Lista ocen Daewoo Espero 1.5 i 16V 90KM 66kW 1990-2000 (132) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 209 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~d.j.
Sedan 1.5 i 16V 90KM 66kW
no i tu moze być trochę gorzej. jeżeli chodzi o układ jezdny to jest kopia opla vectry a tu niestety w przypadku tego auta nie jest najlepiej. czesta dolegliwośc z tego co wiem to łożysko igiełkowe kolumny kierowniczej, koncówki drążków, sfożnie. oczywistym jest też stwierdzenie, że im więcej jeździsz tym szybcie zużywają sie części zawieszenia ale niestety w tym przypadku nie ważna jest nawet jakość kupionych nowych elementów zamiennych,...
~Pati
Sedan 1.5 i 16V 90KM 66kW
Jestem kobieta, moje pierwsze auto.Gdy go pierwszy raz zobaczyłam to się przeraziłam. Wielki, korozja bardzo widoczna. W bagażniku basen. Bez wspomagania, masakra. Tydzień nim pojeździłam i już musieli mnie holować. Popsuło się sprzęgło. Wszytko było ok do czasu. Jak stanęłam na światłach to już nie ruszyłam. Świeca zapłonowa poszła. I na pewno jeszcze sporo w niego włożę pieniędzy np. w hamulce i zawieszenie.
~mirek
Sedan 1.5 i 16V 90KM 66kW
mam ciągle fabryczne amortyzatory i tarcze hamulcowe, bo jeżdzę powoli, a hamulców staram się nie używać , samochód jednak trzyma się drogi słabo i słabo hamuje - to jego najgorszy punkt, opony letnie wytrzymują przy moim stylu jazdy ok. 75000 km, po 150000 km pękła spężyna tylnego zwieszenia, po 90000 i 180000 km wymiana sworzni w przednim zawieszeniu na regenerowane
~ert
Sedan 1.5 i 16V 90KM 66kW
miekki, pływający ponton. Zawieszenie informuje dźwiękowo o każdej przeszkodzie. Jeśli nie podskoczy to na pewno załomocze. Mimo wszystko bardzo przewidywalne i zawsze wiadomo na ile można sobie pozwolić. W sytuacjach gwałtownych na ogół reaguje z opóźnieniem, w sumie nie dziwota przy takim wielkim skoku... po prostu trzeba o tym pamietac.
~Espero CB 19
Sedan 1.5 i 16V 90KM 66kW
hmmm mankamentem były fabryczne gałki zawieszenia przedniego ale wystarczy zmienic je na OPLA lub zregenerowac i spokojnie na naszych drogach wytrzymaja ponad 50tys km. tylne sprezyny lubiały pekac juz po wyjechaniu z salonu hahaha. tez jest zamiennik z opla. Na nasze drogi jest idealny bo prosty i teraz juz nawet tani !!!!!
~AR2R
Sedan 1.5 i 16V 90KM 66kW
Lubie miekkie auta,wiec jestem z niego zadowolony,troche przeszkadza nurkowanie podczas hamowania i bujanie na boki przy gwaltowniejszych manewrach,ale cos za cos,natomiast absolutnym skandalem jest jakosc sprezyn zawieszenia-strzelaja na naszych dziurach z duzym hukiem,to chyba niebezpieczne,co?
~Muszu
Sedan 1.5 i 16V 90KM 66kW
W poruwnaniu do Toledo to gorzej sie prowadzi ale układ jezdny w Espero jest bardzo bardzo trwaly teraz jezdzi nim moj kumpel ma przejechane 228tys i na przeglądzie wszystko ok.Ja mu sprzedalem z przebiegiem 225tyś i chodzilo wszystko ok:)
~gandhi
Sedan 1.5 i 16V 90KM 66kW
Na trasie rewelacja , ale na miasto troszkę miękki, i trzeba uwazac, bo przy duzych prędkośćiach i mocnych skrętach nie trzyma sie dobrze jezdni..... ale jak mówiłem na trase dajemy mu 160 km/h puszczamy kierownice i jedizemy miękko płynnie i pewnie.
~wojtek b
Sedan 1.5 i 16V 90KM 66kW
trochę miękki ale w Polsce to dobrze bo po przejechaniu kilkunastu kilometrów miałbym drgawki:)), całkiem, nieźle znosi nasze drogi np. oryginalny sworzeń padł dopiero przy 120000km, z przodu jeszcze fabryczne amorki
~ptrptr@op.pl
Sedan 1.5 i 16V 90KM 66kW
Bardzo wygodne auto, co więcej jak przewidywalne w trudnych sytuacjach na drodze. Świetny kompromis pomiędzy miękkością a bezpieczeństwem. Gdzieś cztaęm, że zawieszenie opracowł jakiś koleś od Porsche - i jestem skłonny w to uwierzyć!