Lista ocen Daewoo Matiz (459) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 806 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~ArekWie
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
Nie będe ukrywał spodziewałem sie po aucie z 2005 roku że silnik bedzie cichutki tak jak przynajmniej Fiat brava z 97r którą też jezdze na codzien. Jest głosno powyżej 80 km/h powyżej 100 to juz trzeba sie przyzwyczaić ale po dlugiej trasie 250km to czuje sie otepiały. Jestem na etapie szukania mat wyciszających silnik. Zeby bylo ciekawie mam model Matiza juz sprzedawany pod szyldem FSO a nie Daewoo i z tego modelu wyrzucono wyciszenie własnie...
~Darek
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
Poziom hałasu przy prędkości 90km/h nie jest dokuczliwy (mam wersję z gumowymi uszczelnieniami w drzwiach a słyszałem że nie w każdym matizie były montowane). Powyżej 100km/h ... hmm staram się matizem tej prędkości nie przekraczać ponieważ ten samochód nie jest stworzony do takiej jazdy.
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
Uszczelki w drzwiach trochę nie domykają więc przy większych prędkościach szum od powietrza jest bardzo dobrze słyszalny. ale jeśli chodzi o silnik to po wymianie tłumika końcoego(120\\\'000km)i wymianie łącznika pomiędzy katalizatorem, a srodkowym (159\\\'000km)mruczy do ok 4\\\'5tyś/min
~Koperschuler
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
Zasłużony dostateczny, tj. nie jest to fiat 126p, ale poziom hałasu jest odczuwalny. Nie chodzi tu tylko pracę trzycylindrowego silnika, którego dźwięk na niskich obrotach biegu IV i V jest bardzo cichy, ale głównie o pracę zawieszenia oraz wyciszenie szumów powietrza.
~Bartek M
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
Dla mnie duże zaskoczenie. Nie spodziewałem się, że matiz jest tak cichym autem. Ogromny postęp w porównaniu do tico, w którym do 80 km/h na prawdę czuło się jazdę. W matizie dopiero tak przy 120-130km/h zaczyna być głośno. Jak na klasę auta bardzo dobry wynik.
~Doriss
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
Trudno mówić o jakimkolwiek wyciszeniu. Silnik sam w sobie pracuje głośno, szczególnie przy większych prędkościach - na trasie podróż jest bardzo uciążliwa, w mieście można się przyzwyczaić. Niestety słychać każdą dziurę, stuki, puki, bardzo wyraźnie słychać szum powietrza.
~pebe
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
Dosyc dobre, chociaz cos mi szumi w drzwiach kierowcy przy szybszej jezdzie (dosc mocno, przy drzwiach pasazera czegos takiego nie ma, wiec cos jest nie tak). Ale jest to pojedyncza wada, u siostry w matizie czegos takiego nie ma wiec trzeba bedzie to jakos zalatwic...
~Juras
Hatchback 5d 1.0 51KM 38kW
Do czasu jak nie przekroczyłem 50tyskm, autko chodziło du zo ciszej niż obecnie przy 80tyskm.Choć i tak ludzie na osiedlu nie słyszą matiza jak jedzie się ulicą.Duzo głośniej jest już w trasie.Podejrzewam,że winę ponosi słąbe wytłumienie karoserii i cieniutkie blaszki.
~micek81@gazeta.pl
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
zadziwiająco dobre! silnik slychac dopiero przy predkosciach rzedu 100 na godzine, ale nie jest to dzwiek na tyle glosny zeby przeszkadzal w rozmowie (nie trzeba podnosic glosu, po prostu slychac silnik), na postoju z wnetrza kabiny czasem trudno poznac czy silnik chodzi czy nie....
~mathew31307
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
Przy prędkościach miejskich do których samochód jest przeznaczony nie ma problemu, jednak po wyjechaniu na trasę czy tym bardziej na drogę szybkiego ruchu w samochodzie robi się głośno. Sytuacja poprawiła się po wygłuszeniu drzwi matą bitumiczną.