Lista ocen Dacia Sandero II (30) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 21 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~look
Hatchback 5d TCe 90KM 66kW
Generalnie spalanie minimalnie większe niż podaje producent. przy jeździe 90% czasu w mieście tj. małe prędkości, częste postoje na światłach potrafi dobić do 7l przy w miarę dynamicznej jeździe. Zwykle moje spalanie waha się w granicach 6.5 - 6,6l /100km. Wielokrotnie na trasie Wawa-Trójmiasto przy prędkościach 90-120km/h potrafi spalić 6,3l / 100 km. Natomiast na autostradzie przy prędkościach powyżej 150 km/h pali jak smok a auto...
~MK
Hatchback 5d Facelifting 1.0 SCe 73KM 54kW
11kkm zrobione od października 2019 do lipca 2020 i zero dodatkowych kosztów. Zero dolewek oleju, nawet wymiany żarówki. Samo paliwo tankuje i nic więcej. Oczywiście pomijając kosmetyczne sprawy jak dbanie by była czysta i świecąca. Brat wczoraj był swoją na przeglądzie po roku i kosztowało go tylko 450 zł. Gdy ja się udam na przegląd skrócę interwał wymiany oleju, nie zamierzam czekać do 30k bo szkoda silnika.
~LeszekW
Stepway 1.5 dCi 90KM 66kW
Spalanie niskie przy użytkowaniu na zwykłych drogach w granicach 5 litrów (przy prędkościach do 100 km/h), jednak szybko wzrasta po wjechaniu na autostradę do nawet 7 litrów (przy prędkościach 140 - 150 km/h) zwłaszcza gdy mamy 3 pasażerów z bagażem.. Mój egzemplarz wymagał w zasadzie tylko systematycznej wymiany oleju i filtrów i tankowania paliwa, więc koszty utrzymania były naprawdę niskie.
~Higachi
Hatchback 5d Facelifting 1.0 SCe 73KM 54kW
Robiąc codziennie ponad 60km do pracy i z powrotem spalanie wynosi 5,2/100 i to nie ograniczając się do 90km/h, a jeżdżąc poza zabudowanym trochę szybciej, a w zabudowanym - przepisowo. Kosztów eksploatacji jeszcze nie znam, ale jak bratu w Dusterze przegląd w aso wyniósł niecałe 550zł, to pewnie nie będzie gorzej.
~Andy
Hatchback 5d Facelifting 0.9 TCe LPG 90KM 66kW
Tak tanio jeszcze nie było...Na początku przy spokojnej jeździe na 30 litrach gazu auto robiło ok 480km. Obecnie przy jeździe trasa/miasto przy spokojnej jeździe tak do 140km\h pokonuje na 30l gazu o 450km. Natomiast w trasie przy prędkościach między 140-170km\h na 30 litrach gazu przejedzie poniżej 250km. Jest różnica
~Paweł
Stepway TCe LPG 90KM 66kW
Napraw na razie nie było i się na nie nie zanosi. Spalanie na poziomie zadowalającym do bardzo dobrego, z wyjątkiem szybkiej jazdy po autostradzie. Wtedy auto zaczyna pić paliwo jak smok (12-13 l lpg/100 km), choć to i tak niezbyt wiele. Raczej widać kontrast względem jazdy ekonomicznej.
~Gufer
Hatchback 5d 1.2 16V 75KM 55kW
Auto służbowe więc teoretycznie nie powinno mnie to interesować ale ... tańsze auto to więcej kasy na koncie moim . Teoretycznie :) . Na razie w moim egzemplarzu nie ma usterek , w innych już padł czujnik ciśnienia powietrza w kole . TO zmartwienie producenta jeszcze .
~RMak
Hatchback 5d 1.2 16V 75KM 55kW
Jak na razie mogę liczyć tylko paliwo, gdyż OC i AC dostałem za 1 zł, a jestem jeszcze przed pierwszym przeglądem serwisowym. Spalanie na zadowalającym poziomie 6,5 l/100 km przy cyklu mieszanym.
~Paweł
Stepway Facelifting 0.9 TCe 90KM 66kW
Leję benzynę zmieniam opony na zimę wymieniam wyczeraczki płace ubezpieczenie i czasem umyję rumuna tyle moich kosztów na resztę mam podpisaną umowę dilerską przeglądy mam w cenie

Usterki Dacia Sandero II

Dacia Sandero II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~p.wojtek
Stepway TCe 90KM 66kW
Pierwszy przegląd w ASO koszt 780 zł. W aucie fabryczna instalacja gazowa więc koszty podróżowania niewielkie. Innych kosztów na razie nie było.