Lista ocen Daewoo Espero 1.5 i 16V 90KM 66kW 1990-2000 (147) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 194 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~d.j.
Sedan 1.5 i 16V 90KM 66kW
dobrze dobrze ale co to znaczy ??? auto spala około 9 litrów gazu lpg w mieście przynajmniej tak mi wychodzi w trasie to 7,5-8 zależy jak jedziesz choś musze powiedziec ze przejecjanie 550 za 66.20zł to był dla mnie szok oczywiście lpg to wyszło wtedy około 6,5 litra gazu na 100km w 5 osob oczywiscie nie przesadzając z predkoscia no i po trasie. benzyna i tu jest problem bo nie wiem dokładnie raz sprawdzałem w jeździe mieszanej a nawet z...
~jiGsaw
Sedan 1.5 i 16V 90KM 66kW
Spalanie wysokie jak na ten silnik, a jak wziąć pod uwagę dynamikę pojazdu to fatalne. Książkowo 11 litrów PB w mieście, dla porównania 2.0 11.6. U mnie na gazie wychodzi 9 trasa z dużym obciążeniem, bez oszczędnej jazdy 110 - 150km/h. Miasto niestety porażka, zwykle dobre 12, przy dynamicznej jeździe na krótkich odcinkach nawet do 14. Ocenę ratują niskie ceny części cześci zamiennych. Tanio będzie pod warunkiem, że trzymamy się z dala od...
~Robert
Sedan 1.5 i 16V 90KM 66kW
Na trasie pali mało a w mieście jak większość, tylko ludzie bajki opowiadają o innych markach. Do wersji tej, którą mam 1,5 16V drogi jest rozrząd bo komplet z pompą wodną kosztuje najtaniej na Allegro 243 zł bo w sklepach jeszcze raz tyle no i jeszcze wymiana. ja to robię sam ale wiem, że wołają od 120-200 zł. I na tym nie wolno oszczędzać bo silnik kolizyjny, a przy 16 zaworach koszt naprawy głowicy to ok 2500.
~kdziedzicpoczta@wp.pl GG:3883540
Sedan 1.5 i 16V 90KM 66kW
zuzycie paliwa zdecydowanie za duze, wszystkie silniki montowane w Espero maja prawie takie samo zuzycie paliwa, co do ceny przegladow to mozna je sobie odpuscic, samochod jest prosty w budowie i sami mozemy sobie z tym poradzic, a jezeli chodzi o cene czesci zamiennych to zdecydowanie orginalne czesci Daewoo sa najtanszymi na rynku!
~rapsik
Sedan 1.5 i 16V 90KM 66kW
Mój egzemplarz zużywa na trasie 6,7 l benzyny przy spokojnej jeździe, z gazem też jest nieźle. "Lekka noga" to 80 % sukcesu. W mieście niestety dużo pali (te 16V...). Duży rozrzut między zużyciem trasa/miasto, auto raczej do dalekich podróży. Bardzo tanie części, pytajcie w sieci Inter Cars, ja kupiłem np. piastę tylnego koła poniżej 90 zł (bez ABS-u).
~daVid
Sedan 1.5 i 16V 90KM 66kW
Jeśli chodzi o ceny części zamiennych to są to chyba jedne z najtańszych na rynku do samochodów używanych, nie jest to auto szczególnie uciążliwe w naprawach (jeśli jest zadbane to WAŻNE) natomiast jeśli chodzi o zużycie paliwa no to nie jest to ekonomiczne auto ale po przeróbce na LPG staje się przyjazniejsze przy dystrybutorze :)
~mirek
Sedan 1.5 i 16V 90KM 66kW
jeżdżę wyłącznie na gazie, przy wolnej jeździe w kraju na długiej trasie 90-110 km/h potrafi spalić nawet poniżej 8 l/100 km, ale średnio pali 9 l, a w mieście zimą 11 l, najwięcej spalił w czasie długiej i szybkiej podróży po włoskich autostardach 130-140 km/h z klimatyzacją i bardzo dużą skrzynią na dachu - 12 l/100km,
~ert
Sedan 1.5 i 16V 90KM 66kW
jeśli się weźmie pod uwagę że mamy do czynienia z cztero i pół metrowym kawałkiem blachy napędzanym stosunkowo słabym silniczniczkiem kochajacym wysokie obroty (w końcu 16V) to nie jest tragicznie. Jeśli się weżmie pod uwagę jakie wychodzą z tego osiągi i ile to kosztuje to jest źle.
~Espero CB 19
Sedan 1.5 i 16V 90KM 66kW
to naprawde zalezy od wielu czynników: pomijam oczywiste rzeczy jak pogoda,jakosc paliwa,dynamike jazdy. Przy napedzie gazowym w espero musi byc zawsze czysty filtr powietrza,filterek gazu i szczelny układ wydechowy. To samo mam zresztą w polonezie.jezeli spełnia sie te podstawowe wymagania to jest dobrze .
~qwer30@op.pl
Sedan 1.5 i 16V 90KM 66kW
duza buda.maly silnik 1500.gaz.ciezka noga no i na boga korki 15km.w50-70minutttt.wiec zle nie jest 11l.trasa 8l.naprawy tanie a psoje sie to co u wszystkich marek zawieszenie.elektryka no wiecie francuzy idealami nie sa.a fiat.saab.itp.dajmy koeranczykom spokoj.