Ocena kierowcy - Dacia Logan I MCV

Endymion, 13 lat temu
Silnik 1.4 MPI 75KM 55kW
Rok produkcji 2007
Dacia Logan I MCV 1.4 MPI 75KM 55kW 2004-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Pojemność bagażnika i cena.
Karoseria : Trzeszczy ogranicznik drzwi kierowcy
Najwygodniejszy i najpojemniejszy samochód w domu. Reszta wypisana jest w podpunktach.
Silnik dosyć cichy, w mieście zupełnie wystarczy, w trasie brakuje mocy, zwłaszcza z kompletem bagażu i pasażerów (mieści się sporo). Zdecydowanie lepiej sprawuje się silnik 1,6 16V 106KM którym miałem okazję jeździć.
Biegi wchodzą dobrze, nie mam zastrzeżeń.
Prowadzi się bardzo pewnie, nawet pomimo bocznych podmuchów. Dobrze tłumi wszelkie nierówności.
Myślałem że będzie gorzej, ale z wyjątkiem ostatniego rzędu okien bocznych (tych w bagażniku) nie ma problemu z widocznością, bardzo pomagają ogromne lusterka boczne. Widoczność do przodu i na boki jest znakomita.
Na desce rozdzielczej zdecydowanie brakuje półek rodem z Cinquecento i Seicento czyli ogromnej przed pasażerem, gdzie spokojnie mieści się duża damska torebka, lub niewielkie zakupy. Oraz małej po lewej stronie deski rozdzielczej na portfel i komórkę kierowcy. Zamiast tego mamy dwa miejsca pod konsolą środkową gdzie możemy wstawić kubek bądź komórkę. Poza tym mankamentem wszystko mnie zadowala, jest wygodnie nawet na długiej trasie.
Nie podróżowałem jeszcze żadnym samochodem który miałby tak wydajne ogrzewanie i klimę. zostałem ogromnie zaskoczony na plus.
Czterystu kilometrowa trasa w cztery osoby, plus pies na kanapie, do tego dwa psy w metrowej wielkości klatce w bagażniku i dwa namioty wystawowe wraz z wyposażeniem nie stanowią dla podróżujących żadnego problemu. Psy też są zadowolone :)
Bywało lepiej, bywało gorzej, Logan plasuje się po środku stawki, zwłaszcza na autostradzie szum powietrza daje o sobie znać w kabinie (dobrze że jest klima).
Patrząc na rozmiar myślałem że spali sporo, a tu proszę zaskoczył mnie bardzo pozytywnie, nawet w mieście nie pali więcej niż 9,5l. gazu LPG. Jedynie przy dużych prędkościach w trasie (140-160km/h) spalanie osiąga nawet 12l./100km.
Solidny, pojemny i wygodny samochód, bez bajerów, ale za to za naprawdę niewielkie pieniądze.
Trzeszczy mi ogranicznik drzwi kierowcy, i skorodowało jedno z mocowań tłumika. Ale poza dyskomfortem psychicznym nie ma to wpływu na eksploatację.
Nigdy mnie nie zawiódł, i mam nadzieję że tak zostanie. Na pocieszenie mam fakt że większość części to podzespoły z Renault Clio , Megane i Kangoo
Dacia Logan I MCV