Lista ocen Daewoo Nexia Hatchback 1.5i 75KM 55kW 1994-1999 (148) - Silnik

Na liście zabraknie 140 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~posiadacz
Hatchback 1.5i 75KM 55kW
Silnik oceniam, podobnie jak i całe auto przeciętnie. Na tle rówieśników wcale nie jest tak źle. Nie ma żadnych wycieków czy podejrzanych odgłosów. Nie bierze oleju i dzięki małej masie samochodu przyspiesza do 100km/h całkiem sprawnie - zmierzone 11,5s. Elastyczność to zupełnie inna sprawa. Tu jest bardzo słabo. Zmierzyłem przyspieszenie na piatym biegu 80-120 i wyszło 25,5s a jechałem sam! Auto bez \"pałowania\" w ogóle nie chce jechać....
~kropi
Hatchback 1.5i 75KM 55kW
Ocena po 8 latach i 90,000 km: Silnik jako tak bezawaryjny, jednak lubi się rozszczelniać. Standardową czynnością serwisową jest wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów (raz do roku) i tu uwaga, by nie zerwać gwintu. Lepiej tez kupić porządna korkowa uszczelkę niż tanią gumę, różnica kilku złotych a przynajmniej nie cieknie po miesiącu. Żadnych problemów z uruchamianiem niezależnie od pogody. Nesia przelatała te 90 kkm na gazie, cały czas na...
~kuba
Hatchback 1.5i 75KM 55kW
MAM to AUTO OD NOWOŚCI-DBAM O NIE_WYMIENIAM TO CO TRZEBA-ANI RAZU MNIE NIE ZAWIODŁ-NA ORYGINALNYM AKUMULATORZE JEZDZILEM 9LAT,blacha sie trzyma,jedyny minus to pękaja mi z tyłu spreżyny,ale ciągam nią camping..ogółnie nie do zajechania jak sie o nia dba...jakość i stylistyka średnia ale ekonomia to jej atut,pali mi 10 litrów gazu na miescie,na trasie 8...polecamKUBA
~Matrew
Hatchback 1.5i 75KM 55kW
Silnik zaczyna się odzywać jak się go do tego ostro pobudzi, jednak w/g mnie ma on przyjemny dźwięk. W zimie, po odpaleniu potrafi chodzić jak duży fiat:). Nexia dobrze przyspiesza, pod warunkiem że jadą nią 2 osoby, nie więcej bo wtedy z dynamiką jest znacznie gorzej, zwłaszcza jeśli chodzi o wyprzedzanie na dłuugich trasach
~Maćko
Hatchback 1.5i 75KM 55kW
Silnik nie najgorszy. Na gazie wyraźnie słabszy od wersji benzynowej - przynajmniej jeśli chodzi o elastyczność pracy. Natomiast po założeniu LPG silnik pracuje łagodniej i ciszej. To miły akcent. Także prędkość maksymalna to osiągnięte z trudem 178 km/h ale na autostradzie z lekkim przechyłem. Na prostej ok 160-nie więcej.
~Patryk
Hatchback 1.5i 75KM 55kW
Silnik pracuje bardzo dobrze, jestem zadowolony z jego małej awaryjności bo mam autko 2 lata już i jeszcze nie miałem żadnego problemu z nim, moc silnika? nie jestem tam jakimś fanem dużej mocy bo takiej nie potrzebuje więc powiem tak, jak trzeba było coś wyprzedzić to dawał spokojnie radę.
~nexiomania.pl
Hatchback 1.5i 75KM 55kW
75 koników to nie rewelacja, jednak autkiem można w miarę sprawnie się poruszać, czy to w mieście czy na trasie. Silnik trwały- stara sprawdzona Oplowska konstrukcja, bardzo dobrze znosi także LPG (instalacja Elpigaz założona 50000km temu nie była nawet regulowana, chodzi wzorowo)
~Greg
Hatchback 1.5i 75KM 55kW
Jak na oferowaną moc i masę samochodu, oferuje całkiem niezłe osiągi. Przy -20 nie zapalił (z powodu przewodów wysokiego napięcia). Po wymianie przewodów odpalił bez problemu. Denerwuje nieco nierówna praca na wolnych obrotach (lubi je nagle zwiększać bez powodu).
~Sebaa
Hatchback 1.5i 75KM 55kW
Nexia bez dużego obciążenia w postaci 5 osób na pokładzie czy sporego bagażu ma super przyspieszenie, jak na silnik 1.5 o mocy 79 koni tym samochodem nie boje się wyprzedzać...Z przebiegiem 180 tysiecy silnik pracuje bez zastrzeżeń!!!!
~luky@z.pl
Hatchback 1.5i 75KM 55kW
Krótkie przełóżenia, ale 2jeczka jest poprostu bajeczna, wciska w siedzenia ;-), jedynka za to bardzo tępa i mułowata, tylko do "ruszania". Ale po piskach oczywiscie idzie i to jak... Swobodnie da sie wyprzedzac, duży potencjał, samchód naprawde silny.
Daewoo Nexia Hatchback