Lista ocen Daewoo Lanos (924) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 1337 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marcin marcinj@poczta.fm
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
Minusy to ciezkie wrzucanie jedynki i dwojki podczas zimy i mrozow, ale rozwiazaniem jest zmiana oleju w skrzyni biegow ( o wiele lepiej chodzi ), czasami bieg wyskakuje, gdy jedzie sie po wybojach, a akurat trzyma sie sprzegla wcisniete, czasami nie wchodzi za pierwszym razem wsteczny, trzeba wrzucic jedynke, zaobserwowalem jeszcze u innych uzytkownikow Daewoo, ze zamiast jedynki jakims cudem uda im sie wrzucic wsteczny (!). Plusem jest...
~swoboda_t
Sedan 1.5 i 86KM 63kW
Fajnie zestopniowana - wespół z silnikiem tworzy to bardzo elastyczny zespól napędowy. W praktyce ciasne rondka czy uliczki z prędkością 20 km/h robię na tych biegach i swobodnie przyśpieszam do prędkości docelowych. Niezbyt precyzyjna (wajcha ma dość długie skoki), ale nie haczy. Niestety przy ok. 210tkm wymagała naprawy. Wyrobiły się wodziki, przez co jedynka wskakiwałą tylko z dwójki. W sumie drobiazg, ale nie powinien wystąpić.
~at
Sedan 1.5 i 16V 100KM 74kW
bardzo dobra zwlaszcza dla tych co musz pokonywac duze spadki ( w stosunku do toyoty yaris bo taka mamy od 3 lat daweoo lanos to mistrz pokonywania duzych wzniesien i zjazdow w zimie); bardzo dobrze zestopniowana skrzynia biegow zwlaszcza dla jazdy zimowej; krotkie jedynka i dwojka dzieki czemu mozna pokonac strome zjazdy na drugim biegu bez wiekszego stresu; polecam Miechelin Alpin na zime spisuje sie wspaniale
~pxv
Hatchback 1.6 i 16V 106KM 78kW
Byćmoże trafiłem słaby egzemplarz, bo jeździłem innymi i nie było tak źle. U mnie od początku przycinała się jedynka i czasem zgrzytał wsteczny. Gdy mechanizm pośredni złapał luzy to już był koszmar - każda zmiana biegu wymagała 2-3 podejść. Ogólnie fatalna konstrukcja mechanizmu pośredniego - łapie luzy. Po kilku regulacjach i w końcu wymianie pozostał tylko problem przycinającej się jedynki.
~yodapanter@interia.pl
Hatchback 1.6 i 16V 106KM 78kW
dobrze ogólnie trochę bardziej miękko jak w oplach wsteczny dużo lepiej . 3 i 5 bieg trochę blisko można pomylić po dwojce ale i tak się zbiera. elastyczność skrzyni. takiej żeby zbierała sie na 5 od 45km/h to jeszce nie miałem i to pod górkę ostro rwie do przodu. na 5 gdyby nie czerwone swiatła pomyka się na trasie jak automatem miałem Opel Senator z taką skrzynią
~adamiec
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Skrzynia biegów coraz słabiej, gdyby nie to że auto jeździło ok 300 tys km po mieście pewnie byłoby wszystko ok. Tak to potrafi zgrzytnąć nie raz, wsteczny nie zawsze wchodzi za pierwszym razem choć od nowego było podobnie ;-) Tak to potrafi wyskoczyć jedynka przy ostrym starcie no ale pół miliona kilometrów to i tak wyczyn jak na ekonomiczne pudełko.
~benowie
Sedan 1.5 i 16V 100KM 74kW
dałem na wyrost 5 gdyż nie ma ocen pośrednich. mam 207 tys km i właśnie rozleciało mi się sprzęgło. koszt 235,00 pln. wymienił mi ojciec mechanik. trwało to dwa dni i wszystko lata jak ta lala. przełożenia dl amnie są w porządku. nie kręcę za wysoko więc dla mnie może być. jak potrzebuję to redukcja i idzie do przodu.
~MARCIN ŚW...,,,,,
Hatchback 1.6 i 16V 106KM 78kW
POSIADAM DAEWOO LANOSA 3 LATA I POWIEM TO TAK PIĘKNE AUTO!. DLACZEGO TAK ZAOPINIOWAŁEM PONIEWAŻ BLACHY PODWÓJNY OCYNK BRAK RDZY BARDZO TANIE CZĘŚCI BRAK AWARYJNOŚCI. SAMOCHÓD DOBRZE SIĘ TRZYMA DROGI ZA TE PIENIĄDZE TO NIKT NIE KUPI TAKIEGO AUTA NAPRAWDĘ POLECAM GO WSZYSTKIM!!! 6 + MOJA OSTATECZNA OCENA !!!...
Sedan 1.5 i 16V 100KM 74kW
Brak zastrzeżeń. Chodzi ładnie, lekko, płynnie. Potrafi zahaczyć podczas wrzucania wstecznego, Poza tym sworzeń 2 biegu potrafi się poluzować, wtedy konieczny zewnętrzny automat. Aktualnie mam 153kkm bez zewnętrznego automatu. Podsumowując: Wszystko w normie. Brak zastrzeżeń do działania i eksploatacji.

Usterki Daewoo Lanos

Daewoo Lanos – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Ramcamcam
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Nie jest może idealna, ale jak na to auto całkowicie wystarcza. Zanim samochód nie przejedzie tych 700-800 metrów może trochę opornie chodzić, ale potem jest już ok. Czasami nie da rady wrzucić wstecznego za pierwszym razem, wtedy wystarczy puścić sprzęgło i za drugim razem wchodzi normalnie.