Lista ocen Daewoo Lanos Hatchback (405) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 703 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~temp@entropy.pl
Hatchback 1.5 i 16V 100KM 74kW
Jest glosno. Wrecz bardzo. Mam okazje jezdzic Fiatem Stilo( wiem, zupelnie inna klasa) i Skoda Octavia II - oba samochody brzmia jak poduszkowce w porownaniu z lanosem. W miejscie, gdzie nie przekracza sie 80 jest w miare akceptowalnie, choc silnik ryczy i to dosc wysokim tonem. W trasie jest glosno i emocjonujaco :) Trudno powiedziec, ze podroz jest odprezajaca. Powyzej 100kmh trudno zaczynaja sie problemy z rozmowa.
~kierowca_lanochoda
Hatchback 1.5 i 16V 100KM 74kW
Do 110 ok. potem szum powietrza i hałas z podwozia jest zdecydowanie za duży skutecznie zagłuszając dźwięk silnika :) (który akurat lubie), ale nie jest to mercedes a jak ktoś ma czas i trochę chęci może domowymi sposobami skutecznie wyciszyć wnętrze. Totalny brak materiałów wyciszających w drzwiach i w podsufitce. Pukając w dach słychać charakterystyczny dziwięk blaszanej puchy :).
~kierownikbordowejstrzalylanos
Hatchback 1.5 i 16V 100KM 74kW
Tej technologii nie zastosowano. Słychać szyby (drgania i uderzenia szkła w blachę, gwizd powietrza). Słychać szum opon. Słychać zewnętrzny szum wiatru. Słychać silnik. Słychać wydech. Słychać wszystko oprócz radia. Powyżej 100/h radio na maks nie daje rady. Po dłuższej jeździe nie pośpicie przez 2 godziny przez ból głowy w której będziecie słyszeć tylko "wziuuuum".
~Wojtek
Hatchback 1.5 i 16V 100KM 74kW
Silniki lanosa i skody są podobnie głośne, lub jak kto woli ciche. Nie odbiegają od średniej. Lanos wypada gorzej przy wyższych prędkościach, z powodu wiekszych szumów powietrza i gorszego tłumienia zawieszenia (szumią opony). Opony letnie mam inne w lanosie, ale zimówki takie same jak w skodzie i w lanosie jest z nich większy hałas.
~MARCIN ŚW...,,,,,
Hatchback 1.6 i 16V 106KM 78kW
POSIADAM DAEWOO LANOSA 3 LATA I POWIEM TO TAK PIĘKNE AUTO!. DLACZEGO TAK ZAOPINIOWAŁEM PONIEWAŻ BLACHY PODWÓJNY OCYNK BRAK RDZY BARDZO TANIE CZĘŚCI BRAK AWARYJNOŚCI. SAMOCHÓD DOBRZE SIĘ TRZYMA DROGI ZA TE PIENIĄDZE TO NIKT NIE KUPI TAKIEGO AUTA NAPRAWDĘ POLECAM GO WSZYSTKIM!!! 6 + MOJA OSTATECZNA OCENA !!!...
~Mirosław Lewandowski
Hatchback 1.5 i 16V 100KM 74kW
Wyciszenie słabe, ale czego można się spodziewać po aucie za 30 tyś. dla porównania, fokus kosztował wtedy ponad 60. Znajomy kupił kilka miesięcy wcześniej Felicję za podobne pieniądze do Lanosa, ale jak się przejechał Lanosem, to od razu chciał się zamieniać, Jak ja przejechałem się Felicją, to od razu wiedziałem dlaczego.
~Paweł
Hatchback 1.5 i 16V 100KM 74kW
Niestety powyżej 100-110 km/h w kabinie robi się głośno. Słychać szum opon i wiatru. Silnik również nie należy do cichych. Stojąc w korku często mam wrażenie, że mam uchylone okno, ponieważ bardzo wyraźnie słyszę nadjeżdzające samochody. Jak się okazuje później, wszystkie okna są zamknięte...
~benowie@poczta.onet.pl
Hatchback 1.5 i 86KM 63kW
zależy od radia. mam firmowe i zamieniłem na soniaka z CD. grało o wiele lepiej. podczas podróży na działke można rozmawiac spokojnie. po mieście częsta zmiana biegów, postoje, korki, hałas ale jakos da rade słuchac radia. przy otwartm oknie słychac silnik. przy zamkniętym tylko jak się wkręca na obroty.
~Radek, Gliwice
Hatchback 1.5 i 16V 100KM 74kW
Jakie wyciszenie!!Po zdjęciu boczków drzwiowych przerzyłem szok. Żadnej pianki wyciszającej. Goła blacha.Na forum lanosa piszą że auto jest dość dobrze wyciszone.Ciekawe z której strony.Mam je od nowości więc wiem ze żadnego wyciszenia niebyło. W porównaniu z Fiatem Punto I to tam jest naprawde cicho.

Usterki Daewoo Lanos

Daewoo Lanos – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Bartek
Hatchback 1.5 i 86KM 63kW
silnik na wyższych obrotach nie jest najcichszy ale przecież to nie mercedes czy Volvo. Ten samochód kosztuje naprawdę niewiele więc nie można wymagać komfortu i wyciszenia jak w jakiejś prestiżowej limuzynie. Jedyna rzecz jaka mnie drażni to dziwne buczenie jak wcisnę gaz do dechy przy niskich obrotach.
Daewoo Lanos Hatchback