Lista ocen Daewoo Espero 2.0 i 105KM 77kW 1990-2000 (33) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 35 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mateusz
Sedan 2.0 i 105KM 77kW
Podatność na usterki jest to zdecydowanie pięta achillesowa tego auta. Jest to najczęściej spowodowane tanią instalacją LPG (tak jak w moim przypadku). U mnie średnio co 2 miesiące coś padało (a to uszczelka pod głowicą 2krotnie, napinacz rozrządu, sprzęgło) Na zimnym silniku na gazie dusił się (mimo że jeżdżę spokojnie). Ogółem jest to powód sprzedaży mojego espero. Oczywiście rdza po każdej zimię rosła w oczach. W zawieszeniu także zawszę...
~maciuch
Sedan 2.0 i 105KM 77kW
wymiana tłumika 70 tys. km, na trasie padła płytka przy alternatorze co skończyło się rozładowaniem akumulatora i przymusowym postojem, problemy z instalacją elektryczną, peknieta spreżyna, problem z alarmem ale to nie tyczy się samego auta to wszysstko przez 80 tys km więc jak oceniacie? Mnie trudno powiedzieć.
~Marcolomeo
Sedan 2.0 i 105KM 77kW
na trasie nigdy mnie nie zawiódł :D nawet po awariii alternatora (reg. napięcia) komputey od silnika, ABS i skrzyni biegów przeszły w stan awaryjny - ale pozwalały spokojnie skończyć trasę i wjechać na serwis :)
~JAREK
Sedan 2.0 i 105KM 77kW
PRZY DUŻYCH PRZEBIEGACH ROCZNYCH JAKIE POKONUJE MÓ MODEL JEST PRAKTYCZNIE BEZAWARYJNY, USTERKI: SYNCHRONIZATOR 5-GO BIEGU ZATARTA POMPA WODNA PĘKNIĘTY WAŁĘK ROZRZĄDU PRZY PRZEBIEGU OK 200000
~Marcin
Sedan 2.0 i 105KM 77kW
Klima siadla, ale podobno wg naprawiajacych cos "spieprzyl" przeglad i costam urwali, ogolnie na biezaco wymieniam co potrzeba przy eksploatacji(klocki, filtry, amortyzatory) i chodzi bez zarzutu
~Tomi5350
Sedan 2.0 i 105KM 77kW
Jedyne co mi się przytrafiło to spaliła się pompa paliwowa - zaliczam to do poważnych ponieważ unieruchomiła mi auto a koszt pompy to ok. 400zł - ale można tego uniknąć nie jeżdżąc na rezerwie do końca :)
~Jarek F
Sedan 2.0 i 105KM 77kW
ja przejechałem nim około 25 tyś bez dużych usterek, jedynie wymiana płynów, świec, kabli, aparatu zapłonowego i sprężyn bo na naszych drogach to chyba normalne
~Simon
Sedan 2.0 i 105KM 77kW
Trudno uwierzyć ale od 10 lat zapala mi za pierwszym razem nic się nie psuje nigdy mnie nie zawiódł, wymieniam tylko części eksploatacyjne
~birkut94@wp.pl
Sedan 2.0 i 105KM 77kW
Wymiana katalizatora już po przejechaniu 1500km. Wymiana tłumików po 4 latach. Wymiana sprężyn w tylnym zwieszeniu po 49 tyś.
~Mattthew007@tlen.pl
Sedan 2.0 i 105KM 77kW
Przez 8 miesięcy wyminilem tylko akumulator.... a w sklepach internetowych ceny wręcz są polonezoidalne...