Lista ocen Daewoo Matiz 0.8 i 51KM 38kW 1997-2004 (473) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 744 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~mj-mvp
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
Silnik w zimę jest non stop zimny... Jechałem do zakopanego z żoną, autostradą jakieś 600 km i co silnik nie zagrzał się... Było około -1 stopnia. Nie zmarzliśmy tak bardzo w Zakopanym jak w aucie!!! Byliśmy ciepło ubrani w zimowe kurtki i buty... a trasie zatrzymaliśmy się by ubrać dodatkową parę SKARPETEK i tak później było nam po prostu nieziemsko zimno. NIGDY NIE ZAPOMNĘ JAK ZMARZŁEM.
~Doriss
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
Bez zarzutu. Samochód w miarę szybko się zagrzewa w zimie, bardzo łatwo zniwelować parowanie szyb. Wlot powietrza do nawiewu musi być umieszczony w sprytnym miejscu, bo nawet w lecie bez klimy powietrze leci dość chłodne (dla porównania w Seicento leci gorące), co pomaga przetrwać dojazd do pracy w lecie. Nie skomentuję działania klimatyzacji, bo nie mam :-)
~Volfodzio
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
Powinienem zaznaczyć, źle, gdyż w lato ciężko się jeździ tym autem. Po mieście jeszcze da się przeżyć przy opuszczonych szybach, w trasie jest znacznie gorzej. Ocenę podnosi ogrzewanie, które działa zaskakująco sprawnie i w zimie nie ma problemu z ogrzaniem wnętrza auta, oczywiście problem sprawia parująca przednia szyba, pamiętajmy jednak, że to tylko Matiz, nie ma cudów.
~fso_fan
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
Dzięki małej pojemności silnika, samochód jest nagrzany dosłownie po kilku minutach. W tej kwestii BAJKA. Są też osobne nawiewy na szyby boczne, które w przypadku włączenia dmuchawy, działają bez przerwy, w przeciwieństwie do Fiata, w którym trzeba wybrać tor powietrza, na szybę przednią lub boczne, ma to ogromne znaczenie w czasie deszczu i zimy.
~ROBIN
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
W momencie kiedy auto przekroczyło 140 tyś km zaczęły się problemy. Padł termostat, padł czujnik temp[aratury, awaria nagrzewnicy. Ogzrewanie zimą nawet dość wydajne natomiast latem masakra. Szybko się nagrzewa latem i jest niczym termiczna puszka. Przy upałach okropność. Wydajność ogrzewania/schładzania im starsze auto tym gorzej.
~pebe
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
Ogrzewanie wydajne, mam tez klimatyzacje- no i trzeba przyznac ze nie jest to taka klima jak sie wielu wydaje, w upale musi byc wlaczona na maxa (co ma wplyw na moc silnika i zuzycie paliwa) ale coz- w koncu samochod ma 53 konie, wiec i klimatyzacja nie jest taka jak w duzych samochodach. Ale ogolnie, z trudem, ale jakos daje rade :)
~Koperschuler
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
Nigdy nie spotkałem się z samochodem, który szybciej nagrzewałby wnętrze. Niestety wpływ wentylacji na parowanie się szyb zimą należy ocenić w najlepszym przypadku na dostateczny minus. Pojęcie wentylacji latem to fikcja - bez klimatyzacji (w każdym samochodzie) "skuteczne" są jedynie opuszczone szyby.
~mathew31307
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
Brak klimatyzacji dawał latem się we znaki. Co do ogrzewania jest ono bardzo wydajne, jednak warto sprawdzać co jakiś czas stan płynu chłodzącego, ponieważ jego zły stan może zatkać nagrzewnicę co skutkuje brakiem ogrzewania (koszty wymiany dość znaczne ze względu na konieczność rozebrania całej deski rozdzielczej)
~ArekWie
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
Bardzo dużym minusem jest regulacja prędkości nawiewu. Już włączając przełącznik na pierwszy stopień nadmuchu potrafi nieżle wydmuchać nieraz mnie przewiało i żadko z tego kożystam w sytuacjach kiedy faktycznie muszę dmuchawe włączyć. Ogrzewanie też jest przeciętne nie ma co zachwalac ale ogolnie nie jest żle.
Dziennik kosztów dla Daewoo Matiz 0.8 i 51KM 38kW
6,6
7,7
~Krys70
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
Jesli chodzi o ogrzewanie to niemoge sie wypowiadac poniewaz jeszcze nie jezdzilem w zimie,ale jesli chodzi o klime to jest to nie porozumienie.Po zalaczeniu klimy samochod wrecz przystaje(ewidetnie zbyt mala moc silnika)wrazenie jest takie jakby ktos podciagnal reczny o jeden zabek.Nie polecam