Lista ocen Daewoo Espero 1.5 i 16V 90KM 66kW 1990-2000 (154) - Silnik

Na liście zabraknie 187 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~d.j.
Sedan 1.5 i 16V 90KM 66kW
spore auto i przy tak stosunkowo małym silniku ciężko się rozpędza, zaczyna ciągnąć dobrze dopiero powyżej 3,5 tyś obrotów ale przy tym nie jest paliwożerny. po przejechaniu ponad 420000 km w dodatku od nowości na gazie jeszcze daje sobie radę auto kupiłem z przebiegiem 186000 a przez 3 lata mojego urzytkowania na liczniku jest juz 425000 co prawda wymieniałem już kilka razy oprzyżądowanie elektryczne silnika ale jeżdząc na dobrym oleju i...
~grucha
Sedan 1.5 i 16V 90KM 66kW
Auto sprawuje sie swietnie zadnych powaznych usterek z winy samochodu. Raz pek mi pasek roz. i dwa zawory sie pogiely. Bardzo pakowny bagaznik idealny w podroze.Silnik troszke slaby ale jak sie mu przycisnie to pojdzie. Niestety gaz niszczy silnik to wyraznie widac mam przejechane 60000 km na gazie choc jezdzi od nowosci na syntetyku. Samochod dla mnie jak za te pieniadze jest swietny.
~Espero CB 19
Sedan 1.5 i 16V 90KM 66kW
drodzy czytelnicy i zainteresowani. nie czarujmy sie, espero nie jest małym a co za tym idzie lekkim samochodem. nie wyobrazam sobie aby mógłby byc w nim słabszy silnik. jezeli macie mozliwosc zakupu z silnikiem 2.0 to wezcie taki. ma 130KM i da sie juz "poszaleć". silnik 1.8 moim zdaniem jest nieporozumieniem.przestazała jednostka napedowa (8zaworowa) i ma tylko 5KM wiecej od 1.5 który jest DOHC 16V
~jiGsaw
Sedan 1.5 i 16V 90KM 66kW
Silnik nie nadaje się do tej budy, zwłaszcza na lpg. Żeby jakoś jechał trzeba go wysoko kręcić, na niskich obrotach nic się nie dzieje, w trasie problem z wyprzedzaniem - 3 za krótka, na 4 nie jedzie. Dużo pali w dodatku. Jednak jeżeli ktoś chce po prostu dojechać z A do B w zupełności wystarczy. 156 tysięcy i nie bierze grama oleju.
~rafala2@gazeta.pl
Sedan 1.5 i 16V 90KM 66kW
Jedyny problem jaki miałem to zerwany pasek rozrządu w powodu zatartej rolki. Zużycie oleju (polsyntetyk valvolina) ponizej 0,5l/10tys. km przy ´dynamicznej´ jeździe. Nigdy mi nie stanął po wjechaniu w kałuże, pomimo że często robiłem to z dużą prędkością (zalewało maskę i przednią szybę). Zawsze palił ´od pierwszego´.
~SWIREK
Sedan 1.5 i 16V 90KM 66kW
autko posiadalem w angli nie bylem przekonany co do marki (przez pismakow i dziwne historie) ale z czasem jak sie wczulem auto sprawialo sie super zero dziwnych brzdekow podczas jazdy cihutko poprostu super mozna tak powiedziec ze zakochalem sie w tym aucie:P i chce wlasnie kupic sobie to autko w polsce :) ( niepamietam mocy silnika:) )
~Jacek
Sedan 1.5 i 16V 90KM 66kW
Napisane na silniku Daewoo Motors ale to Opel. Niezawodny i prosty silnik. Podczas wyprzedzania przy prędkości 80km/h wystarczy wrzucić trzeci bieg i nacisnąć do oporu pedał gazu a rwie do przodu, że aż miło. Przy niższych obrotach mniej zrywny ale to nie wyścigówka dla małolatów. Bardzo ładnie pracuje na LPG.
~kuba
Sedan 1.5 i 16V 90KM 66kW
Jak na 90KM to ospale. Moment obrotowy wysoko. Bywa więc tak, że jadąc w mieście np 40km/h nie sposob kygos wyprzedzic. Na jedynce 5000 obrotów i nie idzie, tylko halasuje a na dwojce ma 2500 obrotow i jeszcze nie idzie. Poniżej 3200 koszmarna dziura, przez którą kilka razy włos mi się zjezył na głowie przy wyprzedzaniu.
~Muszu
Sedan 1.5 i 16V 90KM 66kW
Powiem tak silnik jest dosyc słaby ale jest nie zawodnyy!!!!Dlatego daje5.jest to moja druga ocena:)Mam teraz Seata Toledo z silnikiem 1.4 16v 2001r. jest sporodynamicznijszy na 4 i 5biegu, ale przy tak malym przebiegu70tyś bierze1litr oleju na 6tyśkilometrow i to mnie martwi:( No a w espero to normalka ze troche brał:)
Dziennik kosztów dla Daewoo Espero 1.5 i 16V 90KM 66kW
8,1
10,9
~AR2R
Sedan 1.5 i 16V 90KM 66kW
Jesli ktos chcialby tym samochodem tanio podrozowac,to musi sie liczyc z tym,ze na drodze ciagle bedzie przezywal silne emocje,najczesciej zwiazane z wyprzedzaniem ciezarowek...ten silnik z tak zestopniowana skrzynia ,to po prostu nieporozumienie/do tego LPG i -HORROR/ale za to tanio i superwygodnie.