Lista ocen Daewoo Leganza (132) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 142 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Adam
Sedan 2.0 133KM 98kW
Tak chłodzenie jak i ogrzewanie w tym aucie to poważne mankamenty. Klimatyzacja bardzo topornie chłodzi, Zimą przy instalacji LPG i przy ujemnej temperaturze silnik nagrzewa się bardzo powoli i maks do 70 stopni co ma niestety znaczny wpływ na to, że za ciepło nam nigdy w tym aucie nie będzie. I pomimo faktu, że to najtańsza limuzyna na rynku to jednak ta klasa samochodu wymaga aby było zdecydowanie lepiej. Poza tym stopnie na wyświetlaczu...
~Tanaka
Sedan 2.0 133KM 98kW
klimatyzacja pełna naprawde super chodzi, mierzone przeze mnie temperatura schładza do -8 stopni, klimatyzacja to poprostu koniecznośc w dzisiejszych czasach. dużo stopni natęzenia, i ustawien nadmuchu, można tez włączyć funkcje auto, która bedzie sama dbała o odpowiednia temperature(czujnik jest pod rzednia szybą).
~Marco
Sedan 2.0 133KM 98kW
Tutaj też 50/50. Z jednej strony świetna klima która chłodzi jak zamrażarka a z drugiej problemy z ogrzewaniem których nigdy nie udało mi się rozwiązać pomimo wymiany nagrzewnicy. W zimie nie ma szału. Konsultowalem tą sytuację z innymi osobami posiadającymi ten model i część z nich miała podobnie.
~Traper-Podhale
Sedan 2.0 133KM 98kW
Nigdy nie zmarzłem,ogrzewanie wystarczające na polskie zimy. Wentylacja działa poprawnie. Przed upałami należy sprawdzic w jakim stanie jest filtr pyłkowy klimatyzacji,aby potem przy 30 stopniach ciepła oddychać świeżym powietrze ,a w zimie nie parowały nam szyby.Koszt filtra ok 50 PLN.
~JK
Sedan 2.0 133KM 98kW
Jest i działało ok, do pory kiedy założyłem instalację gazową. Po tym czasie ogrzewanie przy dużych mrozach działa bardzo słabo. Największym mankamentem - parujące szyby przy wyłączonej klimatyzacji, mało pomaga wymiana filtra kabinowego co pół roku na węglowy wkład.
~Calleb
Sedan 2.0 133KM 98kW
Klimatronic wymiata! Zero pokrenteł, przełączników, przesuwaków i innych takich, same przyciski i czytelny panel lcd. Jedyny ewentualny minus, to taki, że jak jest duże słońce to oświetlony panel jest nieczytelny, ale p co ma być czytelny skoro jest opcja AUTO:)
~mario_74@onet.eu
Sedan 2.0 133KM 98kW
Przyznam, że przez kilka dni po kupnie miałem kłopot z parowaniem szyb(wszystkich) na postoju i nawet podczas jazdy.Ale już to opanowałem-wymieniłem filterek pyłkowy i jak ręką odjął.Grzeje bardzo dobrze, a klima bardzo przyjemnie chłodzi...
~Witek
Sedan 2.0 133KM 98kW
Mam nie automatyczną kllimatyzację. Latem, przy deszczowej pogodzie trochę paruje się przednia szyba, a po włączeniu klimy robi się zbyt chłodno. To samo zjawisko pojawia się ppodczas jazdy letnią nocą w więcej osób. Grzeje też przeciętnie.
~Brodaty_
Sedan 2.0 133KM 98kW
Ogrzewanie dość szybko jest w stanie nagrzać wnętrze. Klimatyzacja, jeśli napełniona bardzo dobrze chłodzi. Zakres ustawienia od 18 do 32 stopni z regulacją o 0.5 stopnia, pozwala na dokładne i pasujące nam dobranie temperatury.
~Mundek
Sedan 2.2 136KM 100kW
Szyby niestety lubią zaparować pomimo nawiewu. U mnie może być to jeszcze kwestia wymiany filtra pyłkowego. Podobnie kiepsko jest z ogrzewanie, ale rownież wymaga konserwacji. Klima do nabicia. Cięzko w tym momencie oceniać.