Lista ocen Dacia Sandero III Stepway (9) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 9 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Wnęku
Stepway 1.0 TCe 90KM 67kW
Automat CVT na razie działa tak jak ma działać. Płynnie i miło się jeżdzi. Kwestia przyzwyczajenia do przyspieszania. Jak się nauczyć to nie "wyje". Ale nagłe przyspieszenie to jakaś masakra, jakbym ferrari z 90KM atakował wyprzedzając :-) No i tryb ECO. Sorry ale spalanie niewiele mniejsze a wyprzedzać na tym trybie NIE NALEŻY. Wręcz powinno być zabronione.
~Poziom
Stepway 1.0 TCe LPG 100KM 74kW
Oj mogło by być ciutkę lepiej. Biegi wchodzą nieprecyzyjnie (jeździłem i Sandero i Dusterem i to samo z 1.0 TCe) ale w Clio V generacji z tym silnikiem nie było tego problemu... Szkoda bo poza tym to póki co OK.
~Marek
Stepway 1.0 TCe LPG 100KM 74kW
Zdecydowanie jedna ze słabszych stron tego auta. Mało precyzyjna, najgorzej przy zawracaniu kiedy z wstecznego wrzucamy jedynkę - jedzie do tyłu bo nie wyrzucił biegu. Trzeba uważać. Ale znów - w tej cenie...
~Tomaszek
Stepway 1.0 TCe ECO-G 100KM 74kW
Skrzynia biegów bez szału poprawna, dwa razy zahaczyłem o nie właściwe przełożenie, ale lepsze moim zdaniem były przełożenia w Fabii, którą wcześniej miałem.
~Konrad
Stepway 1.0 TCe 90KM 67kW
Dobre zestopniowanie, ale mogłaby być ciut bardziej precyzyjna z krótszym skokiem lewarka.
~Fan
Stepway 1.0 TCe LPG 100KM 74kW
Zdecydowanie za krótka 1 i 2 może automat byłby rozwiązaniem ale wtedy niestety wykluczony jest gaz :(
~MK
Stepway 1.0 TCe 90KM 67kW
Szału nie ma :), ale robi robotę. Nie zdarzyło mi się, że jakiś bieg nie "wszedł".
~bruno
Stepway 1.0 TCe 90KM 67kW
jak na razie bez zarzutu.trochę chałasuje,ale nie zgrzyta.
~Grzegorz
Poprzednia była 5-biegowa. jest postęp