Lista ocen Daewoo Matiz 0.8 i 51KM 38kW 1997-2004 (448) - Stosunek jakość/cena

Na liście zabraknie 769 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~ROBIN
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
STosunek ceny do jakości jest dobry i przyzwoity. Tani w zakupie, eksplatacji i nie trudno do odsprzedać. Ja swój sprzedałem w niecałe 24 godziny od wystawienia ogłoszenia. Po 10-12 latach z autem radzę się pożegnać gdyż koszty napraw nigdy się nie zwróća a czas żywotności auta będzie na tyle ograniczony i niebezpieczeństwo duże. Do pewnego czasu jest ok potem Matizikowi mówimy PAPA by nie robić z swojego portfela względem Matiza Opieki...
~polpoz36
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
stosunek jakości do ceny jest dośc dobry, choć nie ukrywam, że kupiłem auto jako kawaler, potem przez krótki okres jeździłem z narzeczoną , poźniej głównie w trójkę z dzieckiem ale podróże z babcią czy dziadkami i bagażem na wakacje to oprócz małej przestrzeni żaden problem, jakość wykonania dobra, w zasadzie nic nie nawala tylko się zużywa, uato przez całe 9 lat stoi na dworzu nie bawię się w żadne zabezpieczenia korozyjne i dopiero teraz...
~Jacek - Krakowiak
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
kupowałem to autko jako nowe, zapłaciłem za nie 31 tys. zł w 2001r. było ono wtedy jednym z najtańszych aut, więc nie powinienem się spodziewać cudów. Ale w sumie okazało się pojazdem bezawaryjnym, stosunkowo tanim w eksploatacji, lecz jednocześnie niezbyt wygodnym i z wyjątkowo małym bagażnikiem. Dokupiłem do niego Box na dach i obecnie nie mam problemu z powierzchnią bagażową, niestety jednocześnie wzrósł hałas w samochodzie i zwiększyło się...
~andi
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
Wprawdzie kupiłem go jako nówka i trochę wtedy kosztował jak dla mnie, ale i tak był najtańszy na rynku w 1999 nie licząc jakiś śmiesznych cinkusiów. Przez cały czas tylko się dziwiłem że to auto a przynajmniej firma DAEWOO ma złą opinie - auto nigdy się nie zepsuło i sprzedawałem go z żalem. Ceny serwisu i części tanie, mało pali, nie psuje się. Wprawdzie nie kupię ponownie matrixa bo za mały, ale opinie o tym samochodzie mam dobrą.
~Beata-jazda górska
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
Jeżdżę po terenie górskim-słabo oceniam jazdę po serpentynach należy bardzo uważa by nie wylecieć z drogi!! W zimie jak są muldy to naprawdę należy bić super kierowcą by nim jeździć bo się okropnie kołysze!!! Przy dużych wzniesieniach traci moc i można się wdrapać na nie tylko na dwójce!!! Hamulce też fatalne!! Chętnie bym go sprzedała . ale kto go kupi?? Matizy ponoć są obecnie nie sprzedajnym samochodem
~J@ck
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
w 1999r koszt auta to ok 25tys + 700 zl za lakier metalik, dilerzy w tym czasie nie rozpieszczali nas tak jak obecnie i nie dostałem nic od sprzedawcy w prezencie a cieszyłem sie ze nie czekałem jak inni 6 miesięcy na nowe auto, za te cenę otrzymałem samochód złożony w Polsce ale z oryginalnych koreańskich części (w tedy jeszcze nie produkowano części w kraju).
~Koperschuler
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
Prawdopodobnie nie znajdzie się równie oryginalnego, taniego w utrzymaniu, wygodnego, pięciodrzwiowego samochodu w tej cenie. Zakup w 2014 r. - 3.900,00 zł, koszty doprowadzenia do stanu bardzo dobrego łącznie z naprawą skrzyni biegów i blacharką ok. 3.000,00 zł. I co dalej? Nic. Pali na dotyk. Przysłowiowe "olej i filtry, OC i przegląd".
~Volfodzio
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
Na pewno nie kupiłbym tego auta w salonie, chyba że w wersji TOP, za nie więcej niż 24 tys. Jednak na rynku aut używanych, za 3-5 tys można znaleźć całkiem przyzwoicie wyposażone wersje Life/Top/Joy bez zaawansowanej korozji. Wnętrze dużo mniej spartańskie niż w Fiatach, plastiki może i miękkie i tandetne, ale przynajmniej nie straszy goła blacha.
~MatizFriend
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
Auto kupione nowe w salonie - na zapisy jeszcze :)za 24 tyś. , zupełny golas - Friend. Po 11 latach użytkowania nadal służy jako wozidło do pracy i na zakupy i spełnia się w tej roli naprawdę dobrze. Teraz można go kupic za śmieszne pieniądze i patrząc na jego niezawodność i młody wiek można go uznac za niezłą alternatywę dla sprowadzanych aut.
Dziennik kosztów dla Daewoo Matiz 0.8 i 51KM 38kW
6,6
7,7
~Su Forester
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
Za tę cenę nie kupisz auta o porównywalnych zaletach. większe niż Seicento, wygodniejsze i dynamiczniejsze niż Panda. Pieniądze wydajesz na auto i na eksploatację. Design nadwozia to dzieło znanego projektanta (zgadnijcie kogo) i mało kto o tym wie. Wierzcie mi lub nie, to wiele mówi o całości konstrukcji tego bardzo dzielnego autka.