Lista ocen Daewoo Lanos Hatchback (452) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 656 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~pxv
Hatchback 1.6 i 16V 106KM 78kW
Byćmoże trafiłem słaby egzemplarz, bo jeździłem innymi i nie było tak źle. U mnie od początku przycinała się jedynka i czasem zgrzytał wsteczny. Gdy mechanizm pośredni złapał luzy to już był koszmar - każda zmiana biegu wymagała 2-3 podejść. Ogólnie fatalna konstrukcja mechanizmu pośredniego - łapie luzy. Po kilku regulacjach i w końcu wymianie pozostał tylko problem przycinającej się jedynki.
~yodapanter@interia.pl
Hatchback 1.6 i 16V 106KM 78kW
dobrze ogólnie trochę bardziej miękko jak w oplach wsteczny dużo lepiej . 3 i 5 bieg trochę blisko można pomylić po dwojce ale i tak się zbiera. elastyczność skrzyni. takiej żeby zbierała sie na 5 od 45km/h to jeszce nie miałem i to pod górkę ostro rwie do przodu. na 5 gdyby nie czerwone swiatła pomyka się na trasie jak automatem miałem Opel Senator z taką skrzynią
~adamiec
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Skrzynia biegów coraz słabiej, gdyby nie to że auto jeździło ok 300 tys km po mieście pewnie byłoby wszystko ok. Tak to potrafi zgrzytnąć nie raz, wsteczny nie zawsze wchodzi za pierwszym razem choć od nowego było podobnie ;-) Tak to potrafi wyskoczyć jedynka przy ostrym starcie no ale pół miliona kilometrów to i tak wyczyn jak na ekonomiczne pudełko.
~MARCIN ŚW...,,,,,
Hatchback 1.6 i 16V 106KM 78kW
POSIADAM DAEWOO LANOSA 3 LATA I POWIEM TO TAK PIĘKNE AUTO!. DLACZEGO TAK ZAOPINIOWAŁEM PONIEWAŻ BLACHY PODWÓJNY OCYNK BRAK RDZY BARDZO TANIE CZĘŚCI BRAK AWARYJNOŚCI. SAMOCHÓD DOBRZE SIĘ TRZYMA DROGI ZA TE PIENIĄDZE TO NIKT NIE KUPI TAKIEGO AUTA NAPRAWDĘ POLECAM GO WSZYSTKIM!!! 6 + MOJA OSTATECZNA OCENA !!!...
~Ramcamcam
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Nie jest może idealna, ale jak na to auto całkowicie wystarcza. Zanim samochód nie przejedzie tych 700-800 metrów może trochę opornie chodzić, ale potem jest już ok. Czasami nie da rady wrzucić wstecznego za pierwszym razem, wtedy wystarczy puścić sprzęgło i za drugim razem wchodzi normalnie.
~Max Wcale
Hatchback 1.5 i 16V 100KM 74kW
wygodna, ale dosyć duży skok lewarka. Przełożenia - bez zarzutu (1 - 45-50km/h,2 - 80km/h, 3 - 125km/h, 4 - 160km/h, 5 - 185km/h). Nie mam obrotomierza, być może pojechałby więcej. Próbował już nie będę, niedawno zapłaciłem 800zł za nowe sprzęgło (oryginalne w aso z wymianą - moim zdaniem nawet tanio).
~temp@entropy.pl
Hatchback 1.5 i 16V 100KM 74kW
Skrzynia przecietna jak na swoja klase. Sprzeglo dosc twarde, ale przyzwyczailem sie na tyle, ze jazda w autach wyzszej klasy wydaje mi sie dosc dziwna. Jedyna nie chce czasami wejsc, podobnie wsteczny. NIgdy nie zdazylo mi sie wrzucic zlego biegu. Ponownie, jak na ta cene jest dobrze.
~kierownikbordowejstrzalylanos
Hatchback 1.5 i 16V 100KM 74kW
Dwójka wchodziła jak się z nią poszarpałem. Machając lewarkiem trafiałem w co chciałem. Zimą chodziła tragicznie. Doskwiera brak synchronizatora pierwszego biegu (trzeba było się zatrzymać do 0, żeby ją wrzucić). Wsteczny nie zawsze wchodził. Kultura pracy lewarka - jak w zabawce.
~link2jack@wp.pl
Hatchback 1.6 i 16V 106KM 78kW
Byly lekkie problemy po 100tys km. Nie wchodzil drugi bieg i redukcja z 5 na 4. W ASO stwierdzili ze to pająk - wymiana 210zl - pomoglo w 90% (nadal były wyczuwalne opory przy zmianie biegow) pomogla wizyta u znajomego mechanika - okazalo sie iż jakiegos drobiazgu nie wyminili...

Usterki Daewoo Lanos

Daewoo Lanos – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Ryb
Hatchback 1.6 i 16V 106KM 78kW
Dobrze zestopniowana, może trochę za krótka "piątka". Różnica w obrotach na 4 i 5 biegu mogła by być większa (ekonomia), była by też wtedy wyższa prędkość maksymalna może, bo mocy nie brakuje w górnych zakresach prędkości. Biegi wchodzą bez problemu.
Daewoo Lanos Hatchback