Lista ocen Dacia Logan I Sedan (136) - Widoczność

Na liście zabraknie 122 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~El Logano
Sedan 1.5 dCi 75KM 55kW
Lusterka spore, wystarczające. Szyby boczne duże, przednia pod dobrym kątem. Wysoki bagażnik zasłania sporo z tyłu. W lusterkach przydały by się załamania likwidujące martwy kąt widzenia. Genialne światła z płynną regulacją wysokości i oparte na trwałych żarówkach H4 doskonale oświetlają drogę przed autem (lepiej niż Fiat Panda II, Ford Mondeo w moim subiektywnym odczuciu). Z tyłu jasna lampa wsteczna ułatwia cofanie po ciemku. Łatwo widoczne...
~Johny
Sedan 1.4 MPI 75KM 55kW
Widoczność bardzo przeciętna, ( np w fabi zdecydowanie lepsza, chociaż również bez rewelacji). Najgorszą ocenę daje za momentalnie zaparowywujące szyby. Pół biedy te boczne. Ale na szybie działanie ogrzewania tylnej szyby nie ma co mażyć. Szczególnie dokuczliwe teraz w zimie. Nie wiem jak autko sprawdzi się w lecie, ale teraz ogromna porażka. Do wyboró pozostaje jazda na ślepo lub r pazażerem nieustannie przecierającym szyby.
~Piotr S.
Sedan 1.6 MPI 87KM 64kW
Szerokie słupki "C" i wysoki kufer zmuszają do zachowania czujności przy niektórych manewrach (wyprzedzanie, parkowanie) W związku z tym, przy manewrowaniu tyłem przydatny jest czujnik parkowania. Polecam. Widoczność przód i na boki b. dobra. Odpowiednie ustawiewnie wylotów nadmuchu + grzanie tylnej szyby skutecznie zapobiega parowaniu tychże.
~Jurek - Sokółka
Sedan 1.4 MPI 75KM 55kW
Do przodu i na boki super. Tą ocenę psuje katastrofalna widoczność do tyłu (mam na myśli cofanie). Nie wyobrażam sobie jak inni kierowcy cofają bez elektronicznego czujnika zbliżeniowego. Przeszkadza również zagłówek i tylne światło stop. Lusterka zewnętrzne malutkie. Wycieraczki skrzypiały ale zmieniłem kąt w stosunku do szyby i problem zniknął.
~paolo
Sedan 1.4 MPI 75KM 55kW
Siedzi się dość wysoko, więc widoczność do przodu raczej ok. Minusem są lusterka boczne - trochę małe. Przy moich ustawieniach fotela lekko (ok 5%) przycina lusterko prawe od wewnętrznej. Trzeba uważać przy cofaniu, bo wysoki kufer nie sprzyja zauważaniu słupków i innych wystających ustrojstw, ale to jak w każdym sedanie.
~Michał z Gdańska
Sedan 1.5 dCi 75KM 55kW
Na boki i do przodu bez zastrzeżeń, Do tyłu tragedii nie ma, ale mogło by być lepiej. Światła po prostu dobre. Żarówki H4 gwarantują większą trwałość niż H1 i H7, dają się też łatwo wymieniać. Płynna bezskokowa regulacja wysokości świateł.
~Piotrek
Sedan 1.5 dCi 75KM 55kW
Zarówno widoczność do przodu jak i na boki oceniam jako bardzo dobrą. Widoczność do tyłu jest słaba. Ale odrobina treningu i można nabrać wprawy w parkowaniu z użyciem lusterek. Lusterka boczne odrobinę za małe.
~mrwait
Sedan 1.4 MPI 75KM 55kW
Przód i boki jak w akwarium, tył jak to w sedanie. Ciężko wyczuć tył przy dojeżdżaniu. Modelu sprzed liftu ma dosyć małe lusterka boczne = spory martwy punkt, trzeba brać na to poprawkę przy manewrach.
~Szczepan Sopur
Sedan 1.5 dCi 75KM 55kW
Nie ma czego się przyczepić. Lusterka są odpowiedniej wielkości, tylna szyba jest dość spora, ale trochę przesłania ją środkowy tylny zagłówek (naturalnie można go zdemontować gdy nie jest potrzebny).
Dziennik kosztów dla Dacia Logan I Sedan
5,3
8,9
~stempik
Sedan 1.4 MPI 75KM 55kW
fatalna widocznosć do tyłu, wysoko osadzone szyby ograniczają widoczność przy parkowaniu tyłem, zdecydowanie za małe lusterka zewnętrzne, ale widziałem że w roczniku 2006 są już zdecydowanie większe
Dacia Logan I Sedan