Lista ocen Daewoo Leganza 2.0 133KM 98kW 1997-2001 (123) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 119 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Tanaka
Sedan 2.0 133KM 98kW
szybkie przelozenia, przy odrobinie wprawy naprawde szybkie przełożenia. biegi idealnie wskakuja na swoje miejsca, nie ma żadnego latania drążka. u mnie przy odłożeniu nogi z gazu dochadża lekkie stuki w tunelu skrzyni biegów. nie przeszkadza jednak to w niczym i nie zdaża sie zbyt czesto. w sumie praca na dobra 5.
~JacekM
Sedan 2.0 133KM 98kW
Biegi wchodzą gładko nic nie zgrzyta - chociaż czasem wsteczny muszę wbijać z większą precyzją ale to chyba kwestia poduszek pod skrzynią bo zjawisko nasila się po silnym hamowaniu - więc możliwe, że trzeba je wymienić. Ogólnie skrzynia nie jest sportowa i biegów wbijać szybko nie można.
~Luigi Saladini
Sedan 2.0 133KM 98kW
Mam automat. Bardzo wygodnie się jeździ, zwłaszcza takim dużym samochodem. Pracuje dość płynnie. Czasmi przy niskich obrotach szarpnie przy zmianie biegu. Jedyne na co muszę się poskarżyć, to awaria, która się przydarzyła przy 93.000 km. Koszt naprawy to 3000 PLN. Niestety! O tego czasu pracuje bez zarzutu.
~kukideloro@onet.eu
Sedan 2.0 133KM 98kW
Jak wczesniej pisalem padla mi skrzynia na Slowacj.Podjolem sie naprawy piatego biegu-wymiana trybów itd-wymienione czesci nie pracowaly ze soba jak nalezy,wymianilem na uzywana skrzynie,cos sie poprawilo(w ksiazce serwisowej zauwazylem ze od poczatku byly problemy ze skrzynia)
~xxx
Sedan 2.0 133KM 98kW
Wszystko ok. Do przodu nie ma problemów. Do tyłu jeśli się poczeka chwilkę (1, 2 sekundy) na luzie to też wchodzi miękko i pewnie. Jeśli się nie poczeka, to usłyszymy małe "chrumknięcie"
~lycha
Sedan 2.0 133KM 98kW
skrzynia automatyczna rewelacja nigdy nie jechalem tak dobrym automatem bardzo delikatna zmiana biegów mercedes przy tym to wiocha jezdzilem s klasa latwo oszukac te skrzynie operujac gazem - super
~Marco
Sedan 2.0 133KM 98kW
Automat nie do końca współgra ze silnikiem. Nie jest zbyt dobrze ze strojona. Nie szarpie przy zmianach biegu. Nie miałem z nią nigdy żadnych problemów. Trwałość na duży plus.
~bielu1996
Sedan 2.0 133KM 98kW
Skrzynia dobrze pracuje, nie mam żadnych zastrzeżeń. Jedyne co to po jakimś czasię wyrabia się mechanizm zmiany biegów i trzeba to wymienić bo lewarek od skrzyni ma za duży luz.
~Baiano; tucap@poczta.fm
Sedan 2.0 133KM 98kW
świetnie zespolona do jazdy krajówkami i po mieście, ale przy 160 km/h na autostradzie zbyt mocno rośnie spalanie.. potrzebny 6 bieg, lub nieco inaczej ustawiona 5tka
Dziennik kosztów dla Daewoo Leganza 2.0 133KM 98kW
11,8
~mario_74@onet.eu
Sedan 2.0 133KM 98kW
Ogólnie sprawuje się dobrze, ale powtórzę opinię innych użytkowników-czasami potrafi "ni z tąd ni z owąd" zazgrzytać np. przy włączaniu wstecznego i V begu, ale do zaakceptowania.