Lista ocen Dacia Sandero I (43) - Ergonomia

Na liście zabraknie 38 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Lawender
Hatchback 5d 1.6 MPI 87KM 64kW
Prosto. Cieszę się z prostoty, bo to wpływa na wygodę. Im mniej wodotrysków tym wygodniej, a przede wszystkim taniej. Jazdę próbną odbywałem wersją wyposażoną w podłokietnik. Podziękowałem za tą opcję od razu. Jedyne zastosowanie to dodatkowy, zamykany schowek, który wiecznie trzeba \"stawiać na sztorc\". Jestem osobą o większej posturze. Podłokietnik przeszkadzał w operowaniu skrzynią biegów i całkowicie uniemożliwiał zaciągnięcie hamulca...
~BOGUSŁAW_50
Hatchback 5d 1.6 MPI 84KM 62kW
Fotele wyprofilowane, dobrze trzymają na zakrętach, bardzo wygodne. W modelu STEPWAY nie ma regulacji wysokości fotela i regulacji ustawienia kierownicy. Ale mi to nie przeszkadza. Świadomie to zaakceptowałem po przymierzeniu się do pozycji kierowcy. Zarówno ja, żona i córka stwierdziliśmy, że pozycja jest dla nas optymalna i tak nie będziemy nic regulować (z wyjątkiem przesuwu fotela). Kierownica obszyta skórą bardzo przyjemna w dotyku....
~wat999@interia.pl
Hatchback 5d 1.5 dCi 68KM 50kW
konsla środkowa może i wyglada troche przestażale ale jest oki, wszystko na miejscu jak być powinno do umieszczenia np klakonu trzeba się poprostu przyzwyczaić, każda marka ma jakieś swoje dziwne rozwiazania więć i w Daci musiały się pojawić, Plastiki są oki lepsze jak chewrolecie i pandzie
~Ammianus
Hatchback 5d 1.5 dCi 68KM 50kW
W jeżdzie miejskiej samochód przemieszcza się cichutko niczym mysz. W trasie jednak po przekroczeniu bariery 110km/h słychać już szum powietrza, i lekkie gwizdy z okolic drzwi. Przyda się także jakiś spojler z tyłu, gdyż ostre zakończenie samochodu nie sprzyja opływowości auta.
~Moomin
Hatchback 5d 1.5 dCi eco2 88KM 65kW
Wszystko na swoim miejscy, choć prymitywnie i twardo, ale nic nie skrzypi. Pomimo braku regulacji kierownicy i pionowej fotela bardzo łatwo znaleźć wygodną pozycję. Minus za dziwaczne umieszczenie sterowników szyb.
~rgr
Hatchback 5d 1.4 MPI 75KM 55kW
Trochę topornie, biednie, ale oprócz elektrycznych szyb na swoim miejscu. W wycieraczkach brakuje regulacji prędkości, możliwości pojedynczego machnięcia itp. Za to są schowki (za dopłatą!).
~neuris
Hatchback 5d 1.4 MPI 75KM 55kW
Ma kilka dziwactw - sterowanie szyb w centralnej konsoli, tylnich szyb z tyłu, za hamulcem ręcznym. Bardzo wygodne sterowanie ustawieniami lusterek - pod hamulcem ręcznym, ręka opiera się wtedy na hamulcu.
~Użytkownik P.
Hatchback 5d 1.4 MPI 75KM 55kW
Rozmieszczenie przycisków mi osobiście się podoba, fakt z tyłu przyciski od sterowania szybami są w dośc nie typowym miejscu, ale ja mam \"korbki\", elektryka tylko przód.
~Dan
Stepway 1.6 84KM 62kW
Bardzo wygodny przy wsiadaniu i wysiadaniu. Nie przemyślane usytuowanie pokręteł regulacji ogrzewania, za nisko i zawsze trzeba omijać drążek zmiany biegów.

Usterki Dacia Sandero I

Dacia Sandero I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Krzychu
Hatchback 5d 1.6 MPI 87KM 64kW
Przyciski od szyb na konsoli środkowej to już legenda antyergonomii. Poza tym standard budżetowy. Plastik i przełączniki jak w mojej kosiarce do trawy.