Lista ocen Dacia Logan I MCV (51) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 35 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~xyz
MCV 1.5 dCi 75KM 55kW
KPINA Z KLIENTA. ŻENADA! Najważniejsze - nie dajcie się nabrać na gwarancję \"3 lata lub 100tys. km\". Tak mówią tylko w salonie, żeby sprzedać auto i zarobić, a klienta zostawić z problemem. Ale jak się już ktoś zapyta się w serwisie, to powiedzą, że \"to nie jest do końca tak\", tzn. jak coś się zepsuje na gwarancji, to oni wpisują daną część do kompa,potem wiek oraz przebieg auta (ale nie chodzi o 3 lata czy 100tys. km!!! - chodzi o wiele,...
~GrzesiekW
MCV 1.6 MPI LPG 84KM 62kW
To największa zaleta tego auta. Spalanie LPG w trasie 8l, na autostradach 10l. Części eksploatacyjne są bardzo tanie (oczywiście poza serwisem). Dobre nowe opony w fabrycznym rozmiarze można kupić już za 150 zł. Z powodzeniem można kupować zamienniki bo części oryginalne są tak proste, że szkoda przepłacać. Ostatnio trafiłem w sarenkę, wymieniłem lampę na nowy zamiennik za 200zł - nie widać żadnej różnicy. Tylko jeździć i się nie przejmować.
~Dl
MCV 1.6 MPI 84KM 62kW
Niestety pali dość dużo, jednak jak się nie będzie przekraczać 2600-3000 obrotów za dużo i nie będzie się ścigać z lokalnymi amatorami niemieckiej motoryzacji, to można zejść poniżej katalogowego spalania w mieście. Poza spalaniem utrzymanie jest bardzo tanie - auto się praktycznie nie psuje, wszystkie części są niedrogie, koszt serwisowania też nie należy do wysokich.
~wallenrod
MCV 1.6 105KM 77kW
Niskie spalanie LPG. 8L na trasach krajowych, 9L miasto przy braku korków. Temperatura przełączania benzyna-gaz na 25 st., więc w lecie benzyny nie dolewam. W moim posiadaniu zepsuł się jedynie wysprzęglik i zaczął puszczać płyn. Powoli trzeba się już interesować łożyskami kół. Najkwiększy problem to korozja. Zjada doły drzwi i otwór przy wycieraczce tył.
~tytoos
MCV 1.6 MPI 84KM 62kW
spalanie jak na starą konstrukcję 8V normalne. lato trasa 6,4 miasto 8,7 autostrada 9,5 ;zima trasa 7,0 miasto 9,5.nie jeżdżę ekonomicznie, od 30 000 leję tylko PB98. ceny przeglądów przyzwoite, wym oleju+filtr 300, świece 120 tylko autoryzowany serwis na razie. polecam Auto-Zięba Katowice. Niedrogo, bardzo profesjonalnie, bez naciągania.
~ m.jaeckel@interia.pl
MCV 1.6 105KM 77kW
Zuzycie paliwa porownywalne do innych pojazdow w tej klasie, z przewaga dla Daci,bo jest oszczedniesza no i oferuje o niebo wiecej miejsca niz konkurencja.Dacia MCV 105 KM,v16 LPG miasto-8,5L,trasa przy 80km\\h-6,5L, trasa przy 120km\\h-7,8L Ceny napraw?Nie wiem, bo nic nie naprawialem.(auto 3 letnie)
~bzyq
MCV 1.6 MPI 84KM 62kW
Zauważyłem niewielki spadek zużycia paliwa w stosunku do poprzedniego wpisu. Mam na myśli te maksymalne wartości. Dalej leję tylko 98 oktanową. Nie wymieniam już oleju w autoryzowanym serwisie, wróciłem do starego, sprawdzonego punktu. Naprawy są mi obce... :)
~WhiteDragon
MCV 1.5 dCi eco2 90KM 66kW
Zużycie paliwa wg komputera 6,7 ON l/100 km jest większe od podanego przez producenta dla warunków miejskich (5,9), ale biorą c pod uwagę ogromne korki - duże odcinki na II i III biegu, sporadycznie IV to i tak nieżle. \"Fela\" paliła mi w mieście 7,4 bezołowiowej.
~Manusart
MCV 1.6 105KM 77kW
Średnie spalanie 7,5L/100km w cyklu mieszanym na dotarciu przy w miarę przepisowej jeździe, można spalić 6,5 przy spokojnej jeździe za miastem, więc za nisko nie da się zejść. Nie wiem jak przy jeździe dynamicznej, auto jest traktowane delikatnie, żeby się silnik ułożył.
Dziennik kosztów dla Dacia Logan I MCV
8,6
9,5
~Mc\'logan
MCV 1.6 105KM 77kW
Spalanie biorąc pod uwagę masę, gabaryty do zaakceptowania. Naprawy sporadycznie, wynikajace z ekspoatacji wykonuje daleko od autoryzowanych stacji. Gwarancją przejmowałem sie do ok. 2000 km. Do tego czasu co miało wyjść wyszło.
Dacia Logan I MCV