Lista ocen Daewoo Nexia Sedan 1.5i 75KM 55kW 1994-1999 (156) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 201 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Tomek
Sedan 1.5i 75KM 55kW
Nie wiem czy to tylko u mnie ale już dwa razy zawiódł układ chłodzenia. W zeszłym roku pękła gumowa rurka z płynem chłodniczym, naturalnie cały płyn wyleciał - poszła uszczelka pod głowicą. Kiedy wymieniałem uszczelkę okazało się że wałek rozrządu oraz obudowa głowicy to już szmelc. w tym roku analogiczna sytuacja (odpadł korek od chłodnicy) na szczęście w porę zauważyłem i nic więcej się nie stało poza stratą płynu. Poza tym w najbliższym...
~JULO
Sedan 1.5i 75KM 55kW
Wymiana uszczelki pod głowicą (zapewne przez gaz - wyższa temp. spalania) Dodać można jeszcze hamulce. Ja trafiłem w tym egzemplarzu na kiepski prawy zacisk hamulca z przodu, zdiagnozowałem to dopiero po upływie gwarancji niestety. Zapiekały sie tłoczki w cylinderkach. Zawsze po zimie czeka mnie czyszczenie, w przeciwnym wypadku grozi to zapieczeniem tłoczków. Można też wymienic cały zacisk ale myśle ze szkoda pieniędzy. Wymieniłem to bo ta...
~Łukasz Ochrytkow - frytas13@wp.pl
Sedan 1.5i 75KM 55kW
W zasadzie modele te nie odznaczaja sie jakimis typowymi powaznymi ustarkami, jedyna awaria mogaca nastapic nagle jest zerwanie paska rozrzadu ale regularna wymiana zapobiega takim ekscesom. Do tego w modelach z pocztaku produkcji w ktorych zastosowano zaciski od kadeta problemem jest notorycznie zapiekanie sie tych elementow. Pomaga wymiana na zaciski od lanosa - duzo skuteczniejsze hamowanie i niezawodnosc (sam tak zrobilem i zapomnialem o...
~Miras
Sedan 1.5i 75KM 55kW
Niby parę ich było. Np. katalizator , sprężyny tylnych amortyzatorów, uszczelka pod głowicą, pompa paliwa, korozja niektórych części nadwozia. Ale koszty usunięcia usterek na bardzo przyzwoitym poziomie. Przez 12 lat użytkowania sholowano mnie z drogi tylko 1 raz, gdy padła pompa paliwa. Myślę, że to bardzo dobry wynik. Miałem do tego auto bardzo duże zaufanie.
~qstn84@gmail.com
Sedan 1.5i 75KM 55kW
Wymiana płynów na czas, zaufany mechanik który co jakiś czas zagląda czy aby nic poważnego się nie dzieje i NIE MA PRAWA nic się dziać chyba że ze starości. Auto ma 215.000 przebiegu a ja tego nie czuje bo poprzedni właściciel naprawiał w ASO (-VAT bo było zarejestrowane na firmę i wiadomo co i jak)ja staram się na bieżąco konsultować z moim mechanikiem i naprawde nie narzekam
~marikade1
Sedan 1.5i 75KM 55kW
sedan SOHC+elektryka (GLE)1996, 200tkm na liczniku. Z poważnych(?)usterek tylko uszczelka pod głowicą i pokruszył sie wklad katalizatora(wytłukłem resztę i teraz ciut warczy).Poza tym kiedy bylem narowisty rozbilem 2 razy i teraz ciut szumi,ciut trzeszczy.Żałujem bardzo grzechów młodości..:]Lubię mojego Nexusa,gdybym mogl zmienilbym na mlodszy.Pozdrawiam i ..polecam.
~paweł 48
Sedan 1.5i 75KM 55kW
Usczelka pod głowicą 58000km , wymiana spręzyn 70000 km , naprawa główna alternatora 80000km , awaria komputera samochodu x2 , druga uszczelka pod głowicą 130000km i wymiana wszystkich regulatorów chydraulicznych , 3 -cia uszczelka pod głowicą 210000km , awaria czujnika temperatury oleju co spowodowało rozerwanie przewodu. Awaria pompy paliwa .
~PEEZ
Sedan 1.5i 75KM 55kW
OD PEWNEGO CZASU MAM SPOKÓJ I NAPRAWDĘ NIC (ODPUKAĆ) SIĘ NIE PSUJE ALE POCZĄTKI BYŁY CIĘŻKIE: 3 X WYMIANA POMPY PALIWA, 2 X WYMIANA IMPULSATORA + SZEREG INNYCH PRZYJEMNOŚCI KTÓRE NA GWARANCJI KOŃCZYŁY SIĘ PRZEJAŻDŻKĄ LAWETĄ DO SERWISU. DZIWNE PO PO GWARANCJI MINĘŁO - MOŻE JUŻ WSZYSTKO WYMIENILI NA SPRAWNE?
~KrzysiekXF
Sedan 1.5i 75KM 55kW
Nie jest to samochód intensywnie eksploatowany ale w domu jezdzi od dawna i w sumie nic się w tym nie dzieje. Karoseria w tym samochodzie jest zadbana i dlatego całkiem dobrze się trzyma, ale wymaga czujnego oka i natychmiastowej konserwacji w razie pojawienia ognisk korozji.
~leszek
Sedan 1.5i 75KM 55kW
alternator 2 razy sie rozlecial , pekniete sprezyny 2 razy uszczelka pod glowica 2 razy0 stacyjka wymiana pompy paliwa (a bylo w zbiorniku) , stukanie panewki korbowodowej , awaria 3 -biegu skrzyni biegow , powazne problemy z zaciskami chamulcowymi , wymiana nagrzewnicy
Daewoo Nexia Sedan