Lista ocen Daewoo Leganza (149) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 125 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~wanisz
Sedan 2.0 133KM 98kW
Codzienna jazda w umiarkowanym ruchu w Warszawie to spalanie rzędu 9l LPG w lato i 10l w zimę. Do tego dochodzi odpowiednio 0,5l i 2l PB98 chociaż to jest zależne od dystansu. Na trasy nie znam samochodu o lepszym stosunku komfortu do ceny podróży bo da się zejść do 7l LPG przy niskich kosztach zakupu samochodu, części eksploatacyjnych i prawie zerowej utracie wartości.
~Mundek
Sedan 2.2 136KM 100kW
Spalanie nie ma co ukrywać spore. Apetyt ma, ale jest to dosyć stara konstrukcja z lat 90. a do tego masa auta. W mieście spala ok. 15l, w trasie 10l. Czyli tak jak wychodzi w książce. W gazie sekwencyjnym pali mniej więcej tyle samo. Ceny części na poziomie Poloneza, naprawy tanie. Jest to w miarę prosta oplowska konstrukcja, żaden mechanik nie powinien mieć problemu.
~jacekbambo@interia.pl
Sedan 2.2 136KM 100kW
Mój samochód jest zasilany gazem. Pali średnio w jeździe miejskiej ok. 12 l gazu/100 km. Myślę że to niezły wynik. Przeglądy wykonuje u zaprzyjaźnionego mechanika i jest to mniej bolesne niż w serwisie. Kiedyś korzystałem z serwisu na Towarowej w W-awie - dno. Lepiej było na Jagielońskiej. Ceny części takie sobie. Chociaż jest coraz więcej zamienników renomowanych firm.
~Luigi Saladini
Sedan 2.0 133KM 98kW
Przeglądy i części bardzo tanie. Np. wymian paska rozrządu, rolek, napinaczy, pompy wody oraz robocizna ok. 680 PLN - oczywiście wszystko na Oplowskich zamiennikach. Spalanie LPG w mieście 16l/ w trasie 10-13l w zależności od stylu jazdy/ z przyczepą w trasie 15l. Niestety pali dużo LPG i w serwisie twierdzą, że to normalne. Instalacja chodzi idealnie, żadnych problemów.
~JK
Sedan 2.0 133KM 98kW
Zacznę o zużycia paliwa, zużycie jest duże zwłaszcza w mieście i przy szybkiej jeździe pozamiejskiej. Przy spokojnym operowaniu pedału gazem jest tylko średnio. Rekompensuje ocenę koszt części zamiennych i aktualnie robocizny. Serwisu fabrycznego praktycznie nie ma a mechanicy dobrze sobie radzą z naprawami, może poza elektroniką sterowania silnikiem.
~JacekM
Sedan 2.0 133KM 98kW
Jestem bardzo mile zaskoczony. Jeżeli jeżdżę szybko to spalania nie liczę ale przy spokojnej ekonomicznej jeździe (\"na biegu do świateł\") jest bardzo dobrze, ostatnio rewelacja - na trasie poniżej 5.8/100 ale jest to wynik przy naprawdę umiejętnej jeździe i spokojnej do 90 km/h. Trasa około 500 km więc błod pomiaru żaden.
~lycha
Sedan 2.0 133KM 98kW
mam samochód caly czas serwisowany wiec napraw zadnych nie bylo zuzycie paliwa na trasie to 9,2 l a wiec wiecej niz podaja testy fabryczne i inni uzytkownicy musze wjechac na kompa ale i tak zakladam gaz wiec malo mnie to obchodzi predkosc na trasie dla scislosci to sto kilometrów na godzine ledwo dotykalem gaz
~jacek; dorjacek@poczta.onet.pl
Sedan 2.0 133KM 98kW
raz, czy dwa razy udało mi się przekroczyć 12 l/100 km, ale to było zimą i w mieście..normalnie w mieście ok 10 l..jazda oszczędna nie ma sensu, spali kilka 0,2 l mniej, a zamuli silnik..w trasie 6,5 l/100 km nie jest żadnym problemem ( szybka jazda na autostradzie-7,5 l/100 km)..części tanie; zresztą nie wiem, nic się nie psuje :)
~Brodaty_
Sedan 2.0 133KM 98kW
Jak na gabaryty samochodu koszta są do zaakceptowania. Oczywiście jest to dwudziestoletnie auto i pojawiają się mniejsze lub większe problemy. Duże usterki na szczęście nie zdarzają się często, te drobne zamykany w kwotach 100zł. Jeśli ktoś ma czas, można przy niej dłubać samemu że względu na prostą budowę.
~bielu1996
Sedan 2.0 133KM 98kW
Co do zużycia paliwa to normalnie jak na takie auto. Miasto do 12 litrów, trasa do 10 l. Średnio przy dynamicznej jeździe wychodzi ok. 11 l w cyklu mieszanym. Przegląd i naprawy tanie. Ceny części również nie najgorzej, aczkolwiek drogie są amortyzatory. Niektóre części ciężko dostać.