Lista ocen Daewoo Espero 1.5 i 16V 90KM 66kW 1990-2000 (131) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 210 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~d.j.
Sedan 1.5 i 16V 90KM 66kW
nie miałem jeszcze problemu ze skrzynią, moze poprostu dobrze trafiłem. dodam tylko, że u mojej siostry w oplu z tą samą skrzynie po 250000 km zginęła piątka u mnie skrzynia dziła b. dobrze no nielicząc pękniętej śryby łączącej drążek zmiany biegów z popychaczem przy obudowie ale to 5minut roboty i zaden koszt :)
~kdziedzicpoczta@wp.pl GG:3883540
Sedan 1.5 i 16V 90KM 66kW
po 10 latach uzytkowania i wymianie oleju w skrzyni na Shell Spirax skrzynia chodzi lepiej, odczuwalne sa juz niewielkie luzy na lewarku zmiany biegow, co do samej skrzyni to jest jednym z lepiej skonstruowanych elementow w tym samochodzie
~gandhi
Sedan 1.5 i 16V 90KM 66kW
Przy zimnym silniku ciężko wchodzą biegi (zimą trzeba troche sie pogimnasykowac) strasznie duze luzy gałki zmiany biegów. Alegdy sie juz rozgrzeje to całkiem dobrze, Wygodna pozycja gałki, dzwignia nei jest wysoka, przez co i skok mniejszy.
~AR2R
Sedan 1.5 i 16V 90KM 66kW
biegi wchodza gladka i sa na swoich miejscach/nawet po przebiegu ponad 290 000/ale ta skrzynia nie jest od TEGO silnika!Bieg trzeci jest zbyt krotki,a piaty nie ciagnie wcale,czworki na wyprzedzenie jadacych ok 90-100 nie wystarcza.Beznadzieja!
~ert
Sedan 1.5 i 16V 90KM 66kW
bezkonfliktowa. Ruch (droga) drążka między przełożeniami mógłaby być krótsza. Jedyny mankament to wsteczny, może to "urok" mojego, ale dziesięć miesięcy ćwiczyłem skomplikowany ruch nadgarstka żeby uniknąć zgrzytu przy włączaniu wstecznego :)
~tomaszuchlik@vp.pl
Sedan 1.5 i 16V 90KM 66kW
niestety tu trzeba powiedzieć minus, skrzynia jest do tego silnika 1.5 prawdziwą porażką, zbyt krótkie biegi a, szczególnie trójka! aby wyprzedzać trzeba najpierw się trzy razy zastanowić i mieć naprawdę ładną prostą!
~jiGsaw
Sedan 1.5 i 16V 90KM 66kW
Biegi wchodzą ciężko, może kwestia wymiany oleju, problemy z wbiciem wstecznego. Przy tym silniku chyba trochę za długie przełożenia. Podoba mi się za to sam lewarek, nie jest za długi, ani za krótki, wygodna obsługa.
~piotrrrr
Sedan 1.5 i 16V 90KM 66kW
generalnie spisuje się bardzo dobrze, jedynie gdy jest mróz a auto długo stoi, troszke się zacina przy przełożeniu z jedynki na dwójkę. Oczywiście gdy auto się rozgrzeje, pracuje idealnie.
~piotrrrr
Dziennik kosztów dla Daewoo Espero 1.5 i 16V 90KM 66kW
8,1
10,9
~daVid
Sedan 1.5 i 16V 90KM 66kW
skrzynia biegów ma skłonności do haczenia z 2 biegu na 3 jednak po przyzwyczajeniu się nie sprawia problemów. Jeśli chodzi o kwestie mechaniczne to narazie jest bezawaryjna :)