Ocena kierowcy - Dacia Logan II Sedan Facelifting

Mariusz, 6 lat temu
Silnik 1.2 Sce 73KM 54kW
Rok produkcji 2017
Dacia Logan II Sedan Facelifting 1.2 Sce 73KM 54kW 2017-2019 - Oceń swoje auto
Silnik : jak na taka śmieszną moc i pojemnośc zbiera się całkiem znieźle ( powtarzam, że opinia ta jest wyrażona na podstawie mocy i pojemności )
Auto ma byc tanie w zakupie i eksploatacji - dokładnie takie jest, jedzie do przodu nie patrząc na innych. Jeśli ktoś oczekuje od nowego auta tej klasy, że będzie miało skóry albo start do 100 km.h w 8 sekund to powinien sie mocno nad soba zastanowić. Ludzie krytykuja Dacię chociaz nic o niej nie wiedzą. Prawda taka, że jeśli chodzi o auta tanie i dobre to nic innego nie znajdziemy ( jest w obwodzie cistroen c elysee oraz peugeot 301 ), ale tam tapicerka przeciera się po kilkudziesięciu tys km... Podejrzewam, że ja mam grubsze prześcieradło niż oni tapicerke.. A poza tym, tam ceny zaczynają się na takim pułapie na jakim dacia zazwyczaj kończy.. Reasumując, jeśli ktoś szuka taniego samochodu który ma go tylko wozić i nie robic większego wrażenia to lepiej nie trafi, jeśli ktoś oczekuje spojrzenia pieknych dziewczyn i zazdrości kolegów z pracy to od razu mówię, że to auto nie dla niego.. Stosunek cena/jakość idealny, ja kupowałem to auto z nastawienim na tania i bezproblemową jazdę dlatego teraz nie czuje się "oszukany" i zawiedziony. Ja jestem zdania, że lepiej kupić coś nizszego segmentu a nowego niż kupowac cos co zostało sprowadzone z niemiec i później płakać, że się psuje. ( wiem co mówię, bardzo długo się zastanawiałem co wybrać, przeglądałem setki ogłoszeń i prawda taka, że na dzień dzisiejszy grubo ponad 80% ogłoszeń internetowych to tandeta z zagranicy )
Kupując silnik o pojemności 1,2 i mocy 75 KM nie ma co oczekiwać cudów, jak dla mnie sprawdza się w swojej roli - ma mnie tanio dowieźć do pracy i na ewentualne wakacje
Skrzynia działa poprawni, wszystko wchodzi bez problemów
układ jezdny adekwatny do charakterystyki auta, auto jest w miarę wysoki i wąskie więc nie ma co oczekiwać szybkich łuków czy ostrych zakętów przy dużej prędkości
Widoczność dobra, nic nie zasłania ani nie przeszkadza
do wszystkiego mozna sie przyzwyczaic, przyciski działaja, nic się nie psuje nic nie odpada
klimatyzacja bardzo wydajna, daje radę nawet w największe upały, w zimne dni nie ma problemu aby podgrzać auto - kolejny element do którego nie mozna sie przyczepić
dużo miejsca w srodku, bez problemu mozna przybrac wygodną pozycję a pasażerowie z tylniej kanapy też znajdą sporo miejsca ( pod warunkiem że nie mają 190 + , wtedy jest już gorzej )
wyciszenie jest w miare przyzwoite, nie ma co oczekiwać że nic nie będzie słychać - jeśli ktoś od takiego auta oczekuje mega wyciszenia to jest po prostu debilem
auto tanie w zakupie, tanie do ubezpieczenia pali niewiele ( pod warunkiem że nie bedzie piłowane jak stary romet )
moim zdaniem za tą cenę nie należy oczekiwać rarytasów, u konkurencji nie ma praktycznie nic w podobnej cenie a przypominam, że tu dostajemy nowe auto i to juz z niezłym wyposażeniem za niespełna 40 tys zł...
brak usterek
brak usterek