Lista ocen Daewoo Nubira I Kombi (139) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 105 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Artur
Kombi 2.0 16V 133KM 98kW
Generalnie jestem przeciwnikiem LPG w swoich samochodach, więc instalacji nie posiadam i muszę znosić dość chimeryczne zużycie paliwa przy spokojnej jezdzie miejskiej latem pali ok. 10,5 do 11 litrów(zimą spalanie rośnie o ok. 0,5 litra) w trasie to ok.8 litrów ,ale jak się chce poszaleć to...eeech,pali jak smok rekord w mieście to 13,5 litra.Ale miałem wiele samochodów i ten na tle wielu z nich. spala...przeciętnie,biorąc pod uwagę...
~Piotr
Kombi 2.0 16V 133KM 98kW
nie wyobrażam sobie eksploatacji tego samochodu (niezależnie od pojemności silnika) bez instalacji gazowej. 2-litrowy silnik w warunkach wrocławskich korków i bez właczonej klimatyzacji zużywa średnio 12,5 l/100 km, wynik w trasie przy prędkościach do 90 km/h w granicach 7 litrów, w zakresie 90-120 km/h ok 8 l. Przy prawidłowo założonej instalacji gazowej II generacji zuzycie kształtuje się następująco: miasto 13 l/trasa 9 l
~Jacek
Kombi 2.0 16V 133KM 98kW
5 nie będzie bo naprawy są częste ze wzg. na zawiszenie. Zużycie paliwa - to jest NAJWIEKSZA ZALETA TEGO SAMOCHODU!! Jak ktos niegazuje takiego samochodu to dużo traci. Spalanie na benzynie to jakies 12-13L, na gazie mam wynik 12L z ciągłą klima. W trasie spalil mi 8,4L gazu z klimą, zaznacze ze szalalem na trasie czyli wyprzedzanie hamowanie itd. Predkosc tam gdzie mozna 120-140.
~UżytkownikAC
Kombi 1.6 i 16V 106KM 78kW
Przez ostatnie 100 000 km nie sprawdzałem zużycia paliwa. Nie miałem niepokojącego wrażenia dziurawgo baku. Wcześniejsze wartości oscylowały w granicach od 8 na trasie do 11 litrów w mieście. Przy czym w mieście to było raczej dynamiczne omijanie korków. :-) Z lekką nogą schodziłem poniżej 10 l. Mimo tego, że wszystko robię w ASO koszt napraw nie jest wysoki. Zwłaszcza w porównaniu z konkurencją.
~asterix67@hoga.pl
Kombi 1.6 i 16V 106KM 78kW
mogę z czystym sumieniem dać 5, ponieważ nie mam "ciężkiej nogi", to wyniki spalania mam chyba rewelacyjne - trasa (prędkość podróżna 110 km/h+ciągle włączona klima) 6,5 - 7, miasto średnio 8,5 (z włączoną klimą średnio 8,8 do 9), rzadko, jak jest zimno i są krótkie przejazdy, to dochodzi do 10l. Ceny części i serwisu (zaufany mechanik z poza sieci autoryzowanej) są na bardzo dobrym dla kieszeni poziomie
~Stuchcio stuchcio@poczta.fm
Kombi 2.0 16V 133KM 98kW
W miescie 10-11L /100km gazu; 8,5benzyny w trasie 8-10L/100km gazu w zaleznosci od dokazywania:) 6-7L/100km benzyny: przeglady nie sa drogie pod warunkiem ze nie sa w ASO, naprawy podstawowe jak i powazniejsze naprawde tanieeee, jezeli chodz o czesci to zajrzyjcie na "Kimoto" mozna wyczaic czasem cos taniej
~Martinello
Kombi 2.0 16V 133KM 98kW
No tu nie jest różowo.. Może dlatego większość nubir jest na LPG. Po mieście w zimie w korkach przy dynamicznej jeździe pali koło 14 litrów benzyny.. W trasie dycha. Na plus jest bardzo niska cena zakupu i chyba najtańsze części na rynku. No i prawie nic się nie psuje mimo że to stary wóz.
~ziolo2001@poczta.onet.pl
Kombi 2.0 16V 133KM 98kW
paliwo w mieście to smok pali ponad 10/100 a nawet 14/100 na trasie spoko gdy się nie przyspiesza i jedzie tak około 120 to 10/100 a jak da się w gaz to dziura w baku cena przeglądu jest dobra natomiast częsci nowe są szczególnie drogie psuć się tak nie psuje zależy to kto jak jeździ ;)
~jamp@go2.pl
Kombi 2.0 16V 133KM 98kW
Jak w instrukcji. W trasie nawet lepiej - kwestia obrotów. W modelu z silnikiem 2000 najmniejsze zużycie przy 2,0- 2,5 tys. obr (moment max!!! 2,5 tys. obr - jak w dizlu - na 5 biegu przy tych borotach ma prędk. ok 100km/h,. Po dużej obniżce cen części koszt przeglądów i napraw znośny.

Usterki Daewoo Nubira I

Daewoo Nubira I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~dyrtol@tenbit.pl
Kombi 2.0 16V 133KM 98kW
Jak na dwulitrówkę ekonomika na dość przyzwoitym poziomie - benzyna 11/9, gaz 13/12 ale jeżdże b. dynamicznie. Przy bardzo spokojnej jeździe osiągnąłem zużycie gazu na poziomie 9/100 km. Samochód jeszcze na gwarancji, więc opłaty serwisowe na razie śmiesznie niskie.
Daewoo Nubira I Kombi