Lista ocen Daewoo Espero (246) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 328 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Lukas
Sedan 1.8 i 90KM 66kW
Nie zawodna jednak trochę denerwująca jedynka za krótka, na dwójce szarpie puki na 2000obr nie wejdzie, trójka świetnie dobrana duży zakres prędkości pozostałe w normie(: Z czasem pojawiają się zgrzyty podczas wbijania wstecznego oraz trzeciego biegu z powodu wyrabiających się po ok 250tys wodzików. Koszt niski a po ich wymianie wszystko działa jak trzeba(: Wskazówka Dla tych którzy chcieli by zrywniejszego i szybszego auta niż fabryczne...
~Wojciech
Sedan 2.0 i 105KM 77kW
Srednio. Bardzo lubię długie oplowskie przełozenia, świetny na trasie, przy dobrej drodze bez problemu i komfortowo mozna podrózowac 140-160 bez specjalnego uszczerbku na komforcie(niskie obroty, świetne!!!) Mniej lubię dosć ciezko wchodzące biegi ,zwłaszcza wsteczny, za krótkie chyba 1 i 2 i buczący u mnie czasem drążek ( to chyba mechanizm zmiany biegów do wymiany)
~Marcolomeo
Sedan 2.0 i 105KM 77kW
czterobiegowy automat także GM (japonia) bardzo dobrze się sprawuje, co prawda odbiera nieco mocy i powoduje większe spalanie jak manualna skrzynia ale tryby pracy - power oraz zimowy nadrabiają te mankamenty (zimą jest super - nawet na lodzie auto rusza bez problemów podczas gdy właściciele nowszych i bardziej luksusowych aut stoją w miejscu :D )
~d.j.
Sedan 1.5 i 16V 90KM 66kW
nie miałem jeszcze problemu ze skrzynią, moze poprostu dobrze trafiłem. dodam tylko, że u mojej siostry w oplu z tą samą skrzynie po 250000 km zginęła piątka u mnie skrzynia dziła b. dobrze no nielicząc pękniętej śryby łączącej drążek zmiany biegów z popychaczem przy obudowie ale to 5minut roboty i zaden koszt :)
~gajer@epf.pl
Sedan 1.8 i 95KM 70kW
Skrzynia biegów w Espero to koszmar - szczególnie w okresie zimowym wrzucenie jedynki lub dwójki jest STRASZNIE uciążliwe. Osobiście w swoim Espero wymieniałem już cały mechanizm zmiany biegów - mimo wszystko przynisło to mizerny efekt i czasami jak rusza się ze świateł, ciężko jest wrzucić jedynkę.
~kdziedzicpoczta@wp.pl GG:3883540
Sedan 1.5 i 16V 90KM 66kW
po 10 latach uzytkowania i wymianie oleju w skrzyni na Shell Spirax skrzynia chodzi lepiej, odczuwalne sa juz niewielkie luzy na lewarku zmiany biegow, co do samej skrzyni to jest jednym z lepiej skonstruowanych elementow w tym samochodzie
~gandhi
Sedan 1.5 i 16V 90KM 66kW
Przy zimnym silniku ciężko wchodzą biegi (zimą trzeba troche sie pogimnasykowac) strasznie duze luzy gałki zmiany biegów. Alegdy sie juz rozgrzeje to całkiem dobrze, Wygodna pozycja gałki, dzwignia nei jest wysoka, przez co i skok mniejszy.
~AR2R
Sedan 1.5 i 16V 90KM 66kW
biegi wchodza gladka i sa na swoich miejscach/nawet po przebiegu ponad 290 000/ale ta skrzynia nie jest od TEGO silnika!Bieg trzeci jest zbyt krotki,a piaty nie ciagnie wcale,czworki na wyprzedzenie jadacych ok 90-100 nie wystarcza.Beznadzieja!
~ert
Sedan 1.5 i 16V 90KM 66kW
bezkonfliktowa. Ruch (droga) drążka między przełożeniami mógłaby być krótsza. Jedyny mankament to wsteczny, może to "urok" mojego, ale dziesięć miesięcy ćwiczyłem skomplikowany ruch nadgarstka żeby uniknąć zgrzytu przy włączaniu wstecznego :)
Dziennik kosztów dla Daewoo Espero
10,1
11,1
~TomekM
Sedan 1.8 i 95KM 70kW
Sama skrzynia - jest znakomita, wytrzymuje wysokie przeciążenia , jest głupoto odporna, i bardzo trwała......niestety mechanizm wybierania biegów.....to tragedia.... Niby przy normalnej jeździe chodzi przecyzyjnie.....jednak nie sprawdza się do wyścigów