Lista ocen Daewoo Nexia Sedan 1.5i 16V 90KM 66kW 1994-1999 (24)

3,8
~RP
Sedan 1.5i 16V 90KM 66kW
Samochód jest niezawodny jeśli chodzi o silnik. Mój egzemplarz jest w bardzo dobrym stanie blacharskim mimo parkowania pod chmurką. Bardzo małe ślady korozji na tylnych błotnikach, wokół jednego z zamków i delikatnie na jednym progu zostały zabezpieczone i nie sprawiają problemów. Wiem, że inni tyle szczęścia nie mają i widziałem wiele dziurawych aut. Szkoda, że wnętrze jest tak słabe i blacha (w innych Nexiach niż moja ;) ).
~ad.kubas@gmail.com
Sedan 1.5i 16V 90KM 66kW
Rewelacyjny wydatek nieduzej sumy pieniedzy na swietne autko. Jak to mowia: - Nexia: 4000 zl - Paliwo: 120 zl - Mina kierowcy golfa zostawionego na swiatlach: bezcenne Polecam!
~Henryk G z Gluszycy[ dolnośląskie]
Sedan 1.5i 16V 90KM 66kW
Ogolnie za swoją cenę Nexia to doskonały wybór. Za niewielkie pieniądze kupiłem nowy samochód z salonu który bezproblemowo jeździ już 12 lat i przejechał 175 000 km. Polecam ten samochód zwłaszcza przeciętnym polskim rodzinom[ tak jak moja] , które chcą mieć bezawaryjny, tani w utrzymaniu z oszczędnym silnikiem samochód.
~Draco
Sedan 1.5i 16V 90KM 66kW
Idealny samochód. Sprawny i nie zawodny. Jedynie pojawiające się drobne usterki mogą co najwyżej zdenerwować ale nie unieruchomią auta w szczerym polu. Przy zakupie trzeba bardzo uważać na korozje.
~carlos
Sedan 1.5i 16V 90KM 66kW
silnik v16, bardzo słaba elastyczność, właściwie poniżej 2300 obr nie przyspiesza. Od 3800 obr silnik zaczyna żyć, ładnie sie wkręca na obroty, co wywołuje powszechne zdziwienie na innych uczestnikach :-) (Silnik)
~Romi
Sedan 1.5i 16V 90KM 66kW
Nexię posiadam już od 6 lat ma przejechane 140tys/km w porównaniu z innymi moimi samochodami to kładzie je na łopatki pod względem niezawodności!!! W ciągu 6lat wydałem na naprawy około 1000zł nie mylić z przeglądami których pilnuję. W trasie pali 6l/100km. Raz na autostradzie Praskiej spaliła 5,6 średnią!!! Najszybciej jechałem nią 195km/h i to był max możliwości, chociaż fabrycznie ma 163km/h. Mam 26 lat i pedał w podłodze. Chodzi jak nowa i...
3,7
~Janusz
Sedan 1.5i 16V 90KM 66kW
Dosyć dobry samochód za nieduże pieniądze. Jeśli komuś zależy na tym by mieć niezawodne auto, nie bardzo stare, i nie koniecznie piękność- to jest to bardzo trafny wybór. Stylistyka pozostawia trochę do życzenia. Ładny przód- jakby wyprzedził wnętrze i resztę bryły. Najbardziej niewymyślony fragment to boczny tylny słupek i szybka za tylnymi drzwiami (sedan). Silnik na razie bez zarzutu- no trochę zarzuca olejem ale przez 5 mies. jakoś nie...
3,3
~adamkar@poczta.onet.pl
Sedan 1.5i 16V 90KM 66kW
bardzo drogie części i ich brak. Przy 60Tkm wymieniałem pasek rozrządu. Oryginalny z napisem Daewoo - 157 zł tego samego producenta bez napisu 57 zl. Nikt nie posiada aerometru ani danych na temat płynów chłodzących i hamulcowych więc zmieniają gdy jest 60 Tkm czy trzeba - nikt nie potarfi uzasadnić. Jedyne uzasadnienie - bo tak musi być. Cena 1/2 l oleju syntetycznego do skrzyni biegów 26 zł i trzba go wg zaleceń producenta zmieniać po 20...
2,9
~asc
Sedan 1.5i 16V 90KM 66kW
Całkiem sympatycznie się zbiera jak na 90 kucy. Równa praca, ładne odpalanie. (Silnik)
~Robert
Sedan 1.5i 16V 90KM 66kW
Częste wycieki z pod miski olejowej oraz przepalająca się uszczelka pod głowicą. po za tym nie można mieć zarzutów do pracy silnika. (Silnik)
Daewoo Nexia Sedan