Lista ocen Dacia Logan I (196) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 155 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~wallenrod
MCV 1.6 105KM 77kW
W tym egzemplarzu bardzo krótko zestopniowana - 3000 tys obr. przy 90 km/h (GPS). Na sutostradzie na V biegu dokręca do szalonych 6 tys. Biegi przy zwyklej jeździe wchodzą gładko, krótki skok lewarka, żadnych luzów czy szukania biegów. Niestety nie do "rajdowej jazdy", wtedy zgrzyta praktycznie przy załączaniu każdego biegu mimo sprzęgła do oporu. Wybierak z góry, więc brak koszmarnych wycieków znanych ze starszych renówek. Ogromny...
~dacia-fan
MCV 1.5 dCi eco2 90KM 66kW
Oczywiście najlepsza byłaby automatyczna, niestety nie ma w ofercie. Skrzynia zestopniowana bardzo krótko. I tak powinno być. W połączeniu z jednomasowym kołem zamachowym trudno zmieniać biegi bez szarpnięć, szczególnie z 1 na 2. Początkowo zdziwił mnie brak zabezpieczenia przed przypadkowym włączeniem wstecznego biegu, który jest w miejscu "szóstki" w innych samochodach. Mnie jednak nie zdarzyła się próba włączenia wstecznego w czasie jazdy...
~Gregosa
MCV 1.5 dCi 75KM 55kW
Podobno prosto z megane II. Nie można jej wiele zarzucić. skok (fakt, że długiej) dźwigni zmiany biegów wcale nie jest tak długi, jak narzekają niektórzy dziennikarze i pozwala na dość szybką zmianę biegów, jeśli zachodzi potrzeba. Dobrze dobrane przełożenia, nie czuję, żeby jakieś biegi były zbędne (w punto II 1.2 miałem odczucie, że trójka jest niepotrzebna ;)
~Dl
MCV 1.6 MPI 84KM 62kW
Jedynka jest dość krótka, właściwie to nie opłaca się zdejmować nogi ze sprzęgła, lecz dramatu nie ma - jeździłem na skrzyniach z krótszą jedynką. Niestety nie jest precyzyjna, a biegi potrafią wchodzić z wyraźnym oporem. Nie wiem na ile to spowodowane jest przez sposób twardej eksploatacji przez poprzedniego użytkownika, a na ile przez mierną skrzynię.
~MaciejKa
Sedan 1.4 MPI 75KM 55kW
Praca skrzyni - bez zarzutu. Za to po rozgrzaniu silnika na biegu jałowym dźwignia zmiany biegów wpada w jakieś drgania i momentami brzmi jak rozklekotany diesel. W serwisie powiedzieli, że nie ma to wpływu na pracę skrzyni. Może i nie ma, ale trochę wkurza. Znajomy miał podobny problem w Lagunie i się przyzwyczaił. Cóż, może Renault nie umie lepiej...
~GrzesiekW
MCV 1.6 MPI LPG 84KM 62kW
Do tej pory wszystko było OK, jednak niedawno zaczęło coś od czasu do czasu pukać przy zimnym silniku. Zobaczymy co będzie. Muszę jednak powiedzieć, że jak na eksploatację w mieście, przy niedogrzaniu gdzie non stop pracują biegi 1-2-3 i czasem 4 to skrzynia jest wytrzymała. Pedał sprzęgła chodzi lekko i precyzyjnie.
~paolo
Sedan 1.4 MPI 75KM 55kW
Pracuje całkiem nieźle - sporadycznie trzeba raz jeszcze podejść do wstecznego. Do przodu nigdy nie miałem problemów. Podoba mi się długi drążek skrzyni biegów. Minusem jest sprzęgło, które łapie bardzo wysoko, ale to kwestia przyzwyczajenia. W porównaniu do wersji dci, która ma inną skrzynię - jest 100 razy lepiej.
~ m.jaeckel@interia.pl
MCV 1.6 105KM 77kW
Biegi wchodza troche plytko,zwlaszcza wsteczny.Ma sie wrazenie, ze nie wszedl, ale to kwestia przyzwyczajenia.Jedyna wada jest wychodzenie z 3 i 5 .Sprezyna odpychajaca drazek dziala troche topornie i slychac jak bieg ,,wyskakuje,, z polozenia. Zestopniowana prawidlowo.Odczowa sie brak 6-tego biegu.
~Johny
Sedan 1.4 MPI 75KM 55kW
Skryznia chodzi fatalnie, wcześniej jeździłem seicento, i między tymi samochodami nie ma porównania. Zmiana biegłów między 1 a 2 szczególnie w zimie jest tragiczna. Zgrzyty, chaczenie, itp. Przez to nie ma mowy o takim przyśpieszeniu do 100 (ok 13s) jakie podaje producent. To czysta teoria przy tej skrzyni.
~El Logano
Sedan 1.5 dCi 75KM 55kW
Precyzja bardzo dobra, ale zdarza się problem z wbiciem jedynki (sprężynuje- może musi się jeszcze wyrobić). Mieszek stoi niewzruszony, wyeliminowano ruchy obecne w starszych autach renault. Poza tym biegi wchodzą precyzyjnie jak np w Nissanie Sunny. Super sprawa.