Lista ocen Daewoo Nexia Hatchback 1.5i 75KM 55kW 1994-1999 (133) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 155 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Maćko
Hatchback 1.5i 75KM 55kW
Myślę że nie jest źle, mam wrażenie że powinienem co najmniej wyregulować w jakiś sposób naciąg linki sprzęgła ponieważ ciężko wchodzi 2 bieg a wsteczny prawie zawsze zgrzyta. Natomiast bieg 3 jest rewelacyjny - dynamiczna jazda w pełnym wydaniu(jak na taki silnik i markę samochodu). Jadąc na wstecznym biegu słyszę wyraźną pracę skrzyni - ale to chyba normalne w Nexi)
~nexiomania.pl
Hatchback 1.5i 75KM 55kW
Skrzynia dobra, aczkolwiek wsteczny nie zawsze można wbić za pierwszym podejściem. Reszta wchodzi bez zarzutu, lekko, żadnej szarpaniny jak się umie zmieniać biegi. Zestopniowana dobrze, przy redukcji w mieście można bardzo sprawnie wyprzedzać - 2 bieg konczy się przy ok 90km/h; 3 bieg przy ok 130km/h.
~p.iwan@wp.pl
Hatchback 1.5i 75KM 55kW
Prawie bez zastrzeżeń, tylko za krótkie przełożenia, w efekcie dobra elastyczność, ekonomika i przyśpieszenie kosztem prędkości maksymalnej (najwięcej jechałem ok. 180 km/h na bardzo długiej prostej, ale myślę że gdyby mi autobus nie wyskoczył to 190 bym zamknął).
~Patryk
Hatchback 1.5i 75KM 55kW
do skrzyni biegów również nic nie mam i nawet nie wiem szczególnie co by ocenić w tej kwestii, no lekko wchodzą to na pewno, czasami może ciężko wejść w 5 bieg tzn jak się skupimy na czymś innym to omyłkowo i dosyć łatwo na trójkę wrzucić.
~marek
Hatchback 1.5i 75KM 55kW
Po 100tys km czasem pojawia się problem z wrzuceniem wstecznego. Na minus - dziwna praca na drugim biegu - właściwie, to trzeba jak najszybciej przyspieszyć i wrzucić trójkę - na dwójce nie idzie płynnie jechać.
~Gordo90
Hatchback 1.5i 75KM 55kW
Skrzyna biegow jest kiepska :( Jest moło precyzyjna, a przy tym ma dość długie skoki lewarka. Czasem bieg lubi wyskoczyc :P Jeśli ktoś lubi spokojna jazde auto mu na pewno przypadnie go gustu.
~posiadacz
Hatchback 1.5i 75KM 55kW
Podobnie jak silnik - nie mam zastrzeżeń natury technicznej działa i nic nie wskazuje by miało się coś z nią stać złego. Piątka to bieg ekonomiczny. Precyzja w sumie też przeciętna.
~Żuk
Hatchback 1.5i 75KM 55kW
W sumie biegi wchodza całkie nieźle, wsteczny czasem trzeba siłą wepchnąć. Gdy jest na trójce drga drążek co jest strasznie upierdliwe i wymusza szybszą jazdę na 4tym biegu.
~kropi@o2.pl
Hatchback 1.5i 75KM 55kW
W zasadzie nie ma się czego przyczepić, czasami zazgrzyta przy wrzucaniu wstecznego, poza tym piątybieg to je ono! Biegi bardzo łatwo wchodzą, czasami haczy ale b. delikatnie.
~Puch
Hatchback 1.5i 75KM 55kW
Długie drogi prowadzenia lewarka, trudności z szybką zmianą biegów, sprzęgło z niewłaściwą charakterystyką sprezyny - bardzo krótki skok czynny - trudności z płynnym ruszaniem
Daewoo Nexia Hatchback