Lista ocen Daewoo Espero (200) - Ergonomia

Na liście zabraknie 374 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Jychu
Sedan 2.0 i 105KM 77kW
Ergonomicznie auto nie jest najwyższych lotów, przyciski schowane za kierownicą, radio nad popielniczką za nisko. Podnoszenie reflektorów koło ręcznego. Jest kilka wad, ale do nich mozna się przyzwyczaić i po pewnym czasie już nie rażą. Ogólnie kształt deski i jej funkcjonalność stoi mimo wszystko na wysokim poziomie. Materiały są przyzwoitej jakości i przy odrobinie szczęścia do egzemplarza nic nie trzeszczy denerwująco. Pomijam w tej opinii...
~kuba
Sedan 1.5 i 16V 90KM 66kW
Ergonomia to jakieś nieporoumienie. Po pierwsze odradzam kobietom. Moja żona musiała wsiąść, przysująć fotel na maxa do przodu i jechać, potem odsuwać żeby wysiąść. Pedały dalego, trzeba mieć długie nogi. Przyciski wokół kierownicy są przez nią zasłaniane. Zegarek tak umiejscowiony, że jak na niego patrzysz to parę sekund nie widzisz drogi.
~slawekk
Sedan 1.8 i 95KM 70kW
B.duzo jeździłem oplami i przyzwyczaiłem się do układu w oplach. Na początku ciężko zapamiętać który przycisk przy tablicy jest do czego, wszystkie przyciski wygladają tak samo ,a standardowa kierownica zasłania obrazki z opisami (jeżdżę odsunięty dość daleko od kierownicy) i trzeba się lekko wychylac na boki żeby zobaczyć obrazek.
~malinowskimaciej@wp.pl
Sedan 2.0 i 105KM 77kW
piękna rzecz: płynna regulacja szybkości wycieraczek (tych przerywanych ) nie spotkałem się z tym w innych samochodach minus za nieskładane siedzenia i lusterka i światła b. kiepskie i złą konstrukcje nadmuchu na szyby boczne, wymienić żarówki w halogenach i reflektorach z pełną opcją to jest sztuka albo katorga
~d.j.
Sedan 1.5 i 16V 90KM 66kW
nie jest to rewelacja ale nie mozemy porównać tego do skody 105 czy nawet trabanta, trzeba dodać że jezeli porównamy ergonomie aut z tego segmentu to nie jest zle, na kożyść espero przemawia to że wszystkie pokrętła przyciski są jak w oplu no nielicząc oczywiście patyków przy kierownicy :)
~maras
Sedan 1.5 i 16V 90KM 66kW
Fotele wygodne, pomimo tego, że miękkie, to nie są męczące na dłuższych trasach. Niestety potrafią się połamać przy mocniejszym oparciu ( mnie się to przytrafiło przy wsiadaniu).Obicie deski przyjemne w dotyku ( do wysokości radia, niżej jest twarde), komplet włączników przy zegarach wymaga przyzwyczajenia
~Lukas
Sedan 1.8 i 90KM 66kW
Tu nieco gorzej ale jest w miarę dobrze. Przyciski na konsoli są podświetlone wiec widać je dobrze ale problem stanowi ich umieszczenie zasłania je duża kierownica co irytuje kiedy trzeba uważnie patrzeć na drogę a potrzeba nam włączyć np. halogeny, czy podgrzać lusterka.
~djeremi
Sedan 1.8 i 95KM 70kW
Wszystko co najpotrzebniejsze znajduje się pod ręką,kierownica regulowana w trzech płaszczyznach, deska rozdzielcza czytelna i łatwa w obsłudze podczas jazdy,do tego podłokietnik świetnie umieszczony dzięki czemu łatwo zmienia się biegi mając rękę położoną na nim.
~rapsik
Sedan 1.5 i 16V 90KM 66kW
Jak na projekt z lat 90-91 bardzo dobrze, pokrętła na konsoli (a nie suwaki, jak w Oplu Vectra), regulacja wysokości fotela, wszystkie przełączniki dostępne, regulacja elektryczna szyb na drzwiach, a nie między fotelami (choć niektórzy to wolą)
~jiGsaw
Sedan 1.5 i 16V 90KM 66kW
Przyzwoicie, wszystko pod ręką, brak składanej tylnej kanapy i dziwne rozwiązanie otwierania drzwi od wewnątrz, niejeden nie mógł się wydostać. Z tyłu mogli się pokusić o normalne zagłówki... Duży plus za oświetlenie wnętrza.