma się co łudzić, że "gwarancja" producenta uchroni nas przed korozją.
Ogólnie dobra, ale słupki ograniczają widoczność.
Bez zarzutów. Auto jest wysokie i wygodne. Wszystko pod ręką. Dużo miejsca dla kierowcy i pasażerów. Największym miłym zaskoczeniem była duża przestrzeń pasażerska w trzecim rzędzie siedzeń. Przy opcji 7-osobowej dość mała przestrzeń bagażowa, ale przy 5-osobowej można przewieźć słonia.
Bez zarzutów.
Bardzo dużo miejsca.
Nie jest najgorzej. Przy wysokich obrotach 3-3,5 tys. w środku zaczyna się robić głośniej. Denerwuje trzeszczenie plastików.
Spalanie gazu w cyklu mieszanym 12l./100km. Trochę dużo.
Auto raczej budżetowe, ale moim zdaniem za tę cenę nie dostanę nic lepszego.
Zacinająca się stacyjka.
Za wysokie obroty na zimnym silniku.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 SCe LPG 102KM 75kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Dacia Lodgy Minivan Facelifting 1.6 SCe LPG 102KM 75kW