Ocena kierowcy - Dacia Logan I MCV

WhiteDragon, 14 lat temu
Silnik 1.5 dCi eco2 90KM 66kW
Rok produkcji 2009
Dacia Logan I MCV 1.5 dCi eco2 90KM 66kW 2004-2012 - Oceń swoje auto
Inne : Jakość montażu - widać wielką staranność, nie ma mowy o czymś luźnym, odpadającym lub skrzypiącym.
Nie żałuję zakupu - auto jeździ płynnie i przewidywalnie, jest wszystko co trzeba i bez wodotrysków.
w ogóle nie wyczuwa się turbo dziury. Na piątce od 120 do 140 km/h jeszcze ładnie przyśpiesza - pomimo że to tylko 85 kM
Tak zestopniowana by oszczędzać paliwo. Czasami trzeba drugi raz wrzucić wsteczny.
Neutralny jeśli nie przesadza się z prędkością, trzeba pamiętać, że auto jest wysokie i ma kiepską aerodymanikę.
Doskonała widoczność do przodu i na boki. Niektórzy użytkownicy narzekają na widoczność do tyłu, ale ja mam zamontowany przez dilera czyjnik cofania z pomiarem odległości, na dodatek działa on bardzo precyzyjnie - polecam.
Jest wszystko co potrzeba i na swoim miejscu. Przyciski od szyb są w miejscu wymagającym przyzwyczajenia, ale jest OK. W jednym z testów jakiś redaktorek napisał że pasażer na tylnej kanapie po zapięciu w pasy nie ma szans dosięgnąć przycisków tylnych szyb. Zatem niniejszym informuję, że zapięty na foteliku mój ośmioletni syn daje radę bez problemu. Minus za kąt pod którym panel z pokrętłami nawiewu schodzi do podłogi - dolne oznaczenia są słabo widoczne.
Zarówno klimatyzacja i ogrzewanie działa szybko i wydajnie.
Super!
Tu mogłoby być lepiej
Zużycie paliwa wg komputera 6,7 ON l/100 km jest większe od podanego przez producenta dla warunków miejskich (5,9), ale biorą c pod uwagę ogromne korki - duże odcinki na II i III biegu, sporadycznie IV to i tak nieżle. \"Fela\" paliła mi w mieście 7,4 bezołowiowej.
Wart każdej złotówki jaką zapłaciłem 50 900 zł - Laureate, pakiet komfort (klima, skórzana kierownica, radio CD MP3 Blaupunkt), 2x airbag, 4x el. szyby, el. lusterka, halogeny, relingi, ABS, wspomaganie...
Za wcześnie by ocenić, ale rokowania są dobre - nic nie trzeszczy i nie skrzypi, jakość montażu wzorowa, drzwi chodzą leciuteńko - lepiej niż innych autach którymi jeździłem służbowo (opel astra, skoda octawia, fiat grande punto, toyota corolla).
Życie pokaże - są trzy lata gwarancji do 100 000 km.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 dCi eco2 90KM 66kW [l/100km]

4,1